Belçika Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Brüksel
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: +32
  • Nüfus: 10,414 Milyon

Açıklama

Globalvize Merkezi aracılığıyla Belçika Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1.Adım – Belçika Vize Başvurusu İçin   Globalvize Merkezi Ücretsiz Destek Hattını arayın.

Vize Başvuru Merkezi - Belçika Vizesi Birimi Ücretsiz Destek Hattından temsilcilerimizle irtibata geçerek statünüze ve seyahat amacınıza yönelik istenilen belgelerin listesini talep ediniz. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede size yöneltilen sorulara eksik veya yanlış bilgi verilmemesi, seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvurmanızı sağlamak için büyük önem taşır. Belçika  Vizesi merkezimizden alabileceğiniz Vize türü; turistik, ticari ve aile ziyareti vizelerini kapsayan 90 günü aşmayan kısa süreli vizedir.

2. Adım – Belçika Vize Başvurusu İçin  Vize türünüze göre gerekli belgeleri tedarik edin.

Vize Başvuru Merkezi – Belçika  Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattı temsilcilerimizin sizlere verdiği bilgiler doğrultusunda, başvurunuz için istenilen belgelerin tam olarak teslim edilmesi gerekmektedir.  Belçika Schengen Vize başvurularında ilk önce vize başvuru formu doldurularak ibraz edilmelidir. Diğer belgeler seyahat amacınıza göre değişiklik göstermekte olup, temsilcilerimiz tarafından bildirilen belgelerdir.

Başvurunuzun değerlendirilmesi sırasında Belcika Konsolosluğu ek belge talep edebilir. Vize başvurunuzun reddine sebep olacak hataları azaltmak için işinde uzman temsilcilerimiz size danışmanlık yapacaktır.

3. Adım –Belçika Vize Başvurusu İçin  Belgelerinizi dosyalayıp kargo ile vize merkezine ulaşmasını sağlayın.

Vize Başvuru Merkezi – Belçika  Vize Birimi temsilcimiz tarafından seyahat amacınıza yönelik bildirilen gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde dosyalayıp Vize Başvuru Merkezi ofisimize kargo ile gönderin. Kargo takip numaranız ile kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

4. Adım – Belçika Vize Başvurusu İçin  Eksik belge, randevu ve işleyiş hakkında bilgilendirme

Vize Başvuru Merkezi – Belçika Vize Birimi, gönderdiğiniz dosyanızı inceledikten sonra bir bilgilendirme maili gönderir. Bu mail,  eksik veya hatalı belgeleriniz ile ilgili bilgilendirme içindir. Eğer her şey eksiksiz ve doğru ise randevu tarih ve saati karşılıklı teyit edilir. Belçika vize ücretinin yatırılması talep edilir.

5. Adım – Belçika Vize Başvurusu İçin  Biyometri işlemi

Belçika Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişiler biyometrik verilerini (parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf) randevu tarihlerinde Belçika Konsolosluğu’na doğru olarak teslim etmelidir. Vize başvuru sahibinin biyometrik fotoğrafındaki görüntüsü ile mevcut görüntüsü (kadınlar için saç rengi ve saç modeli, erkekler için de saç, sakal uzunluğu gibi) aynı olmalıdır. Temsilcilerimiz bu süreç zarfında başvuru sahiplerine rehberlik edecektir.

6. Adım – Belçika Vize Başvurusu İçin  Pasaport teslimatı

Belçika Schengen vizesinin çıkış süresi randevudan sonra ortalama 7 – 10 iş günüdür.                                     

Belçika Vize Başvuru Merkezi Birimimiz tüm süreci sizin adınıza takip eder. İşlemler tamamlandığında pasaportunuz talebiniz doğrultusunda kargoyla veya ofisimizde şahsen teslim edilir.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33