Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Ülke Başkent: Ottawa
  • Para Birimi: Kanada Doları
  • Telefon Kodu: + 1
  • Nüfus: 33.487 Milyon

Açıklama

Kanada Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli Ziyaretçimiz;

Kanada ülkesine seyahatlerinizde kullanacağınız, Kanada Vizesi belgesi için Global Vize olarak sizlere her türlü konuda yardımcı olmaktayız.

Söz konusu ülke hakkında Kanada Vize alım işlemleri Kanada büyük elçilikleri aracılığı ile ya da belli başlı seyahat acenteleri aracılığı ile detaylı ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu kapsamda bizler Vize Merkezi olarak sizlere, Kanada ülkesi vize alım detayları, belgeleri, evrak güncellemeleri hakkında etkin bir şekilde yardımcı olmaktayız.

Bizlere vermiş olduğunuz SMS ya da e-posta aracılığıyla sizlere ulaştırdığımız SMS'ler ve de e-postalar ile etkili olarak yardımcı olmaktayız. Söz konusu iletişim araçları üzerinde kesinlikle bir ücret talep edilmemekte ve bütünüyle, ücretsiz bir şekilde çalışmalarımız sürmektedir.


Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Kanada vizesi sonuçlanma süresi, belirli faktörler göz önüne alınarak belirlenmektedir. Kanada  Vizesi kaç günde çıkar sorusuna verilecek en güzel yanıt seyahat edecek kişinin Kanada vizesine başvurduğu dönem ve Konsoloslukların yoğun olduğu zamanlar, vize çıkış süresini etkileyen faktörler arasındadır. Kanada Büyükelçiliğinin yoğunluğuna bağlı olarak şekillenen Kanada vizesi ortalama çıkış süresi, 15-20 iş günü arasındadır. Konsoloslukların resmi tatilde olduğu, hafta sonu günleri, kapalı olduğu günler veya Konsoloslukların yoğun olduğu günlerde vize çıkış süresi 15-20 iş gününden daha uzun olabilmektedir. Kanada vizesinin çıkış süresi yalnızca Kanada Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir.

  Kanada Büyükelçiliği, uygun gördüğü durumlarda vize başvurusunda bulunan kişilerden ek evrak talep edebilmektedir. Ek evrak talep etme ve gönderilen evrakların incelenme süresi de belirli bir süreye tekâmül edeceği için vize başvurularının bu gibi durumlar göz önüne alınarak seyahat tarihinden en az 30 gün öncesinde başlatılması gerekmektedir. Aynı zamanda Konsoloslukların veya Büyükelçiliğin ek evrak talep etmesi durumunda Kanada vizesinin çıkış süresi daha fazla uzayabilmektedir. “Kanada vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabını arayanların bulmak isteyeceği cevaplar yukarıdaki gibidir. Kanada vizesinin çıkış süresinde Kanada ile Türkiye arasındaki ilişkilerin de önemli olduğu ve ilişkilerde yaşanan olumsuz veya olumlu gelişmelerin vize çıkış süresini etkileyeceği unutulmamalıdır.


Kanada Vizesi - Kanada Vize Başvurusu - Kanada Vize Ücreti - Kanada Konsolosluğu - Kanada Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Kanada vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Kanada vizesi alabilmektedir.


Kanada vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Kanada vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Kanada Vizesi İşlemleri ve Kanada Vize Başvurusu

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her birey, Kanada’ya gitmek için Kanada vizesi almak zorundadır. Kanada Vizesi her yıl yapılan başvurularda birçok başvuru sahibi vize reddi ile karşı karşıya gelmektedir. Kanada Vizesi için Yapılan Kanada Vize  başvurularda ki en büyük yanlış, hatalı başvurulardır. Kanada Vize Başvurusu yaparken öncelikle başvuru amacımızı doğru belirlemeliyiz. Seçenekler arasında KAnada Turistik vize , kanada Ticari vize, kanada Aile ziyaretleri ve Faaliyetler bulunmaktadır. Kendimize sormamız gereken, “Kanada vizesi başvurusu” amacım nedir? Bu aşamayı geçtikten sonra Kanada vize başvurusu yaparken istenilen belgeleri doğru anlayıp eksiksiz tamamlamaktır. Kanada Vizesi başvurusu sırasında doldurulacak bilgiler çok önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalardır. Kimlik bilgileri, pasaport bilgileri ve birbirini desteleyen, onaylayan başvuru amacımız en önemli noktalardır.

Profesyonel Kanada Vize Danışmanlığı

Yukarıda bahsettiğimiz gibi hatalı Kanada Vize başvurusu, bireylerin en büyük sorunu olmaktadır. Kanada vizesi başvurusu sırasında istenilen belli kurallar ve kriterler istenmektedir. Bu kriterler Kanada konsolosluğa ve ülkeye göre değişmektedir. Bu prosedürler karşısında doğru adımlar atmak için vize danışmanları profesyonel hizmet vermektedir. Deneyimli, eğitimli ve güncel olan tüm değişikliklere hakim danışmanlarımız gerekli tüm işlemleri sizin yerinize yürütmektedir. Kanada'ya yapılan Kanada vizesi başvuru ve işlemleri sırasında sadece istenilen belgeleri toplamak yeterli olmayabiliyor. Başvuru formunu doldururken basit hatalar dahi, başvurunun reddine sebep olmaktadır. Hatalı başvuru yapıp reddinden sonra değil, başvurudan önce zaman kaybetmeden vize danışmanlığı hizmeti almalısınız. Zaman kaybını önleyerek daha sağlıklı başvurular için: 0 850 346 68 74 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Merkezleri

Kanada vizesi almak için başvuru formunu doldurmamız gerekmektedir. Kanada’ya gitmek isteyen Kanada vize başvuru sahipleri, başvurularını sadece Ankara kanada  Büyükelçiliği’ne başvurabilirsiniz. Kanada Vizesi Başvuruları gerçekleştirmek için öncesinde randevu almamız gerekmektedir. Randevu alırken başvuru formunu mutlaka doldurmalıyız. Kanada Büyükelçiliği’ne başvurduğumuz gibi, Kanada Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş ve yetki verilmiş Kanada  vize başvuru merkezlerine de gerçekleştirebilirsiniz. kanada vizesi Turizm ve seyahat acenteleri baştan sona tüm işlemlerle yetkilidir. Pasaportunuzu teslim almaya kadar tüm işlemler taraflarından yürütülmektedir. Kanada ülkesi göçmen başvurularını kabul eden bir ülke olduğundan başvuran adaylar diğer ülke vizesine göre sahip oldukları mal beyanını ve Türkiye’ye geri dönüşte ki imkanlarının garanti edileceği maddi beyanlarını sunmaları büyük avantaj sağlayacaktır. Kanada vizesi için istenen evrak listesi için lütfen tıklayın.

Kanada Vizesi İşlemleri ve Kanda vize  Başvuruları Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye Cumhuriyeti resmiyetinde Kırmızı, Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahiplerinin ve hamillerinin hepsine Kanada vizesi prosedürleri uygulanmaktadır. Kanada vizesi seyahati başvurusu için pasaportunuzun Kanada vize bitmesinden itibaren en az 6 ay geçerlilik zamanı olmasını gerektirmektedir. Kanada Başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilmektedir. Doldurulan tüm resmi bilgiler incelikle kontrol edilerek doldurulmalıdır. Başvurumuzu yaparken mutlaka randevu almalıyız. Kanada Büyükelçiliği Türkiye ve Kanada Vizesi resmi tatilleri dahilinde çalışmaktadır. Yapılan Kanada vizesi başvurularda olumlu olumsuz mutlaka dönüşü olacaktır. Olumsuz sonuç alma durumunda tüm işlemleri en başından yaparak tekrar başvuru adımları izlemek durumundayız.

 

Profesyonel Kanada Vize Danışmanlığı için: 0 850 346 68 74 Daha detaylı bilgi için lütfen www.globalvize.net/kanada-vizesi adresini inceleyiniz.Kanada Büyükelçiliği  / kanada Konsolosluğu 

Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Kanada vizesi için şahsen başvuruya gerek yoktur. Kanada Büyükelçiliği ve Kanada Konsolsluğu tarafından atanmış resmi temsilcilikler üzerinden başvurular randevu alınarak yapılır. Gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişirken, Kanada vizesinin işlem süresi 10 ile 15 gün arasında değişir. Bu sebeple randevu gününün belirlenmesi de baz alınarak seyahat tarihinden en az 1 ay önce Kanada vizesi için işlemler başlatılmalıdır. Online olarak Kanada vize başvuru dosyası hazırlanır, Kanada vizesi için en önemli detaylardan biri online formların doğru ve eksiksiz olarak doldurulmasıdır. Formdaki herhangi bir yanlış beyan Kanada vize Başvurusu sahibinin red almasına yol açabilir. ( KUBRA )

Kanada vizesi için şahsi başvuru gerekli değildir.Gerekli evraklar çalışma durumuna göre değişmektedir.İşlem süresi 10 ile 15 iş günüdür.Onlıne doldurulan form ile evraklarınız tarafımızca başvuru merkezine iletilecektir.Otel rezarvasyonu ile Kanada turıst vizesi alabilirsiniz.Red alma olasılığını ortadan kaldırmak için istenilen evrakların eksiksiz bi şekilde beyan edilmesi gerekmektedir.Kanada Konsolosluğu vize başvurularının olumlu olması durumunda, Pasaport son kullanım tarihine kadar vize vermektedir.(FATİH)

Kanada Ticari vizesi başvuruları için ticari davetiye gereklidir.Aynı zamanda davetiye gönderen kurumun ticari belgelerini de ibraz etmeniz gerekir.(FATİH)

Kanada vizesi için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişkenlik gösterir. Gerekli evrak listesi ve detaylı bilgi için http://globalvize.net/kanada-vizesi adresini ziyaret edebilirsiniz. ( KUBRA )

Ankara Büyükelçilik adresi: Cinnah Caddesi no: 58 PK:06690, Çankaya/ Ankara İstanbul Başkonsolosluk adresi: Büyükdere Caddesi, Tekfen Tower– Kat 16 PK: 34394 4.Levent /İstanbul

Ankara Büyükelçilik adresi: Cinnah Caddesi no: 58 PK:06690, Çankaya/ Ankara Tel : 0312 426 88 89

Kanada vizesi için gerekli olan harç bedeli seyahat amacınıza ve vize tipine uygun olarak değişkenlik gösterir. ( KUBRA )

Kanada vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Bölge ayrımı bulunmayan Kanada vizesinde İstanbul veya Ankara'daki Kanada temsilciliğinden başvurular yürütülür. Ankara Kanada Büyükelçiliği ve İstanbul Kanada Konsolosluğu başvuru kabul etmemektedir. Aracı resmi temsilcilikler üzerinden Kanada vizesi başvuruları randevu alınarak yapılır. ( KUBRA )

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Kanada vize başvurunuz red olduğu takdirde tekrar başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır.Ancak red gerekçesini değerlendirip ikinci başvurunuzu yaparken buna yönelik evrak hazırlamalısınız.Beyan etmiş olduğunuz evrakların eksiksiz ve doğru olmasına özen göstermelisiniz.(FATİH)

Kanada vize işlem ücretini Banka hesaplarımıza yatırabilirsiniz.(FATİH)

Kanada turist vizesinin sonuçlanma süresi randevudan itibaren 10 ile 15 arasında değişmektedir. Kişinin şahsi durumuna bağlı olarak bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa sürmektedir. ( KUBRA )

Kanada ticari vize başvuruları 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır.(FATİH)

Kanada aile birelşimi vizesinin sonucu yaklaşık 2 yıla kadar sürer ve bu durumda eşiniz ilk başvuruyu kanada'dan yaparak başvuru kodunuz onaylanır , onaylanmış başvuru kodu ile Türkiye'den randevu alınarak evrakları teslim ettikten sonra başvurunun sonucunu beklenir

İstanbul Başkonsolosluk adresi: Büyükdere Caddesi, Tekfen Tower– Kat 16 PK: 34394 4.Levent /İstanbul Tel : 0212 232 00 88

Kanada Vizesi İle Kanada Gezisi

Kuzey Amerika denince akla ilk ABD’nin gelmesi pek sürpriz değil. Bununla birlikte Kuzey Amerika kıtası ABD’nin yanında ikinci bir gelişmiş ülkeyi daha barındırıyor: Kanada. Komşusu ABD’yle karşılaştırıldığında 35 milyonluk nüfusuyla ABD’nin 1/10’u etmektedir, buna rağmen milli hasılatlarda ABD’yle neredeyse aynıdır. Kanada VizesiKanada sadece iş veya beyin göçü değil, aynı zamanda çok da turist almaktadır. Kanada vize işlemlerinin size kolaylık sağlaması da bu noktada önemli bir hal alıyor. Kanada Vize başvurularınız genellikle 10-15 gün içinde sonuçlanıyor ve seyahate hazır hale geliyorsunuz. Bunun için Kanada başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmanız, ardından randevunuza gerekli olan tüm evraklarla birlikte gidip kanada vizesi başvurusu KAnada Konsolosluğu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Vize müracatının olumlu sonuçlanması dahilinde vizeniz tamamlanmış oluyor. Kanada Vizesi İçin mutlaka sgkdan hizmet dökmü alınması gerekmektedir.Kanada Vizesi

ABD’nin kuzeyinde kalan ve bu nedenle doğa harikalarına daha fazla sahip olan Kanada, bu avantajını ülkesine çektiği turist sayısıyla hanesine artı olarak yazmayı başarmıştır. İsterseniz Kanada’nın en çok turist çeken yerlerine birlikte göz atalım: Kanada Vize Başvurusu

Niagara Şelalesi: Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada’nın ABD sınırında bulunan şelale Niagara Nehri’nin üzerinde konumlanmıştır. Atnalı kısmı şelalenin en büyük ve ana kısmını oluştururken Gelin Duvağı ve Amerikan kısımları ise Atnalı’na göre biraz daha küçük kalan kısımlardır. Yaklaşık 10 bin yıl önce oluşmuş olan bu şelaleyi Kuzey Kutbu’ndan gelen buz kütleleri çöküntüler gerçekleştirerek oluşturmuştur. 50 metre uzunluğundaki şelaleden saatte 350 metreküpe yakın su akar.

Banff National Park:


1885 yılında Rucky Dağları’nda kurulan “Banff Ulusal Parkı”, Kanada’nın en eski ulusal parkıdır. Özellikle kış turizmi için çokça tercih edilen park; kros, kayakla atlama, curling ve skijoring gibi sporlar için bulunduğu coğrafya itibariyle çok uygundur. Bununla birlikte kültür turizmi için de elverişli olan Banff Ulusal Parkı 6500 kilometre kare üzerine kurulmuştur ve yıllık yaklaşık 4 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

National Parliament Hill:Kanada VizesiKanada Vizesi Kaç Günde Çıkar

859 yılında inşasına başlanan ve günümüzde de inşaatına devam edilen “Ulusal Parlamento Binası”, Ottawa Nehri’nin kıyısına inşa edilmiştir ve görünüşüyle tepeyi andırmaktadır. İnşasının ilk yıllarında askeri üs olarak inşa edilen bina daha sonra Prenses Victoria tarafından Kanada bölgesinin yönetim üssü olarak seçilmiştir. Asıl Kanada Parlamento Binası’nın 1916 yılındaki yangından sonra kullanılamaz hale gelmesiyle parlamento buraya taşınmıştır ve binanın restorasyonu için 1 milyar dolarlık bir harcama yapılmıştır. Yıllık 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Ulusal Parlamento Binası şu an kullanılmakla beraber inşasının 2020 yılına kadar tamamlanması beklenmemektedir.

CN Tower:Kanada VizesiBaşkent Toronto’nun, dolayısıyla da Kanada’nın en büyük sembollerinden biri olan CN Tower; 1976 yılında inşa edilmiştir ve 2007 yılına kadar dünyanın en yüksek kulesi ile dünyanın en yüksek yapısı konumunda olmuştur, günümüzde ise bu kategoride üçüncü sırada yer almaktadır. 553 metre uzunluğunda ve 147 kattan oluşan kule 65 milyon dolara yapılmıştır. Her ne kadar baş harflerini Canadian National (Kanada halkına ait)’ın kısaltmasından almış olsa da günümüzde özel bir şirketin mülkü haline gelmiştir. Yılda yaklaşık 2 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Ne Yenir, Ne İçilir

Kanada mutfak olarak çok zengin bir yemek kültürüne sahip olmasa da komşusu ABD ile karşılaştırıldığında tüketilen yemeklerin ülke kültürüne daha uygun ve daha zengin olduğu söylenebilir. Kanada’yı ziyaret edenler Kanada mutfağından yiyecekleri yemeklerle bu seyahatlerini daha da zevkli hale getirebilirler.  Kanada Vizesi İşte o yemeklerden bazıları:

Haalifax Donair:Kanada Vizesi


Bu yemeğin ismine bakıp “bizim dönere benziyor galiba” şeklinde bir tahminde bulunursanız aslında doğru düşünmüş olursunuz. Donair, Kanada’da Türk mutfağındaki dönere çok benzer bir gıdadır. Üzerine dökülen soslar ve yanında verilen garnitürler bu eti dönerden biraz daha ayırmaktadır. Haalidax donairde ise peynir, soğan ve çeşitli yeşillikler dönerin yanında yer almaktadır.

Ginger Beef: Kanada Vizesi


Adından da anlaşılacağı gibi sığır etidir. Sığır etinin parçalanıp kızartılmasından sonra zencefil otu ile tatlandırılmasından oluşur. Et daha sonra hafifçe sirkelenir ve çeşitli soslarla süslenerek servis edilir. Çeşitli baharatlarla soslandırılmış patates kızartmasıyla sunulanlarına rastlamak da mümkündür. 

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33