Belçika Aile Birleşimi

Ülke Başkent: Brüksel
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: +32
  • Nüfus: 10,414 Milyon

Açıklama

Globalvize Aracılığı İle Belçika Aile Birleşimi Vizesi

Belçika vatandaşı ile evlenecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Belçika’da oturum iznine sahip olabilmesi için gerekli olan ekonomik koşulları karşılayabiliyor olması gereklidir. Belçika aile birleşimi vizesi Belçika ve Türkiye vatandaşının hayatlarını birleştirerek tek çatı üzerinde ikamet edeceği durumlarda alınır. Her şeyden önce Belçika aile birleşimi vizesi alacak kişinin sıkıntı yaşamaması açısından dil bilme zorunluluğu vardır. Bunun için Belçika konsolosluğu tarafından gerekli sınavlara tabi tutulur. Eğer vizeyi alma isteyen kişi gerekli dil bilgisi seviyesini karşılayamaz ise ekonomik koşullarının üst seviyede olması istenir. Aylık sabit geliri de yoksa aile birleşimi vizesini alması mümkün değildir. Ayrıca Belçika’da yaşayacakları bir konut bulunması da zorunludur. Aile birleşimi yaparak Belçika’ya göç edecek kişinin 18 yaşını doldurmuş reşit olması gerekli olup Belçika da yaşayacak uygun koşullara sahip olması gereklidir. Hiçbir şekilde adli sicil kaydının bulunmaması gereklidir. Ülkenin geleceği acısından tabiri caizse ince eleyip sık dokuyarak uzun soluklu işlemlerden geçmektedirler.

Belçika aile birleşimi vizesi için Belçika ve Türk vatandaşının evleneceğine dair geçerli belgeleri sunmaları gereklidir. Evliliklerinin gerçek olup olmadığı kesin bir şekilde anlaşılmalıdır. Belçika konsolosluğu tarafından sunulan evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayıp yetkili kuruma başvurmaları gereklidir. Eğer sorunsuz bir süreç geçirmek istiyorsanız aile birleşimi danışmanları ile yardım almanız isabet olacaktır. Aile birleşimi için başvuruda bulunmadan önce kesinlikle randevu alınması şart olup randevu saatinden yarım saat önce yetkili kurumda bulunmak zorunludur.

Belçika aile birleşimi alabilme için başvuruda gerekli belgeler

  • 10 yıl süresini aşmamış en az 1 yıl geçerli iki sayfası boş pasaport(eski ve yıpranmış olmaması gereklidir)
  • İki adet rötuşsuz arka fonu beyaz 6 ay içinde çekinmiş biometrik fotoğraf
  • 18 yaşını doldurmuş reşit bir birey olmak ya da 18 yaşından küçükseniz aile izni ve mahkeme kararı belgesi
  •  nüfus kayıt örneği ve fotokopisi
  • Vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler girilmiş olarak sunulur
  • Belçika alile birleşimi vizesi için harç ücreti
  • Uluslar arası evlenme belgesi fotokopisi

Tüm bu gerekli belgeler başvuru aşamasında eksiksiz bir şekilde hazırlanarak yetkili kuruma sunulmalıdır. Aile birleşimi vizesi almak için başvurudan önce randevu alarak yarım saat önce orada olunması gerektiği unutulmamalıdır. Aile birleşimi vizesini aldıktan sonra Belçika’da sadece bir yıl süreyle kalabilirsiniz. Bu yüzden Belçika’ya seyahat ettikten iki ay sonra mutlaka göçmenlik ofisine başvuruda bulunmanız gereklidir. Eğer evlilik amaçlı değil de 1 ve 3. Derecen akrabanızın yanına Belçika’ya göç ederek oturum izni alacaksınız yine aynı süreçlerden geçmeniz gereklidir ve Belçika’da bulunan akrabanızın Belçika’daki konsolosluktan gerekli başvuruları tamamlaması gereklidir. Aynı zaman Belçika’daki akrabanızın orada konu sahibi olması ve yaşadığı konutun müsait olması gereklidir. Ekonomik durumunun da iyi olması şartıyla gerekli tüm işlemleri tamamladıktan sonra aile birleşimi vizesini hak kazanmış olursunuz.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33