Almanya Vizesi - Almanya Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Berlin
Nüfus :
82.7 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 49

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Almanya Vizesi

Eğer Almanya seyahati için Almanya vizesi almayı düşünüyorsanız, bu makalemizi okuyarak gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Öncelikle söylemeliyiz ki yapacağınız seyahatin süresine, sahip olduğunuz pasaporta ve yapacağınız seyahatin amacına göre,  Almanya vize alıp almamanız gerektiği, almanız gerekiyorsa hangi Almanya  vize başvurusu gerektiği değişiklik gösterir.
Almanya Vize Başvurusu için  Pasaport konusu ile başlayalım. Eğer bordo pasaport sahibiyseniz, 90 güne kadar olan Almanya seyahatiniz için Almanya konsolosluğu nun görevlendirdiği kurumlar ve seyahat acentelerine başvurabilirsiniz. Eğer yeşil,gri ya da diplomatik pasaportlardan olan kırmızı ve siyah pasaport sahibiyseniz, her 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan seyahatleriniz için vizesiz olarak Almanya'yı ziyaret edebilirsiniz. Fakat bu pasaportlardan herhangi birisine sahip olup, ziyaretiniz 90 günü geçecek ise, uzun süreli amaçlarla Almanya'ya gidiyorsanız, başvurunuzu bizzat Almanya Büyükelçiliği'ne ya da Alman Konsolosluğu'na yapmanız gerekiyor.
 Almanya yapacağınız seyahat için alacağınız Almanya vizesi çeşitleri, yaptığınız seyahatin amacına ve süresine göre değişiklik gösteriyor. Alman Konsolosluğu'nun sitesinde bildirilen bilgiye göre, C Tipi Kısa Süreli Almanya Vizesi Almanya'ya yapacağınız resmi, turistik, ticari, gelir getiren faaliyetler, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma amaçlı, konferansa katılmak amaçlı, Spor veya kültürel etkinliğe katılmak amaçlı seyahatlerinizi kapsamaktadır. B Tipi Almanya Ulusal Vizesi ise Almanya'da kesintisiz 90 günden fazla bulunmak isteyen kişilere verilen vizedir. Bu vizeyi yukarıda bahsettiğimiz gibi bizzat Alman Konsolosluğu'na veya Almanya Büyükelçiliği'ne başvurarak yapmanız gerekmektedir. Ama eğer amacınız Almanya'yı gezmek değil de Almanya'yı başka bir ülkeye yapacağınız ziyaret için köprü olarak kullanmaksa, o zaman A Tipi Almanya Transit Vizesi almanız gerekmektedir. Fakat bu vize ile Transit kısımdan dışarıya çıkamazsınız. Bu vizeyi yine Alman Konsolosluğu'nun görevlendirdiği bir kurumdan,  vize merkezinden ya da seyahat acentelerinden alabilirsin.
 Ayrıca Almanya vizesi alacağınız sırada gerekli bazı evraklar vardır. Her ne için Almanya vize başvurusu  alıyor olursanız olun, öncelikle Almanya vize başvuru formu doldurup ve ibraz etmelisiniz. Bu başvuru formu Almanca ve Türkçe olmak üzere, eksiksiz olarak, büyük harflerle doldurulur ve ibraz edilir. Sizden burada seyahat amacınızı, seyahat masraflarını nasıl karşılayacağınızı, Türkiye'ye geri döneceğinizi gösteren belgeler talep edilir.
 Başvuru esnasında biyometri işlemine tabi tutulacaksınız. 12 yaşın altındaki kimseler ve Tıbbi raporla kanıtlı olarak biyometri işlemine giremeyeceği belirtilen kişiler bu işlemden muaf tutulurlar. Burada vize harcı için sizden 60 euro ödemeniz talep edilir. ve Ayrıca Almanya Vizesi İçin mutlaka İdata randevu almanız gerekmektedir. 12 yaşın altındakiler bundan muaftır. Bu sadece vize harcı için ödenecek bir ücrettir. Buna ek olarak, biyometri işlemi için, hizmet bedelleri için ve Kargo masrafları için sizden ek ücret alınabilir.

 Eğer resmi bir tatile denk gelmezse işleminiz 10 gün içinde sonuçlanır ve vizeniz çıkar. Seyahat etmek istediğiniz tarihten en az 30 gün önce başvuru yapmanız gerektiğini unutmayın.


Almanya Ankara konsolosluğu


Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

 Almanya Vizesi - Almanya Vize Başvurusu - Almanya Vize Ücreti - Almanya Konsolosluğu - Almanya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


00850 346 68 74


  
Almanya Vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her sehirinde subelerimize ulastiracaginiz evraklariniza Global Vize Almanya vizesi alabilmektedir.


Almanya vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Almanya vizesi almakta tam yetkili acentadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Almanya vizesi almak için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.
Almanya vizesi
Almanya konsolosluğu yoğunluğuna göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Ancak maksimim 8 gün ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ayrıca Almanya Ticari vize
bu süreye oranla çok daha kısadır. 3-5 gün içerisinde almanya büyükelçiliği tarafından sonucandırılıp almanya vizeniz tarafınıza kargoyla gönderilmektedir.
Almanya Vizesi İDATA üzerinde işlemlerini yürütmektedir. Online olarak alınan randevu günü evraklar İDATA ya teslim edilir ve süreç başlar. Sonuçlandığında yine İdata üzerinden pasaport teslim alınır.
Almanya vizesi turistik vize 10 ila 15 gün, ticari ise 3 ila 5 gün içinde sonuçlanır.
Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan Almanya seyahatlerinde Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Almanya vizesi için Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep ve İzmir İdata ofislerinden başvuru yapılmaktadır. Almanya vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. Almanya vizesi, Schengen vizesi kapsamına girer. Bu nedenle Almanya'dan alınan bir vize ile kişi Almanya'ya giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahiptir. Almanya vizesi için kişi seyahat amacına uygun olarak vize tipini seçmelidir. Almanya turistik vizesi, Almanya aile ziyareti vizesi, Almanya ticari vizesi, Almanya oturum vizesi, Almanya çalışma vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. Almanya vize işlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulduğu takdirde hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 hafta ile 10 gün arası işlem süresi bulunmaktadır. Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini planladıkları tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularını seyahat tarihinden 15 gün önce yapmalıdır. Almanya Vize Başvurusu için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.
Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan Almanya seyahatlerinde Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Almanya vizesi için Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep ve İzmir İdata ofislerinden başvuru yapılmaktadır. Almanya vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. Almanya vizesi, Schengen vizesi kapsamına girer. Bu nedenle Almanya'dan alınan bir vize ile kişi Almanya'ya giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahiptir. Almanya vizesi için kişi seyahat amacına uygun olarak vize tipini seçmelidir. Almanya turistik vizesi, Almanya aile ziyareti vizesi, Almanya Ticari vize, Almanya oturum vizesi, Almanya çalışma vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. Almanya vize işlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulduğu takdirde hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 hafta ile 10 gün arası işlem süresi bulunmaktadır. Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini planladıkları tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularını seyahat tarihinden 15 gün önce yapmalıdır. Almanya vize başvurusu için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.
Almanya Vizesi evrakları için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.
Almanya Konsolosluğu
paris Cad. Çankaya Ankara adresindedir.
İnönü Caddesi 10, Gümüşsuyu - İstanbul
Paris Cad. Çankaya Ankara adresindedir.
Almanya vizesi evrakları için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.
24.09.2014 eylül ayında başlayan biyometrik parmak izi uygulmasından sonra herhangi bir schengen ülkesinden vize alındıysa kişin başvuru esnasında gelmesine gerek yoktur. Eğer yok ise ikamet şehrinin bağlı olduğu merkezde başvuru gününde bulunması gerekir.
Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy ve Harbiye, İzmir ve Gaziantep şubelerimiz mevcuttur.
Bu durum red alma durumunuza göre değerlendirilebilir.
Almanya Vize Ücreti başvuru esnasında İdata ofislerine ödenir.
Almanya Turist vizesi sonuçlanma süreci elçiliğin yoğunluğuna göre değişmektedir. Ortalama süresi 10 ila 15 gün arasındadır.
Almanya aile birleşimi;Almanya'da yaşayan eş veya birinci dereceden yakınlar ile yapılan uzun süre oturum ve çalışma hakkına sahip olunan Ulusal vize türüdür.
Vize müracatı yapmadan Almanya'daki yakının maddi durumu ve konaklama imkanlarının yeterli olması gerekmektedir.Eğer bu imkanlar sahip değilse vizenizin Red olma ihtimali çok yüksek bir orandır. Pasaportunuzla beraber elçiliğin ofisinden randevu alınmalı ve randevu günü elçiliğe bizzat gelerek evraklarını teslim etmelidir.Başvurudan 3 hafta sonra evraklar Almnaya'da yaşayan yakının bağlı bulunduğu yabancılar dairesi (auslanderbehördesamt)'ne evraklarınız gönderilir.
öğrenci vizesi için ilk yapılacak şey bir okul kaydımızın yapılmış olması lazım , hazır pasaportunuzla ulusal vize randevusu alarak elçiliğin istediği evrakları hazırlayarak başvurunuzu yapabilir siniz? 3 aydan fazla bütün eğitimler D vizesi olarak elçiliğe diğerleri ise iDATA ofislerine yapılır. hangi eğitimde bloke hesap açılacak bunun için bizimle iletişime geçin
Almanya Vize Ücreti Toplam Herşey Dahil 150 eurodur.

Fiyat Listesi

Turistik
Turistik

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
7-12 Gün
Toplam Fiyat
150 Euro (€)


Ticari
Ticari

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
7-12 Gün
Toplam Fiyat
150 Euro (€)


Özel Ziyaret
Özel Ziyaret

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
7-12 Gün
Toplam Fiyat
150 Euro (€)


Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • Merve sarıhan
  01/06/2016 - 01:29

  Vize işlemleri için şirkete bizzat gelsek sorun olurmu postayla göndermek zorunlumu?                    


  • Yönetici
             06/06/2016 - 06:51

   Evrakları Öncesinde göndermeniz daha sağlıklı olur.


 • musa elci
  04/06/2016 - 00:58

  Selamlar annem ev hanimi turkiyededir kendisi esim dogum yapacak 2 ay sonra biz 3 ay getirtmek istiyoruz.ben turk vatandasym aylij gelirm 1400 euro netto istek icin. Maasim vizede ret yapma durumu yaparmi esim alman vatandasi ama calismiyor.                    


  • Yönetici
             09/06/2016 - 07:05

   merhabalar ;

   aylık gelirinizde herhangi bir sorun yok .Geliriniz yeterlidir. Fakat Annenizin  Kendi yaşam giderlerini karşılayacak (sigorta-bağkur -aylık maaş) geliri olmadığı için vizeniz onaylanmaya bilir


 • DOĞAN İSPİR
  06/05/2016 - 11:38

  devletten emekliyim oglumun yanına gidecegim davetiyede gönderdi vize için neler istiyorsunuz                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 11:11

   merhaba,

   3 aylık maaş bodrosu , sigorta dökümü, davetiye , nufus kayıt örneği, banka hesap dökümü

   saygılarımızla


 • DOĞAN İSPİR
  06/05/2016 - 11:38

  devletten emekliyim oglumun yanına gidecegim davetiyede gönderdi vize için neler istiyorsunuz                    


  • Yönetici
             10/06/2016 - 11:11

   merhaba,

   3 aylık maaş bodrosu , sigorta dökümü, davetiye , nufus kayıt örneği, banka hesap dökümü

   saygılarımızla


 • Şeyma şahin
  14/06/2016 - 14:01

  Öğrenciyim Almanyadaki akrabalarım daviye gönderecek vize için ne yapmam gerekli ?                    


  • Yönetici
             16/06/2016 - 12:22

   merhaba

   0312 426 88 86 numaralı telefondan danışman arkadaşımızdan bilgi alabilirsiniz

   saygılarımla


 • Şeyma şahin
  14/06/2016 - 14:01

  Öğrenciyim Almanyadaki akrabalarım daviye gönderecek vize için ne yapmam gerekli ?                    


  • Yönetici
             16/06/2016 - 12:22

   merhaba

   0312 426 88 86 numaralı telefondan danışman arkadaşımızdan bilgi alabilirsiniz

   saygılarımla


 • asil koc
  30/06/2016 - 03:04

  Almanach vize Red yedim 9 maddeden nasil vize alirim                    


  • Yönetici
             01/07/2016 - 10:33

   merhaba,

   vize retlerinde en tehlikeli madde 9.maddedir.Bunun ispatı malasef zor.Ama tekrar başvuru yapabilir.geri dönüşünüzü izin yazısı,sağlık raporu ya da başka resmi bişeyle beyan edebilirsiniz.

   saygılarımızla


 • Zehra Ceren AYDIN
  02/07/2016 - 18:10

  Almanya'da eğitim almak istiyorum,bunun için illaki Alman vatandaşı mi olmam gerekiyor?                    


  • Yönetici
             08/07/2016 - 05:50

   merhaba,

   Almanya 'da Eğitim alabilmeniz için illa ki alman olmak zorunda değilsiniz tabiki,eğitim ve öğretiminizi istediğiniz yerde alabilirisiniz.Almanya ,da alacağınız eğitim için en önemli şart B2 Düzeyinde Almanca bilmeniz ve bunu belgelendirmeniz lazım

   saygılarımızla


 • Berfu kahraman
  19/08/2016 - 15:47

  Merhaba ben almanya vizesi almak istiyorum.suanda sigortam yatiriliyir bir cafede calisiyorum ve maasim elden veriliyor.ilk vizem portekizeydi 8 gunluk.vize almqk icin ne yapmaliyim verirler mi vize? Yoksa babam mi sponsor olmali bana?                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 03:13

   Merhaba,


   Almanya vizesi için kişinin sigortasının son 6 aydır düzenli olarak yatıyor olması gerekmektedir. Almanya vize başvuru işlemleri için gerekli evrak listesi sonuçlanma süresi gibi detayları bilgilere bizi arayarak ulaşabilirsiniz.  0850 346 68 74
 • Ayşe Bahar Ceritoğlu
  04/10/2016 - 13:19

  Ben yeşil pasaport sahibiyim; 3-6 Kasım 2016 Berlin'e gideceğim, pasaportumun süresi 12 Nisan 2017'de bitiyor. Sorum: pasaport süremin bitişine 5 ay kala Almanya'ya girişimde sorun yaşar mıyım? Teşekkür ederim.                    


  • Yönetici
             17/10/2016 - 01:33


   merhaba;

   sorunuz ile alakalı olarak ; herhangi bir sorun yaşamazsınız

   almanya vizesi ile ilgili bilgiyi sıkca sorulan sorulardan takibini yapabilirsiniz.

   iyi günler


 • Sena Sipahioğlu
  22/09/2016 - 14:26

  Öğrenci vizesi kaç günde sonuçlanır?                    


  • Yönetici
             17/10/2016 - 01:31

   MERHABALAR;

   Almanya Vizesi Öğrenci Vizesi toplam 15 gün İçerisinde sonuçlanmaktadır. Almanya Vizesi için grekli evrakları http://globalvize.net/gerekli-evrak-almanya-vizesi adresinden ulaşabilirisiniz.

   Daha detaylı bilgi için almanya vizesi sayfamızı inceleyiniz lütfen.


 • hikmet yılmaz
  04/09/2016 - 12:23

  almanya vize işlemi için türkiyden almanyaya gitmek istiyorum almanyada akrabalarım var onlar istek gönderirse rahat gide bilirmiyim                    


  • Yönetici
             18/10/2016 - 11:40

   Merhabalar;

   Almanya Vizesi için yapmanız gereken öncelikle mali durumunuzu gösterir evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Almanya davetiyesi olması işinizi mutlaka dahada kolaylaştırıcaktır. ancak almanya vizesi için gerekli evrak listesi inceleenizi öneririm. daha detaylı bilgi için almanya vizesi linkimizi inceleyebilirisiniz.


 • Salih Serkan Aydoğan
  18/10/2016 - 19:42

  İyi günler, ben temmuzda başvuru yapmıştım İzmir Başkonsolosluğuna. Bütün evrakları verdim sadece a1 sertifikası eksikti! Bana sertifikayı getirmek için Zaman tanındı 20 ekime kadar İzmir. Ben bu sertifikayı 5 ekimde teslim ettim izmire! Ne zamana Vizemin çıkmasını sordum ama ban net cevap verilmedi. Birde burda size Sormak istedim, vize ne zaman gelir? 20 ekimi geçerse bütün evraklarımı yeniden toplayıp götürmemi gerek izmire, haber gelmezse?                    


  • Yönetici
             23/10/2016 - 10:49


   merhaba;

   Almanya Konsolosluğundaki Yoğunluktan dolayı Almanya Vizesi En Geç Kasım ayı sonunda başvurunuz neticelenir

   iyi günler


 • esen tunç
  16/11/2016 - 16:28

  eşimle birlikte 12 .04.2017 - 19-04.2017 tarihleri arası düğün için almanyaya gitmemiz gerekiyor hiç pasaport çıkartmadık ikimizde emekliyiz nasıl bir yöntem izlemeliyiz bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler                    


  • Yönetici
             08/12/2016 - 04:15


   merhaba,

   merhaba;

   Gecikme için özür dileriz.

   cicek@globalvize.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.

   not :ilk önce pasaport çıkarmanız gerekmektedir.

   saygılarımla

   çiçek • Mehmet Adim
  09/11/2016 - 17:30

  Ben emekliyim ve bir yakınım Almanya 'dan davetiye gönderecek buradan hangi evrakları göndermem gerekiyor .Ayrıca 30000 euro lüks sağlık sigortası mecburiyeti varmış siz temin edebiliyor musunuz?? Maliyeti ne kadar? ? Davetiye olmadan vize almam mümkün mü? ? Tskr.ler                    


  • Yönetici
             08/12/2016 - 04:19

   merhaba;

   Gecikme için özür dileriz.

   Gerekli evrak listesi için cicek@globalvize.net adresinden bize mail atabilirsiniz.

   saygılarımla