İrlanda Konsolosluk Bilgileri

Ülke Başkent: Dublin

İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu

İrlanda  konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için İrlanda İrlanda  konsolosluğu açık adresi ‘’Iosb Eskoop sanayi sitesi blok: A3 no: 172 Başakşehir İstanbul’’dur. İrlanda  konsolosluğu çalışma saatleri ise Pazartesi ve Cuma günleri arası hafta içi her gün 09.00 ile 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. İrlanda İstanbul fahri konsolosluğu telefon numarası ise ‘’+90 212 482 18 62’’dir. İrlanda  konsolosluğu fax numarası ise ‘’+90 212 482 23 64’’dür. İrlanda  konsolosluğu e posta yolu ile ulaşmak isteyen kişiler için e mail adresi ise ‘’ jim@megamekanik.com’’ dur.

İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgeleri

 • İstanbul
 • Kocaeli
 • Yalova
 • Tekirdağ
 • Kırklareli
 • Çanakkale
 • Balıkesir
 • Bursa
 • Edirne

Yukarıdaki iller de ikamet etmekte olan kişilerin İrlanda  konsolosluğu müracaat etme hakları vardır. Özellikle İrlanda vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin bu iller de ikamet etmekte ise İrlanda İstanbul fahri konsolosluğuna başvuru da bulunabilirler. Ancak İrlanda vize başvurularında İrlanda  konsolosluğu yetki verdiği vize başvuru merkezleri ve vize danışmanlık firmaları vasıtası ile İrlanda vize başvurularında kişiler bulunabilir. Ayrıca İrlanda  konsolosluğu gitmeden önce muhakkak e mail yolu ile ya da telefon numarası ile randevu alınması zorunludur. Aynı zamanda tüm İrlanda  konsolosluğu giriş yaparken kişilerin yanında resimli kimliklerini göstermesi gerekmektedir. İrlanda  konsolosluğu randevusuz işlem yapılması söz konusu değildir.

İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu Görevleri

İrlanda Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı olduğu için İrlanda İstanbul fahri konsolosluğunun nihai görevi Türkiye ile Birleşik Krallık Devleti’nin arasındaki her türlü ticari, sosyal, siyasal, kültürel ilişkileri geliştirmek ve Birleşik Krallık Devleti’nin menfaatlerini korumaktır. İrlanda İstanbul fahri konsolosluğuna özel yetkiler verildiği takdirde diğer konsolosluk işlemlerini de yapmaktadır. İrlanda İstanbul fahri konsolosluğu bu durumda İrlanda Ankara büyükelçiliğine bağlıdır.

İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

İrlanda İstanbul fahri konsolosluğu hem Birleşik Krallık Devleti’nin resmi tatillerinde hem de Türkiye’nin resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Bu nedenle İrlanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu resmi tatilleri göz önüne alarak İrlanda vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. İrlanda İstanbul fahri konsolosluğu resmi tatil günleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Yılbaşı günü İrlanda İstanbul fahri konsolosluğu hizmet vermemektedir.
 • St. Patrick gününde de İrlanda konsoloslukları kapalıdır.
 • Paskalya cuması gününde de İrlanda konsoloslukları görev yapmamaktadır.
 • Paskalya tatilinde de İrlanda konsoloslukları hizmet vermemektedir.
 • Paskalya pazartesi gününde de İrlanda konsoloslukları kapalıdır.
 • 1 Mayıs işçi bayramında da İrlanda konsoloslukları görev yapmamaktadır.
 • 5 Mayıs İrlanda’da resmi tatil günüdür ve İrlanda konsoloslukları Türkiye’de hizmet vermemektedir.
 • Ramazan bayramı ve kurban bayramında da İrlanda konsoloslukları hizmet vermemektedir.
 • 29 Ekim cumhuriyet bayramında da İrlanda konsoloslukları kapalıdır.
 • 25 Aralık gününde de İrlanda konsoloslukları Noel nedeni ile kapalıdır.
 • 7 Ağustos İrlanda’da resmi tatil olduğu için İrlanda konsoloslukları görev yapmamaktadır.

İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu, Konsolosluk Görevlisi

İrlanda İstanbul fahri konsolosluk görevinde bulunan kişi James Austin Geary’dir.

İrlanda Vize Başvurusu için Randevu Alma

İrlanda İstanbul fahri konsolosluğu İrlanda vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerden öncelikle randevu alınmasını talep etmektedir. İnternet üzerinden de İrlanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler de yine İrlanda İstanbul fahri konsolosluk sitesi üzerinden uygun olan randevu tarihlerine site otomatik olarak yönlendirmektedir.

İrlanda Konsolosluğu Vize Ücreti

İrlanda vize başvurularını internet üzerinden gerçekleştiren kişilerin vize başvurusu için randevu alırken İrlanda İstanbul fahri konsolosluk sitesinde ödeme butonuna tıklayarak vize ücretini kartla yapması gerekmektedir. Ödeme kartla yapıldıktan sonra kişinin mailine ödeme bilgileri gönderilmektedir.  

İrlanda İzmir Fahri Konsolosluğu

İrlanda İzmir fahri konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için İrlanda İzmir fahri konsolosluğu açık adresi ‘’Fethi bey caddesi no: 55 kat: 18 Heris Tower pasaport 35210 İzmir’’dir. İrlanda İzmir fahri konsolosluğu telefon numarası ise ‘’+90 232 402 53 53’’dür. İrlanda İzmir fahri konsolosluğu e mail yolu ile ulaşmak isteyen kişiler için e posta adresi ise ‘’ ireland@izmirconsulate.net’’ dir. İrlanda İzmir fahri konsolosluk resmi tatil günleri yukarıda verilen günlerle aynıdır.

İrlanda Antalya Fahri Konsolosluğu

İrlanda Antalya fahri konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için İrlanda Antalya fahri konsolosluğu açık adresi ‘’Elmalı mahallesi subaşı caddesi 13. Sokak balcılar no: 10 07040 Muratpaşa Antalya’’dır. İrlanda Antalya fahri konsolosluğu telefon numarası ise ‘’+90 242 247 89 45’’dir.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33