Bulgaristan Konsolosluk Bilgileri

Ülke Başkent: Sofya
 • Para Birimi: Leva (BGL)
 • Telefon Kodu: +359
 • Nüfus: 7.204 Milyon

Açıklama

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu

Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu Türkiye’de Bulgaristan’ı temsil etmek için açılmış ve iki ülke arasındaki ticari, sosyal, siyasal, kültürel her türlü ilişkiyi sağlamak ve dengede tutmak için açılmıştır. Aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Bulgar vatandaşlarının belge onaylamasını, evrak tasdikini, evlilik, ölüm, pasaport yenileme gibi işlemlerine bakmaktadır. Ayrıca Bulgaristan’a gitmek isteyen kişilerin bulunduğu Bulgaristan vizesi başvurularını kabul etmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu İletişim

Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğunun açık adresi ‘’Ahmet Adnan Saygun cad. no: 44 Levent İstanbul’’dur. Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu telefon numarası ise ‘’+90 (212) 281 01 14’’dür. Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğuna e posta yolu ile ulaşmak isteyen kişiler için ise e mail adresi ‘’ consulate.istanbul@mfa.bg’’ dir. Bulgaristan İstanbul konsolosluğunun çalışma saatleri Pazartesi ve Perşembe günleri arasında saat 09.00 ile 17.30 saatleri arasında işlem yapmaktadırlar. Bulgaristan vatandaşı olan kişiler için Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu ayrı olarak çalışma saatleri Pazartesi ve Perşembe günleri arası saat 09.00 ile 12.00 arasında hizmet vermektedir. Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu vize başvuruları, vize işlemleri için çalışma saatleri ise 09.00 ile 12.00 arasında hizmet vermektedir. Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu pasaport işlemleri için çalışma saatleri de sadece Cuma günleri 09.00 ile 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgeleri

 • İstanbul
 • Çanakkale
 • Kocaeli
 • Sakarya

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu her türlü Bulgaristan vize başvurusunu kabul etmektedir. Bulgaristan vize başvurusunda bulunan kişiler gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri gerekmektedir. Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu kısa süreli Bulgaristan vize başvurularını bir hafta içinde sonuçlandırmaktadır. Ancak başvuran kişinin özel durumları söz konusu ise daha erken de sonuçlandırılabilmektedir. Ayrıca Bulgaristan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğunun resmi tatiller sebebi ile kapalı olabileceği günleri de göz önünde bulundurması gerekmektedir. Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu Bulgaristan vize başvurularını reddetme imkanı vardır. Bu durumda kişinin de olumsuz sonuca itiraz etme hakkı bulunur. Aynı zamanda Bulgaristan vize başvurusu için verilen vize ücreti ise ret durumunda geri ödenmemektedir.

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu Tatil Günleri 

Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu ve Türkiye’deki diğer Bulgaristan temsilcilikleri resmi tatillerde kapalıdır. Resmi tatil günleri ise hem Bulgaristan’ın hem de Türkiye’nin resmi tatil günleri baz alınarak Bulgaristan konsoloslukları hizmet vermemektedir. Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu hizmet vermediği, resmi tatil günleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Yılbaşı gününde tüm Bulgaristan konsoloslukları ve Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu kapalıdır.
 • 3 Mart Bulgaristan kurtuluş günün de Türkiye’deki tüm Bulgaristan konsoloslukları ve Bulgaristan İstanbul başkonsolosluğu hizmet vermemektedir.
 • Paskalya bayramında da Bulgaristan konsoloslukları kapalıdır.
 • 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramında da Bulgaristan konsoloslukları kapalıdır.
 • 1 Mayıs işçi bayramında da Bulgaristan konsoloslukları hizmet vermemektedir.
 • 6 Mayıs Gregyovden ve Bulgar ordusu gününde de Bulgaristan konsolosluklarının hepsi kapalıdır.
 • 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramında da Bulgaristan konsolosluklarının hepsi kapalıdır.
 • Ramazan bayramında ve kurban bayramında da Bulgaristan konsolosluklarının hepsi kapalıdır.
 • 24 Mayıs Bulgaristan eğitim, kültür, yazma bayramında da Bulgaristan konsoloslukları hizmet vermemektedir.
 • 15 Temmuz demokrasi ve özgürlükler gününde de Bulgaristan konsolosluklarının hepsi kapalıdır.
 • 6 Eylül Bulgaristan birleşme gününde de Bulgaristan konsoloslukları hizmet vermemektedir.
 • 30 Ağustos zafer bayramında da tüm Bulgaristan konsoloslukları kapalıdır.
 • 22 Eylül Bulgaristan bağımsızlık gününde de Bulgaristan konsoloslukları kapalıdır.
 • 29 Ekim cumhuriyet bayramında da Bulgaristan konsoloslukları kapalıdır.
 • 24-26 Aralık tarihlerinde de Noel tatili olarak Bulgaristan konsoloslukları hizmet vermemektedir.

Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu

Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu açık adresi ‘’Talat Paşa Asfaltı no: 31 Edirne’’dir. Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu telefon numarası ise ‘’+90 (284) 214 06 17’’dir. Bulgaristan Edirne başkonsolosluğuna e posta yolu ile ulaşmak isteyen kişileri için ise e mail adresi ‘’ bulkonsedn@ttnet.net.tr’’ dir. Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu çalışma saatleri ise Pazartesi ve Cuma günleri arası hafta içi saat 09.00 ile 17.30 arası hizmet verilmektedir. Bulgar vatandaşları için ise Pazartesi ve Cuma günleri arası saat 09.00 ile 12.00 arasıdır. Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu vize işlemleri için çalışma saatleri ise Pazartesi ve Cuma günleri saat 09.00 ile 12.00 arası hizmet vermektedir. Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu resmi tatil günleri ise yukarıda verilen günlerdir. O günlerde Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu da kapalıdır.

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgeleri

 • Edirne
 • Çorlu
 • Kırklareli
 • Tekirdağ

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Bulgaristan Bursa konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için Bulgaristan Bursa konsolosluğunun açık adresi ‘’Adalet mah. Aydın sok. no: 1 Bursa’’dır. Bulgaristan Bursa konsolosluğu çalışma saatleri ise Pazartesi ve Cuma günleri arası 09.00 ile 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Vize işlemleri için ise Pazartesi ve Cuma günleri arası 09.00 ile 12.00 saatleri arası hizmet vermektedir. Görev bölgesi ise sadece Bursa’dır.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33