Meksika Vizesi

Meksika Vizesi

Ülke Başkent: Mexico City
  • Para Birimi: Meksika Pesosu
  • Telefon Kodu: + 52
  • Nüfus: 111.211 Milyon

Açıklama

Meksika Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Değerli Ziyaretçimiz;

Meksika'ya gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Meksika vizesi vardır, vize alınmalıdır. 

Global Vize olarak Meksika'ya gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Meksika vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz.

Söz konusu ülkeye dair Meksika  Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Meksika, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Meksika Vize belgeleri, Meksika vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.Meksika Vizesi - Meksika Vize Başvurusu - Meksika Vize Ücreti - Meksika Konsolosluğu - Meksika Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

Meksika vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Meksika vizesi alabilmektedir.


Meksika vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Acentamız Global Vize Meksika vizesi almakta tam yetkili acentadır.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Meksika Vizesi Başvuru Koşulları

Meksika Vizesi Öncesi Başkenti Mexico City

Meksika vizesi başvurusuna ait koşulları yazmadan önce Meksika Vizesi hakkında bilinmesi ve önemini belirten birkaç noktaya değineceğiz. Başkenti Meksiko İngilizcesi Mexico City olan Meksika Vizesi , müzelerle dolu tarih kokan bir ülkedir. Meksiko kültür bakımından dopdolu bir şehirdir. Antropoloji MüzesiDünya’nın en meşhur müzelerinden birisidir. UNESCO Dünya Mirasları listesine girmeyi hak eden güzelliğiyle gezilmesi ve görülmesi en keyifli şehirlerden biridir. Daha fazla detaya inilirse anlatmakla bitmeyecek kadar özelliklere sahip bir ülkedir.

Meksika Vizesi 


Meksika ülkesi, Meksika turlarına katılacak veya ülke gezisine katılacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına Meksika Vizesi  şartı koşmaktadır. Meksika’ya seyahat etmeden önce Meksika Vizesi  sahibinin,  Meksika Vizesi  işlemlerini başlatmak ve Meksika Vizesi  sahip olması zorunludur. Türkiye üzerinden sadece Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasaportu olan hamiller Meksika Vizesi  prosedüründen muaftır.

Fakat Meksika Vizesi almakta, birçok ülkede olduğu gibi kolaylıklar ve imkanlar mevcuttur. 17.12.2013 yılından bu yana vize prosedürü ve Meksika’ya giriş çıkışlar değişmiştir. Belirtilen tarihten itibaren Elektronik Onay Sistemleri aracılığı sayesinde turistik , eğitim, iş, basın ve transit geçiş gibi sebeplerle ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına belli şartlarla kolaylıklar sunulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Meksika’ya seyahat için havayolu ulaşımını kullanması şartı ile, 30 gün süreyle geçerliliği olan bir seyahat imkanı sunmaktadır. Meksika Başkonsolosluğu veBüyükelçiliği 30 günlük tek girişli vize başvurusunu elektronik ortamda online olarak sunmaktadır. Yalnız dikkat etmemiz gereken diğer hususta, seyahat ederken kullanacağımız havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olduğundan emin olarak tercih etmeliyiz. Meksika’ya deniz ve kara yolu ile veya başka bir ülkeye seyahat ile ziyaret düşünüyorsanız mutlak olarak Başkonsolosluk ve Büyükelçiliği’ne başvurmak zorundasınız. Meksika Başkonsolosluğu İstanbul’da ve Meksika Büyükelçiliği ise Ankara’da bulunmaktadır.

Meksika Vizesi  Elektronik Başvuru Sistemi

Meksika Konsolosluğu’nun resmi olan web sitesi üzerinden elektronik onay online sayfasına tıklayarak ulaşabiliriz. Meksika Vizesi  Online Başvuru formunu doldururken dikkatli olmakta fayda var.  Meksika Vizesi  Eksiksiz ve birbirini destekleyici nitelikte doldurmalıyız. Dikkatli doldurduğumuz online Meksika vizesi başvurusu kısa sürede sonuçlanmaktadır.  Meksika Vizesi  Kimlik, seyahat, pasaport ve diğer alanları doğru eksiksiz girmemiz önemli unsurlardır.

Meksika Konsolosluğu’na başvurumuzu yaptıktan sonra sonuçlar olumlu veya olumsuz olarak bildirilmektedir. Olumsuz olması sonucunda eksikleri tamamlayarak yeniden başvuru yapmamız doğru sonuçlar almamızı sağlayacaktır. Meksika vizesinin olumlu sonuçlanması halinde mutlaka çıktısını almalıyız. Çünkü havayolları seyahatini kullanırken ve Meksika Vizesi  sınırlarına girişte Gümrük görevlisine göstermemiz gerekecektir. Meksika Vizesi Bu belgenin çıktısı alınmadığı taktirde uçağa ve Meksika sınırlarına girişimiz olmayacaktır.

 

Meksika Vize İşlemleri ve Meksika Vize  Ücretleri ve Meksika vizesi kaç günde çıkar?

Meksika vize işlemlerini Meksika Başkonsolosluk ve Meksika Büyükelçiliği'nden yapmak durumundayız. Bu alternatifler dışında İzmir Fahri KonsolosluğuMersin Fahri Konsolosluğubaşvuruları kabul etmektedir. Meksika Vizesi başvurusunu yetkili seyahat ve turizm acenteleri tarafından yürütebilirsiniz.

Daha fazlası için: 0 850 346 68 74 ve www.globalvize.net/meksika-vizesi

Meksika Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Meksika Vizesi online olarak alınmaktadır. Meksika vizeniz başvurduğunuz günden itibaren başlamaktadır ve süresi 1 aydır. (Seda DURAN)

Meksika turist vizesi için otel rezervasyonuna ihtiyaç vardır. Meksika vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Meksika vize süresi 1 aydır. Meksika vizeniz vize başvurusu yaptığınız günden itibaren başlar. (Seda DURAN)

Meksika ticari vizesi için ek bir evrak hazırlamanıza gerek yoktur. Gerekli işlemleri biz acentamız aracılığıyla yapabilirsiniz.Meksika ticari vizeniz vize başvurusu yaptığınız günden itibaren başlamaktadır ve süresi 1 aydır. (Seda DURAN)

Meksika ticari vizesi için ek bir evrak hazırlamanıza gerek yoktur. Gerekli işlemleri biz acentamız aracılığıyla yapabilirsiniz.Meksika ticari vizeniz vize başvurusu yaptığınız günden itibaren başlamaktadır ve süresi 1 aydır. (Seda DURAN)

Meksika vize başvurusu için pasaport bilgileriniz yeterli olmaktadır.(Seda DURAN)

Meksika Büyükelçiliği Ankara, Adres: Kırkpınar Sokak No. 18/6 06540, Çankaya/Ankara Meksika Başkonsolosluğu İstanbul, Adres: Levent Mah, Levent Cad, Lale Sok No.23, Beşiktaş/İstanbul

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul, AdreS: Levent Mah. Levent Cad. Lale Sok. No.23 Beşiktaş/İstanbul Tel:0(212) 232 00 88

Meksika Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sokak No. 18/6 06540, Çankaya/Ankara Tel:0(312) 426 88 89

Meksika vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yatırabilirsiniz veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.(Seda DURAN)

Meksika vize ücreti güncel olarak değişmek ile beraber 150 dolardır. (Seda DURAN)

Meksika vizesi almak için herhangi bir yere gelmek veya evrak göndermek zorunda değilsiniz.(Seda DURAN)

Meksika vizesi için ayrıca oluşturulmuş bir kurum bulunmamaktadır. Meksika vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Meksika Büyükelçiliği Ankara ' da Başkonsolosluğu ise İstanbul'dadır.(Seda DURAN)

Meksika vize işlemi şu ana kadar olumsuzlukla sonuçlanan bir durum ile karşılaşmamış bulunmaktayız. Eğer yine de red gelme yani olumsuz sonuçlanma ihtimali söz konusu olur ise yeniden başvuru yaparak duruma itiraz edebiliriz. (Seda DURAN)

Meksika vize işlem süreci 1 gündür.(Seda DURAN)

Meksika ticari vize işlem süreci 1 gündür.(Seda DURAN)

Meksika Konsolosluğu ve Meksika vizesi  Meksika Devleti,

Meksika’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Meksika vizesi prosedürüne tabi tutmaktadır. Sadece T.C. Diplomatik Pasaport sahipleri Meksika vizesinden muaftırlar. Ancak Meksika Devleti’nin 17 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerliliğe soktuğu Elektronik Onay sistemi sayesinde Meksika’ ya turistik, iş, eğitim, gazetecilik ve transit geçiş gibi sebeplerle ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarının,

Meksika’ya Havayolu ile seyahat etmeleri şartıyla,

30 gün geçerliliği olan tek girişli Meksika vize başvurusunu online olarak yapabilmelerine olanak tanımaktadır. Meksika Vizesi ile kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülkeye seyahatle bağlantılı ziyaret etmeyi planlıyorsanız; Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu'na Meksika vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.Meksika vize başvuru sahibinin, pasaportunda geçerli ABD vizesi ve Japonya, İngiltere vizesi , Kanada ya da Schengen ikamet izni bulunması halinde Meksika vizesine gerek duymadan, Meksika ülkesine giriş yapılmaktadır. Bu haktan yararlanabilmek için; adı geçen ülkelere ait vize taşıyan pasaportların, Meksika’ya planlanan seyahatin bitiş tarihinden sonra da en az 6 ay geçerlilik süresi taşıdığından emin olmalısınız. Ayrıca bu ülkelere ait oturum izni sahipleri devizeye ihtiyaçları olmadan Meksika’ya giriş yapmaları mümkündür. Meksika, tüm Latin Amerika için önemli bir bağlantı noktasıdır. Dünyadaki en kalabalık İspanyolca konuşan nüfusa sahip olan Meksika'nın, geçmişten gelen kültürü de son derece iyi korunmaktadır. Bu gözalıcı ülke, coğrafya, tarih ve kültürün egzotik bir karışımıdır. Yönetim şekli, Başkanlık Tipi Federal Cumhuriyetir. Ulkenin başkenti en gelişmiş , kalabalık şehri olan Mexico City dir.Ülkenin resmi dili İspanyolca dır fakat etnik köken bakımından kızılderililer ve melez çoğunlukta.İklimsel olarak Meksika tropikal ve çöl iklimi yaşanıyor. Sıcak elbiselerini götürmeyin yani. Bol acılı sosları ve baharatlarıyla Türk damak zevkine en yakın mutfaklardan biridir Meksika mutfağı. Meksika yemekleri denince küçücük, kuru, insanı yerinden zıplatacak kadar acı biberler, acı soslarla pişirilmiş barbunya fasulyesi, mısır vizesi ve mısır unundan yapılmış hamur işleri tortilla ve taco ve de et yemeği olarak fajita ilk akla gelenler olur…Meksika; Aztek İmparatorluğu'ndan İspanyol rengine, Olmeklerden Mayalara kadar her uygarlığın bıraktığı izlerle büyümeye devam ediyor. Mexico City öyle derin öyle başka ki sanatçıları, galeri ve müzelere gitmeye parası olmayan halkı için sokak duvarlarına resimlerini yaparak Meksikalılara günlük yaşamlarında sanatla iç içe fırsatı olma imkanını sunacak kadar naif, alçakgönüllü ve sevgi dolular. Aztekler’in şehirlerini kurduklarına inanılan Zocalo Meydanı aslında Mexico City’nin çok katmanlı bir şehir olduğunu anlatıyor. Bir yanda Palacio Nacional, diğer yanınızda Metropolitan Katedrali ve Aztek piramidi Tempo Mayor kalıntıları.. Başka asırlar, bambaşka hikâyeler var.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33