İrlanda Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Dublin
  • Para Birimi: Euro (€)
  • Telefon Kodu: +353
  • Nüfus: 4.203 Milyon

Açıklama

Globalvize aracılığıyla İrlanda Vizesi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – İrlanda Vize Başvurusu İçin Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 İrlanda Vize Başvurusu  - İrlanda Vize Departmanı Çağrı Merkezi aranarak turistik vizenizle ilgili size destek olacak yetkili kişilerden hangi evrakların hazırlanacağı konusunda bilgilendirme maili isteyin. Yetkililerimizin sizlere soracağı sorulara doğru yanıt vermeniz gerekir. Doğru bir İrlanda Vize başvurusu yapmak için kesinlikle yanıtların doğru olması, bilgilerin gerçekliği ilkesi aranmaktadır. Vize başvurusu sırasında herhangi bir olumsuz durumun oluşmaması için doğru yanıtlar doğru vize başvurusu için önemlidir.

2. Adım – İrlanda Vize Başvurusu İçin Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

 İrlanda Vize Başvurusu – İrlanda Vize Departmanı yetkilileri tarafından sizden istenen evrakları eksiksiz şekilde tamamlayıp hazırladıktan sonra, İrlanda turistik vize başvuru dosyanızı tamamlayın. Şunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın; eksik evrak veya hatalı bilgiler onay sürecinin uzamasına neden olur. İrlanda Konsolosluğu ek bir evrak talebinde de bulunabilir. Evrakların da tekrar tamamlanması zorunlu olmaktadır. Bu yüzden hatasız ve gerçek bilgilerle oluşturulan başvuru dosyaları ile vizeniz kolaylıkla Vize Merkezi yetkilileri aracılığı ile alınabilmektedir.  

 

3. Adım – İrlanda Vize Başvurusu İçin Evraklarınızı kargo yapın.

 

 İrlanda Vize Başvurusu– İrlanda Vize Departmanı yetkililerimiz tarafından sizden istenen belgeleri tamamlayıp başvuru dosyası haline getirdiğiniz takdirde en yakın şubemize kargolamanız gerekmektedir. Resmi ve önemli belgelerle dolu olan kargonuz için mutlaka takip numarası alıp takip edin. İrlanda Vize Merkezi’mize ulaşan başvuru dosyanızı tarafımızdan inceleyip, eksik evrak veya hatalı bilgi kontrolleri sağlanarak size tekrar ulaşım sağlanıp, bilgilendirilesiniz. Vize Merkezi’mize yapacağınız tüm kurye ve kargo ücretleri başvuru sahipleri tarafından karşılanmaktadır.

 

4. Adım – İrlanda Vize Başvurusu İçin Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

 İrlanda Vize Başvurusu – İrlanda Vize Departmanı tarafından incelenen dosyanızda herhangi bir eksik evrak veya yanlış bilgi varsa bilgilendirme maili size eğri dönüş yapılır. Eğer olumlu ise başvuru dosyanız eksiksiz bir şekilde oluşmuşsa da başvuru sahiplerine randevu tarih ve saat konusunda onay alıp bilgilendirme işlemleri sağlanmaktadır. Eksik evrakların bulunmamasına ve doğru beyan vermeye özen gösterin. İrlanda bu konuda oldukça katı kurallara sahiptir. Eğer eksik evrak veya şahsınız adına hatalı bilgiler verilirse itirazınızın geçerli olmaması durumunda 5 yıla kadar vize alamama durumunuz oluşabilir. Bu konuda dikkatli olmanız için size süreç boyunca hata yapmamanız adına destek olmaktayız.

 

5. Adım – İrlanda Vize Başvurusu İçin Biyometri bilgi beyanı

 

 İrlanda Vize Başvurusu – İrlanda Vize Departmanı biyometrik verileriniz eğer sistemde kayıtlı değilse vize başvuru sahiplerini parmak izi merkezine çağırmaktayız. İrlanda Vize Merkezi olarak vize başvurunuz boyunca size asistanlık yaparak sorunsuz bir biçimde vize başvuru işlemlerinizin tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Bu yüzden eksiksiz başvuru dosyaları geri dönüş olmaması sebebiyle oldukça önem kazanmaktadır. Vize başvurunuzdan sonra onay sürecine kadar sizin adınıza işlemleri gerçekleştirmek için konsolosluklar tarafından tarafımıza verilen izinler, Vize Merkezi’mizin kontrolü altında gerçekleşmektedir. Sadece doğru beyan ve eksiksiz başvuru dosyası verebilmek adına önce bizim kontrolümüzden geçerek hatasız başvuru yapmanız sağlanır.

 

6. Adım – İrlanda Vize Başvurusundan sonra Pasaport teslimi

 

 İrlanda Vize Başvurusu – İrlanda Vize Departmanı, biyometrik bilgilerini İrlanda Vize Merkezi’mize bayan eden veya etmeye gerek olmayan yolcular için vize başvuru süreci boyunca refakat etmektedir. İrlanda vize başvuruları 15 ile 21 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre zarfı Konsolosluk tarafından ön görülen bir süreçtir. İrlanda Konsolosluğu’nun resmi tatil günlerini ve işlem değerleme zamanlarını kapsamamaktadır. Süreçlerin tamamı Vize Merkezi yetkililerimiz tarafından incelenip, işlemler tamamlandıktan sonra başvuru sahiplerinin talepleri üzerine pasaport teslimatları o adrese kargolanır. Dileyen kişiler, İrlanda Vize Merkezi’ne gelerek de ( başvuru sahibi olması şartı aranır ) şahsen teslim alabilir.


Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33