Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Brüksel
Nüfus :
10,414 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+32

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Belçika Konsolosluğu Ve belcika Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Belçika konsolosluğuna Belçika vize başvurusunda bulunacağımız zaman umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşı olarak Belçika’ya seyahatlerinde vize başvurularına aynen tabi olmaktadırlar. Bunun dışında T.C yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi şahıslar Belçika’ya ticari, turistik ve aile ziyareti amaçlar doğrultusunda Belçika’ya seyahatlerinde vize işlemlerinden muaftırlar. Belçika vize başvurusunda bulunacak olan T.C pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak kısa süreli ikamelerinde seyahat belgelerini kontrol ederek Belçika’ya vize başvurusu yapmadan direkt gidebilirler. Ayrıca pasaport türü fark etmeden vize başvurusu yapacak olan her şahıs mutlaka vize alarak pasaport geçerliliklerini de kontrol etmeleri gerekmektedir.

Belçika Konsolosluğu ve BBelçika Büyükelçiliği Belçika vizesi işlemlerini incelemek ve değerlendirme ile yetkili olmakla beraber Belçika vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Belçika’ya yapılacak olan kısa süreli shengen vize başvurularını Belçika konsolosunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri ve seyahat/turizm acenteleri tarafından kabul edilmektedir. Fakat kısa süreli Belçika vize başvuruları Belçika konsolosluğunun değerlendirmesinde yer alır.  Belçika vize başvurularında vize başvuru merkezleri ve seyahat/turizm acenteleri sadece vize işlemi başvuru takip ve işlemleri gerçekleştirmekle görevli iken Belçika vize başvurusu kabul ve red  işlerine Belçika konsolosluğu bakmaktadır. Belçika seyahat amacı kesinlikle vize başvurusu aşamasında belirtilmesi gerekmektedir. Belçika seyahati başvuru vizesi turist vize, ticari vize, transit vize, oturum vizesi ve aile birleşimi vizeleri olarak işleme alınmaktadır. Böylece seyahat amacına uygun bir şekilde vize işlemi oluşturulur. Eğer amaç net bir şekilde anlaşılmazsa Belçika konsolosluk yetkilileri ek evrak ya da taraflarına görüşme talep etmektedir. Bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaşmamak için seyahat amacı kesin ve net olarak belirtilmelidir.

Belçika vizesi için gerekli olan evraklara İngilizce, Fransızca, Almanca ya da Flemenkçe dilleri ile formları doldurulması gerekli olup ve seyahat amacına uyan evraklar ile başvurması gerekmektedir. Ayrıca gerekli başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak imlanmış olması tarihide atılarak pasaport tipine uygun fotoğraf seçilmesi gereklidir.

Belçika konsolosluğu vize başvurusu işlemi yapmadan önce mutlaka çağrı merkezini arayarak ya da online bir şekilde randevu alarak başvuru işlemlerine başlanması gereklidir. Belçika vize başvuruları için randevu alma günleri pazartesi-Cuma saat 8.30/12 ile 13/14 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Belçika vizesi alırken mutlaka en erken bir hafta önceden randevu alınması gereklidir. Aksi taktirde vize başvuru sonuçları uzaması durumunda ileri tarihe kayabilmektedir.

Belçika shengen vize talebinde bulunan kişiler müracaat esnasında olabilecek sahte kimliklere karşı tedbir amaçlı biyometrik bilgilerini ibraz etmeleri gereklidir. 12 yaş altı çocuklar bu durumdan muaf olurken 12/18 yaş aralığındaki çocuklar aileleri ile birlikte biyometrik ibrazda bulunmaları gereklidir. Belçika vize başvurusu işlemlerini eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra yaklaşık 7 ile 15 gün içinde sonuçlanmaktadır.


Belçika Ankara Büyükelçiliği:
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Belçika Vizesi - Belçika Vize Başvurusu - Belçika Vize Ücreti - Belçika Konsolosluğu - Belçika Vize İşlemleri Hakkında Bilgi Ve Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74


phicon-star lred"> Belçika Avrupa ülkesi olduğu için Belçika Vizesi için gerekli olan evrak listesi Diğer schengen ülkeleriyle hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu İçin olan gerekli evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Randevu sıkıntısı yaşadığımız bir ülke olduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile görev bölgesine girdiğiniz Ankara veya İstanbul'daki VFS GLOBAL başvuru merkezlerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmek ile beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Belarus vizesi alabilmektedir.


Belçika vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul gaziantep ve izmir haricindeki şehirlerden pasaport ve evrakları kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Belçika vizesi almakta tam yetkili acentadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Belçika Avrupa ülkesi olduğu için Belçika Vizesi için gerekli olan evrak listesi Diğer schengen ülkeleriyle hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu İçin olan gerekli evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Randevu sıkıntısı yaşadığımız bir ülke olduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile görev bölgesine girdiğiniz Ankara veya İstanbul'daki VFS GLOBAL başvuru merkezlerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmek ile beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.(Seda DURAN)
Belçika Vizesi için Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Belçika Vize Başvurusu için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan Ankara veya İstanbul'daki anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmekle beraber 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu sebepten dolayı randevunuzu gideceğiniz tarihten yaklaşık 20 gün öncesinden almaya özen gösteriniz. (Seda DURAN)
Belçika Ticari Vize almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Belçika Vize Başvurusu için davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Belçika Vizesi Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(Seda DURAN)
Belçika Vize Başvurusu için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Belçika Vizesi reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Belçika Vizesi için özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika Ankara Büyükelçiliği Adres: Mahatma Gandi Cad., No: 55, 06700 Gop /Ankara Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Sıraselviler Cad, No: 39 Taksim / İstanbul - Türkiye
İstanbul Belçika Konsolosluğu Adres: Sıraselviler Cad, No: 39 Taksim / İstanbul - Tel:0(212) 232 00 88
Ankara Belçika Büyükelçiliği Adres.: Mahatma Gandi Cad., no: 55, 06700 Gop/Ankara Tel:0(312) 426 88 89
Belçika schengen vizesi Belçika'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Örn:Almanya,Yunanistan,Fransa,İtalya,İspanya vs...(Seda DURAN)
Belçika vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)
Belçika vize ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. VİP başvularınız da ise 76 euro ekspres ücreti alınmaktadır.(Seda DURAN)
Belçika vize başvurusunda daha önce Belçika vizeniz var ise randevuya gelmenize gerek yoktur. Ancak ilk Belçika randevunuz ise bağlı olduğunuz konsolosluğa göre Ankara veya İstanbul'da ki aracı kurum olan VFS Global başvuru merkezlerine gelmenize gerekmektedir. Bazı başvurularda ise konsolosluk sizi iki kere görüşmeye davet edebilir. (Seda DURAN)
Belçika vize başvuruları VFS Global aracı kurumundan yapılmaktadır. Sadece Ankara ve İstanbul'dan başvuru kabul etmektedir. Bölge ayrımı bulunmaktadır. (Seda DURAN)
Belçika vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.(Seda DURAN)
Belçika turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta ve bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 13 iş günü sürebilmektedir. Belçika da randevu kotası bulunduğu için randevunuzu gideceğiniz tarihten en az 15 gün öncesinde almaya özen gösteriniz.(Seda DURAN)
Belçika ticari vizesi işlem süreci turistik vize işlem sürecine göre daha kısa sürmektedir. 5 ile 7 iş günü sonucunda vizenizi alabilirsiniz.(Seda DURAN)
İşlemlerin 3 ay ile 5 ay da sonuçlandığı, özellikle de evlilik mülakatlarının zor olduğu ve evrak teslim ettiğinizde elçilikteki mülakat tarihinin verildiğinde ortalama 45 dakika eş ile ilgili soruların sorulduğunda , eğer siz doğru cevap verebilirseniz ve eşinizin Belçikada'ki bakanlıktan yeterlilik onayı geldiyse vizeniz hazır olduğunda pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.
ilk önce size uygun öğrenci vizesi tipini seçerek işlemlere başlayabilirsiniz.eğer Erasmus,dil okulu, linsans ya da Master yapacaksınız ANNEX2 ve ANNEX 4 Formunu (garantörlük)elçiliğe başvurunuzdan 4 gün önce onaylatmanız gerekmektedir.Resmi kayıt ve kabul belgelerinin istendiği ve bu süreçte sağlık seyahat sigortasının günün 92 den az olması durumda elçilik sizin sigortanızı kabul etmeyebilir , eğer anne ve babanızın sağlık sigortasından faydalanıyorsanız AT11 almanız yeterlidir.işlemlerinizin 15 güm içinde sonuçlanır.
Belçika vize ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • muahmmet alp
  28/04/2016 - 16:15

  Esim belcikada yasayan hollanda vatandaşı bize verilen vize C tipi vize normal belcika vatandaslari eslerini aile birlesimi olarak goturduklerinde vizeleri D tipimi oluyor                    


 • Madge
  12/05/2016 - 06:41

  It's great to find an expert who can exlapin things so well                    


 • Nuri uman
  06/05/2016 - 17:08

  Eşimin ve benim yeşil (hususi) pasaportumuz var. Temmuz ayında bir hafta brukselde yakınlarımızı ziyaret etmek istiyoruz. Vize almamıza gerek var mı?                    


 • Nuri uman
  06/05/2016 - 17:08

  Eşimin ve benim yeşil (hususi) pasaportumuz var. Temmuz ayında bir hafta brukselde yakınlarımızı ziyaret etmek istiyoruz. Vize almamıza gerek var mı?                    


 • emrullah idris
  12/06/2016 - 22:38

  Merhaba belcika ya is ortakligi vizesine başvuru yaptım 54 gün oldu hala bir haber yok sizce normalmi veya nezamana kadar beklemem gerekir                    


 • Mustafa kara
  14/06/2016 - 14:02

  Iyi gunler Gecen yaz evlendim esim suan belcikada calisiyor ve aile birlesim vizesine muracaat etmeyi dusunuyoruz acaba ne kadar surer sonuclanmasi bide hangi evraklar isteniyor esim veya benden yardim olur musunuz ?                    


 • Mustafa kara
  14/06/2016 - 14:02

  Iyi gunler Gecen yaz evlendim esim suan belcikada calisiyor ve aile birlesim vizesine muracaat etmeyi dusunuyoruz acaba ne kadar surer sonuclanmasi bide hangi evraklar isteniyor esim veya benden yardim olur musunuz ?                    


 • Hayrettin yıldız
  28/06/2016 - 14:38

  Mrb benim eşim hollanda vatandaşı ve Belçika da yaşıyor d vizesi için randevu aldım eşimin bütün belgeleri hazır ama ben hangi belgeleri çıkaracağımı bilmiyorum yardimci olurmusunuz? lütfen                    


 • odina botakozieva
  03/09/2016 - 00:03

  vize ucretini nereye ödamem gerekir                    


 • adnan sari
  31/08/2016 - 20:29

  Ben esim ve cocuklarim belcikada yasiyoruz (oturumlu) esim ve cocuklarim tatil icin tr ye geldiler donuste kizimin oturum suresi doldugu icin kizim geri belcikaya gelemedi simdi okula gitmesi gerekiyor belediyeye gittim konsoloslukla iletisime gecmem geretigi soylendi konsolosluk vize icin cok gec tarihte randevu verdi ancak bu uzun sure cocugumun okuldan geri kalmasi demektir en kisa zamanda bu sorunu nasil giderebilirim bu acil durum icin nereye ve nasil basvurabilirim bu konuda yardimlariniza simdiden tesekkurler                    


 • Hayati Bolattaş
  30/08/2016 - 18:04

  Eşim ev hanımı,belçikaya yeğeninin düğününe gidecek istek belgesi geldi ne gibi evraklar temin etmemiz gerekiyor?benim sponsor olmam gereklimi? esnafım,saygılar.                    


 • murat sakarkaya
  24/08/2016 - 12:02

  merhabalar eşim Bulgaristan çifte vatandaşı. iki çocuğum da çifte vatandaş.Benim de eşimden dolayı Bulgaristan'a C tipi vizem bulunuyor. Eşim ile birlikte brüksele akraba ziyaretine gitmek istiyoruz. Benim vize işlemlerim nasıl olacaktır? Bilgi verirseniz sevinirim.                    


 • firat cetinkaya
  15/11/2016 - 11:02

  meraba ben belcikada yasiyorum ve belcika vatandasiyim turkiye de tanistigim bir bayanla evlilik yapmak istiyorum ve daha hic bir islem yapmadim bana anlatirmisin ilk etap ta neleri yapmami lutfen ve hangi evraklar gerektigini teseekur ederim ilginize                    


 • SeLami Mecit
  09/12/2016 - 00:10

  SeLam KoLay GeLsin Ben PeLcikadan BiriyLe NisanLiyim Ve Ben BeLcikaya NasiL GidebiLirim ve Bunun Icin Ne Yapmam Gerekir Veya iki Tarafinda Ne Yapmasi Gerekir Yarsimci oLursaniz Sevinirim KoLay                    


 • Selcuk DISICURUK
  11/09/2017 - 19:39

  Ben uc aylik vize almak istiyorum nisanlim istek yapacak gezip gormek icin orlari ne yapmam lazim hangi evraklari toplamam lazim lutfen ysrdimci olabilirmisiniz bide hrsabimda para olmasi gerekiyo mu sigortam yok son dort aylik olmasa olur mu vize basvurusu icin ysrdimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler iyi gunler                    


 • ahmet çetin
  08/10/2017 - 14:54

  dayım belçikadan 3 aylık turistlik istek yaptı bnim vize almam için ne belgeleri çıkarmam gerekiyor öğrenciyim öğrenci belgeside çıkartayımmı                    


 • Emre kart
  23/12/2016 - 23:57

  Merhaba lar aamcam belçika da olduğu için yanına gitmek istiyorum 1 haftalığına ne yapmam gerekiyor pasaport yoktur                    


 • selin imeç
  02/11/2017 - 10:47

  merhaba ben selin üniversite öğrencisiyim ocak ayında Belçika'ya turistik amaçlı seyahat planlıyorum sponsor olarak aileden biri şartmı yoksa başka bir tanıdığım bana sponsor olabilir mi ?                    


 • yeliz yolcu
  27/11/2017 - 14:24

  İyi çalışmalar efendim ben belçikadan evlendim yani eşim belçikada yaşıyor yazın türkiyeye gelince evlendik o geri gitti. Şimdi bende yanına gitmek istiyorum bunun için hangi tür vize alıcam neler yapmamız lazım birde eşim buraya gelecekmi tekrar gelme imkanı yok o helmeden ben gidebilirmiyim acaba yardımcı olursanız çok seviniriz .iyi günler                    


 • özgür kan
  05/12/2017 - 15:57

  Merhaba belçika vize işlemi, yapılıyormu acaba ? Ben daha önce hiç yurt dışına çıkmadım ama sanırım davetiye olursa vize alabilirmişim . Benim belçikada annemin kuzenleri var illa çok yakın akraba olmaya gerek varmı .Olursa eğer benim ne yapmam lazım.                    


 • Baki karataş
  12/03/2017 - 14:54

  Ben bordo pasaportum var belçikada yakın arkadaşımın düğünü ne gitmk istiyorum nasıl vize alabilirim ve ne kadar tutar tahmini teşekkür ederim                    


 • Soner sayar
  10/03/2017 - 14:05

  Ben 64 yasindayim 2000 ero aylik gelirim var pazertesi aile birlesimi icin basvuram ne kadar surede cevap alirim tsk                    


 • serap baysal
  25/01/2017 - 02:07

  esim belcika vatandasi aile birlesiminde bulundum red geldi ikiz cocuklarimiz var onlarda belcika vatandasi cocuklarin uzerinden gidebilcegim soylendi nasil bir yol izlemem gerek teşekkür ediyorum simdiden                    


 • ceylan vurgun
  23/02/2017 - 18:17

  Merhaba ben avrupa gönüllü hizmeti için bir yıllığına Belçikaya gidecegim. Sağlık sigortasini falan onlar karsilayacak. Vize başvurusunu çalışan olarak mi yapmam gerekiyor. Detayli bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.                    


 • Şahlar Mammadov
  20/06/2016 - 22:42

  İyi gunler, ben Azerbaycandanim, sorum Belcika devlet univeristesine ogrenci vizesi ile ilgilidir. Belcikaya ogrenci vizasi icin saglik sigortami Azerbaycandan yapa bilirmiyim??yoksa yalniz Turkiyeden yapila bilir?? Saglik raporunun verilmesi de Azerbaycandan mumkunmudur??                    


 • Pelin KALINLI
  22/06/2016 - 02:36

  Sayın yetkili, Erasmus stajı kapsamında bir devlet üniversitesinde staj yapacağım alacağım vize schengen vize mi olacak? Vize ücreti ne kadardır? Yabancı öğrenciler içinde geçerli olan prosedürler aynı mıdır?Ek ücreti var mıdır? Kabul mektubunun aslı olması zorunlu mudur? İkamet adresimiz sakarya ili ankaraya bağlı görünüyor erasmus öğrenci olduğumuz için işlemlerimizi istanbul konsolosluğunda yapabilir miyiz? İlgilenirseniz çok memnun olurum,iyi çalışmalar.                    


 • Pelin KALINLI
  22/06/2016 - 02:39

  Erasmus stajı kapsamında devlet üniversitesinde staj yapacağım 10 aylık kabul edildim 10 aylık vize ücreti bedeli ne kadar?                    


 • Hilal Ormanci
  18/12/2017 - 23:10

  Merhaba, Vize islemleri hakkinda bir kac sorum olucakti. Halam'in oglu, bir haftaligina aile ziyaretine turkiyeden belcika'ya gelmek istiyor, 7 mart'an 13 mart'a Kadar. Gereklik evraklar nelerdir? O'nun ordan vizeye basvurmasimi daha mahkul yoksa burdan o'na davetiye gondermemizmi? Vize basvurusunu gelis tarihinden nekadar Zaman once yapilmalidir? Vize tutarlari kaca cikar 1 haftaligina ? Son olarak, ne Kadar surede vize'nin kabul edilip edilmedigini ogrene biliriz? Duyarliliginiz icin tesekur ederim, Ormanci Hilal                    0 850 346 68 74