Yunanistan Vizesi Başvuru

Globalvize Aracılığıyla  Yunanistan Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1.Adım – Yunanistan Vize Başvurusu İçin   Ücretsiz Destek Hattını arayın.

Yunanistan Vizesi Başvuru Merkezi - Yunanistan Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattından temsilcilerimizle irtibata geçerek statünüze ve seyahat amacınıza yönelik istenilen belgelerin listesini talep ediniz. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede size yöneltilen sorulara en doğru cevabı vermeniz, seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvurmanızı sağlamak için büyük önem taşır. Vize başvuru merkezimizden alabileceğiniz Vize türleri; Yunanistan Turistik Vize, Yunanistan Ticari Vize, Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi ve 90 günden fazla kalma hakkı isteyenler için D Vizesi.

2. Adım – Yunanistan Vize Başvurusu İçin   Vize türünüze göre gerekli belgeleri tedarik edin.

Vize Başvuru Merkezi – Yunanistan Vize Birimi Ücretsiz Destek Hattı temsilcilerimizin sizlere verdiği bilgiler doğrultusunda, başvurunuz için istenilen belgelerin tam olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bilinmesi gereken önemli bir detay; Yunanistan Konsolosluğu Yunanistan Konsolosluğu, pasaportunda KKTC ve Makedonya mührü olan kişilere Yunanistan Schengen vizesi vermemektedir. Ancak 2016 itibariyle Makedonya mührü taşıyan pasaport sahiplerine Yunanistan içinde serbest dolaşım hakkı sağlayan Hellas Vizesi vermektedir.         Diğer belgeler seyahat amacınıza göre değişiklik göstermekte olup, temsilcilerimiz tarafından bildirilen belgelerdir.                                                                                                                                                    Başvurunuzun değerlendirilmesi sırasında Yunanistan Konsolosluğu ek belge talep edebilir. Vize başvurunuzun sağlıklı yürütülmesi için istenilen tüm belgeler eksiksiz ve doğru olarak ibraz edilmelidir.

3. Adım –Yunanistan Vize Başvurusu İçin   Belgelerinizi dosyalayıp kargo ile vize merkezine ulaşmasını sağlayın.

Vize Başvuru Merkezi – Yunanistan Schengen Vize başvuruları direkt konsolosluğa yapılamamaktadır. Yunanistan Vize Birimi temsilcimiz tarafından seyahat amacınıza yönelik bildirilen gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde dosyalayıp Vize Başvuru Merkezi ofisimize şahsen veya kargo ile ulaştırın. Kargo takip numaranız ile kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

4. Adım – Yunanistan Vize Başvurusu İçin  Eksik belge, randevu ve işleyiş hakkında bilgilendirme

Vize Başvuru Merkezi – Yunanistan Vize Birimi, gönderdiğiniz dosyanızı inceledikten sonra bir bilgilendirme maili gönderir. Bu mail,  eksik veya hatalı belgeleriniz ile ilgili bilgilendirme içindir. Eğer her şey eksiksiz ve doğru ise temsilcimiz randevu alma işlemini sizin adınıza yürütür ve randevu gününü size bildirir.

5. Adım – Yunanistan Vize Başvurusu İçin  Biyometri işlemi

Biyometri İşlemi, 25 Eylül 2014 tarihinden beri İtalya Schengen vizesi için uygulanan bir süreçtir. Biyometri İşlemi (parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf) İtalya Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişiler için zorunludur. Bu işlem kimlik sahteciliğinin önüne geçmek amacıyla uygulanmaktadır. Temsilcilerimiz bu süreç zarfında başvuru sahiplerine rehberlik edecektir.

6. Adım – Yunanistan Vize Başvurusu   Sonrası pasaport teslimatı

Yunanistan vizesinin çıkış süresi randevudan sonra ortalama 7 – 10 iş gündür. Vize Başvuru Merkezi temsilcilerimiz tüm süreci sizin adınıza takip eder. İşlemler tamamlandığında pasaportunuz talebiniz doğrultusunda kargoyla veya ofisimizde şahsen teslim edilir.Kişisel Bilgileriniz

IP
Başvunuz sistemize kayıt olduktan en yakın sürede sizinle iletişime geçilecektir.