Meksika Vizesi - Meksika Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Mexico City
Nüfus :
111.211 Milyon
Para Birimi:
Meksika Pesosu
Telefon Kodu :
+ 52

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Meksika Vizesi Başvuru Koşulları

Meksika Vizesi Öncesi Başkenti Mexico City

Meksika vizesi başvurusuna ait koşulları yazmadan önce Meksika Vizesi hakkında bilinmesi ve önemini belirten birkaç noktaya değineceğiz. Başkenti Meksiko İngilizcesi Mexico City olan Meksika Vizesi , müzelerle dolu tarih kokan bir ülkedir. Meksiko kültür bakımından dopdolu bir şehirdir. Antropoloji MüzesiDünya’nın en meşhur müzelerinden birisidir. UNESCO Dünya Mirasları listesine girmeyi hak eden güzelliğiyle gezilmesi ve görülmesi en keyifli şehirlerden biridir. Daha fazla detaya inilirse anlatmakla bitmeyecek kadar özelliklere sahip bir ülkedir.

Meksika Vizesi 


Meksika ülkesi, Meksika turlarına katılacak veya ülke gezisine katılacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına Meksika Vizesi  şartı koşmaktadır. Meksika’ya seyahat etmeden önce Meksika Vizesi  sahibinin,  Meksika Vizesi  işlemlerini başlatmak ve Meksika Vizesi  sahip olması zorunludur. Türkiye üzerinden sadece Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasaportu olan hamiller Meksika Vizesi  prosedüründen muaftır.

Fakat Meksika Vizesi almakta, birçok ülkede olduğu gibi kolaylıklar ve imkanlar mevcuttur. 17.12.2013 yılından bu yana vize prosedürü ve Meksika’ya giriş çıkışlar değişmiştir. Belirtilen tarihten itibaren Elektronik Onay Sistemleri aracılığı sayesinde turistik , eğitim, iş, basın ve transit geçiş gibi sebeplerle ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına belli şartlarla kolaylıklar sunulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Meksika’ya seyahat için havayolu ulaşımını kullanması şartı ile, 30 gün süreyle geçerliliği olan bir seyahat imkanı sunmaktadır. Meksika Başkonsolosluğu veBüyükelçiliği 30 günlük tek girişli vize başvurusunu elektronik ortamda online olarak sunmaktadır. Yalnız dikkat etmemiz gereken diğer hususta, seyahat ederken kullanacağımız havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olduğundan emin olarak tercih etmeliyiz. Meksika’ya deniz ve kara yolu ile veya başka bir ülkeye seyahat ile ziyaret düşünüyorsanız mutlak olarak Başkonsolosluk ve Büyükelçiliği’ne başvurmak zorundasınız. Meksika Başkonsolosluğu İstanbul’da ve Meksika Büyükelçiliği ise Ankara’da bulunmaktadır.

Meksika Vizesi  Elektronik Başvuru Sistemi

Meksika Konsolosluğu’nun resmi olan web sitesi üzerinden elektronik onay online sayfasına tıklayarak ulaşabiliriz. Meksika Vizesi  Online Başvuru formunu doldururken dikkatli olmakta fayda var.  Meksika Vizesi  Eksiksiz ve birbirini destekleyici nitelikte doldurmalıyız. Dikkatli doldurduğumuz online Meksika vizesi başvurusu kısa sürede sonuçlanmaktadır.  Meksika Vizesi  Kimlik, seyahat, pasaport ve diğer alanları doğru eksiksiz girmemiz önemli unsurlardır.

Meksika Konsolosluğu’na başvurumuzu yaptıktan sonra sonuçlar olumlu veya olumsuz olarak bildirilmektedir. Olumsuz olması sonucunda eksikleri tamamlayarak yeniden başvuru yapmamız doğru sonuçlar almamızı sağlayacaktır. Meksika vizesinin olumlu sonuçlanması halinde mutlaka çıktısını almalıyız. Çünkü havayolları seyahatini kullanırken ve Meksika Vizesi  sınırlarına girişte Gümrük görevlisine göstermemiz gerekecektir. Meksika Vizesi Bu belgenin çıktısı alınmadığı taktirde uçağa ve Meksika sınırlarına girişimiz olmayacaktır.

 

Meksika Vize İşlemleri ve Meksika Vize  Ücretleri ve Meksika vizesi kaç günde çıkar?

Meksika vize işlemlerini Meksika Başkonsolosluk ve Meksika Büyükelçiliği'nden yapmak durumundayız. Bu alternatifler dışında İzmir Fahri KonsolosluğuMersin Fahri Konsolosluğubaşvuruları kabul etmektedir. Meksika Vizesi başvurusunu yetkili seyahat ve turizm acenteleri tarafından yürütebilirsiniz.

Daha fazlası için: 0 850 346 68 74 ve www.globalvize.net/meksika-vizesi

Meksika Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Meksika Vizesi - Meksika Vize Başvurusu - Meksika Vize Ücreti - Meksika Konsolosluğu - Meksika Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

Meksika vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Meksika vizesi alabilmektedir.


Meksika vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Acentamız Global Vize Meksika vizesi almakta tam yetkili acentadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Meksika Vizesi online olarak alınmaktadır. Meksika vizeniz başvurduğunuz günden itibaren başlamaktadır ve süresi 1 aydır. (Seda DURAN)
Meksika turist vizesi için otel rezervasyonuna ihtiyaç vardır. Meksika vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Meksika vize süresi 1 aydır. Meksika vizeniz vize başvurusu yaptığınız günden itibaren başlar. (Seda DURAN)
Meksika ticari vizesi için ek bir evrak hazırlamanıza gerek yoktur. Gerekli işlemleri biz acentamız aracılığıyla yapabilirsiniz.Meksika ticari vizeniz vize başvurusu yaptığınız günden itibaren başlamaktadır ve süresi 1 aydır. (Seda DURAN)
Meksika ticari vizesi için ek bir evrak hazırlamanıza gerek yoktur. Gerekli işlemleri biz acentamız aracılığıyla yapabilirsiniz.Meksika ticari vizeniz vize başvurusu yaptığınız günden itibaren başlamaktadır ve süresi 1 aydır. (Seda DURAN)
Meksika vize başvurusu için pasaport bilgileriniz yeterli olmaktadır.(Seda DURAN)
Meksika Büyükelçiliği Ankara, Adres: Kırkpınar Sokak No. 18/6 06540, Çankaya/Ankara Meksika Başkonsolosluğu İstanbul, Adres: Levent Mah, Levent Cad, Lale Sok No.23, Beşiktaş/İstanbul
Meksika Başkonsolosluğu İstanbul, AdreS: Levent Mah. Levent Cad. Lale Sok. No.23 Beşiktaş/İstanbul Tel:0(212) 232 00 88
Meksika Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sokak No. 18/6 06540, Çankaya/Ankara Tel:0(312) 426 88 89
Meksika vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yatırabilirsiniz veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.(Seda DURAN)
Meksika vize ücreti güncel olarak değişmek ile beraber 150 dolardır. (Seda DURAN)
Meksika vizesi almak için herhangi bir yere gelmek veya evrak göndermek zorunda değilsiniz.(Seda DURAN)
Meksika vizesi için ayrıca oluşturulmuş bir kurum bulunmamaktadır. Meksika vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Meksika Büyükelçiliği Ankara ' da Başkonsolosluğu ise İstanbul'dadır.(Seda DURAN)
Meksika vize işlemi şu ana kadar olumsuzlukla sonuçlanan bir durum ile karşılaşmamış bulunmaktayız. Eğer yine de red gelme yani olumsuz sonuçlanma ihtimali söz konusu olur ise yeniden başvuru yaparak duruma itiraz edebiliriz. (Seda DURAN)
Meksika vize işlem süreci 1 gündür.(Seda DURAN)
Meksika ticari vize işlem süreci 1 gündür.(Seda DURAN)

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

  • tuğrul yaman
    12/12/2017 - 09:48

    Merhaba meksika vizesi için sizden yardım alabalirmiyim acaba ? Daha önce avurpa çıkşlarım var şimdi birde meksika seyahati planlamaktayım konu için yardımlarınızı talep ediyorum .Teşekkürler                    


  • uğur sayman
    12/06/2018 - 09:42

    Meraba Meksika ticari vize almak isterim .Fakat ben meksikada vizem bittikten sonra kaçak kaldım 2 buçuk ay .Ama havaalında ben bunun için para cezası ödedim .Şimdi tekrar vize alırken sorun yaşarmıyım bi bilgi almak mümkünse eğer dönüşünüzü bekliyorum ..                    0 850 346 68 74