Fransa Vizesi - Fransa Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Paris
Nüfus :
64.05 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 33

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Fransa vizesi almak isteyen pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunuyor. Vatandaşların bir kısmı  Fransa vizesi turistik amaçlar ile bir kısmı ise iş, eğitim ve diğer farklı amaçlar doğrultusunda Fransa vizesi seyahati gerçekleştirmek istiyor. Fransa vizesi seyahati gerçekleştirmek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ise öncelikli olarak Fransa vizesi başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Fransa vizesi başvurusu kişinin Fransa’ya gidip, gidemeyeceği durumunu belirleyen bir başvuru sürecidir. Bu süreçte Fransa devletinin ilgili yasa ve yönetmelikleri ayrıca diğer başka pek çok kriter göz önünde bulundurulur.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diğer pek çok Fransa konsolosluktan farklı olarak Fransa Konsolosluğu doğrudan Fransa vizesi başvurusu taleplerini kabul etmemektedir. Fransa seyahati için gerçekleştirilmesi gereken Fransa vize başvurusu ilgili özel acentalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu acentalar aynı zamanda “turizm acentası” olarak da hizmet verebilmektedirler. Acentalar dışında yine Fransa devletinin ilgili yasa ve kriterleri kapsamında “yetkilendirilmiş” olan pek çok özel firma ya da kuruluş, Fransa vize başvurusu ile ilgili işlemleri gerçekleştirmektedir.

İlgili özel acentalar vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz fransa vize başvurularının sonuçları ise Fransa Konsolosluğu tarafından bildirilmektedir.

Fransa vize başvurusu yapabilmeniz için, gerekli yetkiye sahip kurum, kuruluş ya da firma üzerinden vize başvurusunu gerçekleştirmelisiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Fransa vizesi için gerekli belgeler başvuru yaptığınız vizenin amacı, türü, seyahat süresi gibi kriterlerine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca bu belgelere sizlere söz ya da yazı yoluyla izah edilmiş olan “gerekli belgeler” dışında ekstra olarak talep edilecek belgeler de dahil olabilir. Bu gibi ekstra durumlar daha çok almayı planladığınız fransa vizesi türüne göre ve bazı özel durumlara göre söz konusu olmaktadır.

Fransa vize başvurusu için sizden istenilecek olan belgelerden en önemlisi ise Fransa vize başvuru formudur. Bu formda gireceğiniz tüm bilgilerin eksiksiz ve tamamen doğru olmasına özen göstermelisiniz. Bu form sizlerden Türkçe, Fransızca ya da her ikil dilde de doldurulması gerekebilir. Genel olarak bu formun bir kısmı ya da forma ek olarak sizlerden Fransa sınırlarına neden gelmek istediğinize dair ayrıntılı bir bilgi vermenizi isteyen kısım vardır. Bu bilgiler ayrıca sizlerde sadece bu forma eklenilecek bir dilekçe olarak da talep edilebilir.

Öte yandan Fransa vize  fotoğraf, banka hesapları, mal varlıkları, sicil durumu gibi kişisel tüm bilgi ve belgeler de talep edilmektedir. Tüm bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Ayrıca belgelerin tamamlanmasının ise kesin olarak Fransa vize alacağınız anlamına da gelmiyor. Fakat bu aşamada daha çok anlaştığınız firma ya da kuruluşun kriterlerine uyum sağladığınızda, Fransa vize başvurunuzun kabul edilme olasılığı da yüksek oluyor.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize ücreti ise; vize başvurusu yaptığınız kuruluş ya da özel firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu ücretler randevu ücretleri, ilgili belgelerin toplanabilmesinde gerekli olan ücretler ayrıca seyahat için harç ve sigorta ücretleri gibi giderleri de hesaba kattığınızda artan ücretlerdir. Talebinizin sonuçlanması ise genel olarak 3 ile 15 iş günü arasındadır.Fransa Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Fransa vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Fransa vizesi alabilmektedir.


Fransa vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Fransa vizesi almakta tam yetkili acentadır.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Fransa Ticari vize başvurusunda bulunabilmek için ilk etapta fransa ticari bir davetiye ya da fuara katılım sağlanacak ise fuar kartının mevcut olması gerekmektedir. Sonrasında fransa vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte oluşturulmuş randevu gününde şahsen Fransa Konsolosluğu bulunulması gerekmektedir. Fransa Ticari vize Sonuçlanma süresi 3-4 gündür ve pasaport globalvize ekipleri tarafindan Fransa Konsolosluğu alinip tarafiniza kargo ile iletilir. Fransa vizesi almak icin www.globalvize.net/fransa-vizesi adresini inceleyebilirsiniz.
Fransa turist Vizesi başvurusunda bulunabilmek için gerekli rezervasyonlar tarafımızdan gerçekleştirilir. Sonrasında Fransa vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte oluşturulmuş randevu gününde şahsen VFS Global başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Fransa ticari vizesi Sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. Fransa vizesi almak için www.globalvize.net/fransa-vizesi adresini inceleyebilirsiniz. (Naile)
Evraklara http://globalvize.net/gerekli-evrak-fransa-vizesi buradan ulaşabilirsiniz. (Naile)
Paris Caddesi No : 70 Kavaklıdere - Ankara adresindedir. (Naile)
İstanbul Harbiye Şubesi; Cumhuriyet Caddesi 193 , Harbiye –34380 Şişli/İstanbul İstanbul Altunizade Şubesi; Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No :31/2 EURO İş Merkezi B Blok 34662 Altunizade/Üsküdar/İstanbul
Kavaklıdere Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 154, Çankaya – Ankara.
Paris Caddesi No : 70 Kavaklıdere - Ankara adresindedir. (Naile)
Fransa vize ücretleri kalacağınız süreye göre farklılık gösterir. Kısa süreli kalışlarda vize ücretleri totalde vize ücretleri + seyahat sağlık sigortası + danışmanlık bedeli totalde 150 eurodur. 3 aya kadar olan seyahatlerde ise bu bedel 170 eurodur. (Naile)
25.09.2014 tarihinde gerçekleşen biyometrik parmak izi uygulamasından dolayı kişilerin oluşturulan randevu gününde ikamet şehirlerine göre Ankara, İstanbul ve İzmir illerindeki VFS global başvuru merkezlerinden birinde bulunmaları gerekmektedir. (Naile)
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir. (Naile)
Vize redlerinde red nedeniniz büyük önem taşır. Bu nedenleri baz alarak yeniden başvuru yapılabilir ya da red durumuna itiraz edilebilir. (Naile)
Vize ücretleri randevu günü başvuru merkezlerinde sizin adınıza tarafımızdan gerçekleşir. (Naile)
Fransa turist vizesi sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. (Naile)
Fransa ticari vize sonuçlanma süresi 3-4 iş günüdür. (Naile)
Fransız vatandaşı ile türk vatandaşı ile yapılan evlilik eğer Türkiye'de gerçekleşmişse bağlı bulundunuz Fransız konsolosluğunda iki bir nikah işlemi gerçekleşmek zorundadır(fransız evilik cüzdanı).evlilik işleminden 1 haftasonra Fransız evlilik cüzdanınız alırken VFS Global'dan ikinci bir randevu ile OFII 'den Dil eğitimi başvurusundan sonra dil sınavı sonucunuzu elçiliğe sunduktan 2 ay sonra vizenizi alabilirsiniz.
Fransa öğrenci turist,ögrenci OFII,öğrenci uzun süreli,öğrenci sınav diye farklı vize tiplerinde müracaat olduğu için size en uygun vize tipini belirledikten sonra elçilikte müracaatta bulunabilirsiniz.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • hasan dinlemez
  16/06/2016 - 22:39

  Benim ve eşimin 2019 yılına kadar alınmış şengen (fransa) vizemiz var . bakü den alınmış 21-17 yaşlarındaki çocuklarında pasaport bitişinden dolayı 2 defa 1 yıl alınmış şengen (fransa ) vardı yeni bir vize başvurusu için bu kez istannbuldan yapacaklar . Yaz tatili için başta fransa olmak üzere avrupya gelmeleri için nasıl bir vize türüne başvurabilirler ,ben emekliyim yurd dışında yaşıyorum ,çocuklar istanbulda öğrençi                    


 • İsmail Gökgül
  15/07/2016 - 23:33

  Merhaba ben Fransa dan evlilik yaptım eşim Fransız vatandaşı 01.06.2016 tarihinde uzun süreli vize için başvuru yaptım ve hala cevap gelmedi bilgilendirir misiniz bu konuda teşekkür ediyorum                    


 • Cafer mert
  22/08/2016 - 19:42

  Benim oturumum günü 6eylulde bitiyor konsolosluk da n uzatma şansım var mı                    


 • Eren KAYA
  29/08/2016 - 12:54

  Merhaba, 12.07.2016 tarihli aile birleşimi adı altiginda yaptığım vize başvurusuna ilişkin, bize herhangi bir dönüş sağlanmadı. Dosyam halen Fransız konsolosluğundaymış. Ofii nin sağlık kontrollüne çağırması icin, dosyamın gönderilmesi gerek. Teşekkürler                    


 • mehmet
  02/09/2016 - 13:45

  Merhaba 19 gün oldu hala vize başvuruma cevap yok sebebi nedir.                    


 • Elvide özyanız
  04/09/2016 - 23:42

  Eşim Fransa'da yaşıyor ama Fransız vatandaşı değil nisan da aile birleşimi vizesine başvurduk haziran 28 inde kaydımızın yapıldığını bildirdi konsolosluk agustosun 1 de eşimin Fransa'da ki evine kontrole gittiler bir sorun çıkmadığını Türkiye'de ki eşinize kağıt gideceğini söylemişler şimdi vize alma işlemi bu Zaman'dan sonra ne kadar sürer                    


 • Murat Dastan
  11/10/2016 - 19:57

  Iyi gunler. Ben unuversite ogrencisiyim, fransaya seyahat etmek istiyorum ama sadece fransada kalmicam baska ulkelere de gidicem. Vize icin ne yapmam gerekiyor                    


 • Nefise aydın
  02/10/2016 - 19:29

  Uzun süreli vizesi için 28 haziranda başvuru yaptım eşim fransız vatandaşı 4.cü aya girdik hayla bi cevap sonuç bildirim hiç yapmadılar dosyanız inceleniyor diyor aradıgımda neden bu kadar uzun sürüyor normalmi sizce                    


 • Mihrac Bayraktar
  13/10/2016 - 17:56

  İyi günler ben 12 senedir Fransa'da yaşıyordum türkiye ye geldim recepice ile 2017 3ayinakadar geçerli ancak geri çıkış yapamassin dediler consolosluk bir kağıt vermesi lazım ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler                    


 • ernez joseph
  18/11/2016 - 21:04

  kipris da ikamet eden fransiz vize si icin bas vuru yapabilecegi acenta adresi lutfen                    


 • Baki ulu
  17/11/2016 - 00:47

  Merhabalar aile birlesimi icin vize kac gun surer ve bu arada saglik kontrolunden gecildi (17/11/16 pasaport iceri verileli 3hafta oldu)                    


 • Canan kahriman
  29/08/2017 - 01:58

  Benim eşim Türk vatandaşı fransada 2016 Nisan ayında aile birleşimini verdi ve ben 2017 Ağustos da oğlumla beraber sağlık kontrolünden geçtik 15 gün oldu cevap yok acaba ne zaman çıkar vizelerimiz Vfs globale verdik dosyamızı. Teşekkür ederim                    


 • Vahit celik
  22/08/2017 - 01:21

  Fransa oturumum turkiyede biti kac gun icinde vize alabilirim fransaya geri donus icin                    


 • özlem demir
  05/08/2017 - 01:21

  erkek arkadasım fransadan kesın donus yaptı yanlız aracın turkıyedekı dolasım hakkı ay sonu bıttıgı ıcın fransaya gıtmesı gerekıyor bende onunla gıtmek ıstıyorum ama henuz pasaportum bıle yok bu ıslemler nasıl gerceklesır onu bıle bılmıyorum ankaraya 2 saat uzaklıkta yasıyorum islemler ay sonuna yetısırmı neler yapmalıyım benı bılgılendırırsenız cok sevınırım cevabınızı beklıyor olacagım tskler.                    


 • Aysu boruhan
  25/07/2017 - 00:17

  Merhaba fransaya dil egitimi almak için gitmek istiyorum.Suan okulla irtibattayım.1yıllık dil egitimi bunun için hangi vize çeşidinden basvurmalıyım ve ankaraya gelmem gerekli mi yoksa sizin aracılıgınızla olabilir mi?Total olarak fiyat alabilir miyim?                    


 • Mehmet GÖK
  05/09/2017 - 19:21

  Babam pasaport polis kontrolünden geçtikten sonra fransız oturum kartının kaybolduğunu farketti ve uçağa alınmadı. Şimdi ne yapmamız gerekir. Lütfen yardımcı olur musunuz.                    


 • Engin bedir
  12/03/2017 - 06:19

  Annemle ve ben fransaya gitmek istiyoruz ikimizde emekliyiz kardeşim 25 yıldır fransada sizce hangisi mantıklı turistik olarak yada kardeşim davetiyemi yollaması mantıklı ben evliyim evim eşimin üzerine tapu olurmu annemin evi var birde bankada ne kadar para olması lazım annemin ayrı benim ayrımı olması lazım bana evrak listesi gönderebilirmisiniz saygılar                    


 • canan kara
  02/11/2017 - 10:54

  eşim ve ben Fransa seyahati planlıyoruz yalnız bizim zaman sıkıntımız var 20 Kasım için uçak bileti aldık o tarihe yetişmesi mümkün müdür ? Teşekkürler                    


 • Muhlis akdemir
  05/12/2017 - 15:42

  İyi akşamlar öncelikle sizden bir konuda yardım almak istiyorum .Fransa vizesi almak istiyorum ben emniyette memurum benim vize alabilmem için ihtiyacım olan evrak kağıt belge ne lazım ? Birde siz nasıl işlem yapıyosunuz kaç lira tutuyor bilgi verirseniz sizle yapalım bunu .Teşekkür ederim .                    


 • Fatma ÇİL
  15/02/2017 - 21:53

  Eşim Fransa'da yaşıyor 15.09.2015De dosya içeriye teslim edildi ama herhangi bi cevap gelmedi vize süresi 8ay veya 1yıl içinde gelir dediler ama hala bi cevap yok teşekkürler                    


 • Fatma ÇİL
  15/02/2017 - 21:52

  Eşim Fransa'da yaşıyor 15.09.2015De dosya içeriye teslim edildi ama herhangi bi cevap gelmedi vize süresi 8ay veya 1yıl içinde gelir dediler ama hala bi cevap yok teşekkürler                    


 • Serdar Ataseven
  09/08/2016 - 14:22

  Merhaba. Fransada oturum hakkına sahip olan bir Türk vatandaşıyla , Türkiye de resmi nikah yaparsam onun oturum hakkına zarar verir mi? Ve bu durumun benim için yurtdışı seyehati açısından bir avantajı var mı? Yardımcı olursanız sevinirim...                    


 • oğuzhan
  01/07/2016 - 14:14

  Ben fransaya gitmek için vize almak istiyorum tüm evraklarım hazır öğrenciyim ve Dans grubum ile birlikte gideceğim fransa festivalinden davetiyem var 12 temmuz tarihi için ve kktcde ikamet etmekteyim ne gibi işlemler yapmam gerekir 12 temmuz a kadar vize alabilirmiyim ?                    


 • CAFER PEKER
  28/12/2017 - 15:36

  Eşim ve ben turistik gezi için başvurduk. Vize 08 maddeden red geldi. Bütün evraklarımız tamamdı. Acaba hangi bilgimiz güvenilir gelmedi?                    


 • maşallah acar
  05/01/2018 - 10:09

  adima şirket var iş sayahati için davetiye almam şartmidir                    


 • Hüseyin ovalı
  02/02/2018 - 21:40

  Ben öğrenciyim Paris’e gitmek istiyorum, gidiş dönüş uçak biletini aldım vize almama katkı sağlar mı?                    


 • Kübra yürekseven
  06/03/2018 - 19:51

  Merhaba ben Fransa vizesi almak istiyorum , orada akrabamda kalacağım , o da zaten davetiye yollayacak , merak ettiğim sey uçak rezervasyonlarında yardımcı oluyor musunuz                    


 • Mehmet Ecevit
  25/03/2018 - 13:16

  Abim 15 yıldır fransada yaşıyor kendi işini yapıyor ben 10 günlüğüne yanına gitmek istiyorum tatil amaçlı nasıl gide bilirim                    


 • hilal karabaş
  02/05/2018 - 10:40

  Türkiye den İlk varış yerimiz Hollanda olacak. yani iniş yapıp 2 gece Hollanda 1 gece lüxenburg 3 gece Fransa Paris turumuz için ilk iniş yerimiz olan Hollanda Vizesi mi almalıyız yoksa Fransa mı?                    0 850 346 68 74