Yunanistan Vizesi - Yunanistan Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Atina
Nüfus :
10.73 Milyon
Para Birimi:
Euro (€)
Telefon Kodu :
+ 30

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık olarak bu yazımızda sizlere Yunanistan vizesi hakkında bilgiler vereceğiz. Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız...

Yunanistan Vizesi

Yunanistan, Avrupa Birliği'nde yer alır ve Schengen bölgesi ülkelerinden biridir. Bu sebeple Yunanistan vizesi alırken, kişinin sahip olduğu pasaport türü önem taşımaktadır.

Yunanistan'a seyahat edecek olan kişiler, Hususi (Yeşil), Hizmet (Grip) veya Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahibi ise, vizesiz olarak bu ülkeye girebilir. Bu kişiler sahip oldukları pasaportlar sayesinde vize işlemlerinden muaf tutulur, 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde Yunanistan'da bulunabilir.

Ancak, Umuma Mahsus yani Bordo renkli bir pasaportunuz varsa, Yunanistan seyahatleri için vize başvurusu yapmak zorundasınız. Yunanistan vize fiyatları, Yunanistan vize türüne göre ve kişinin kalacağı süreye göre değişiklik gösterebilir.

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan vize başvurusu yapmak için öncelikle vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin bizzat doldurması gereken bu formda, tüm bilgiler eksiksiz ve doğru biçimde yazılmalıdır. Yanlış bilgi verildiği takdirde vize başvurusu dikkate alınmayacaktır.

Ayrıca Yunanistan vize başvurusu için sağlık sigortası, fotoğraf, en az iki boş sayfası bulunan ve güncel durumda olan pasaport gerekmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan vizesi almak isteyen kişiler, Yunanistan konsolosluğunun yetkilendirdiği kurumlara veya profesyonel vize danışmanlık firmalarına gitmektedir.

Yunanistan konsolosluğu vize başvurularını seyahat tarihinden en erken 3 ay önce almaktadır. İstanbul'da bulunan Yunanistan başkonsolosluğu, vize ile ilgili olarak ziyaretçileri her Salı saat 09.30 ile 13.30 arasında kabul etmektedir.

Global Vize Danışmanlık, Yunanistan vizesi isteyen vatandaşlarımız için kolaylık sağlamakta ve her işlerini takip etmektedirler. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz, sizin için gerekli olan vize başvurusunu yapmakta ve takipçisi olmaktadır.Yunanistan vizesi işlemlerinizin büyük bir bölümü firmamız tarafından halledilmektedir.

Yunanistan vize başvuruları için 0850 346 68 74 telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

Yunanistan Konsolosluğu  :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Yunanistan Vizesi - Yunanistan Vize Başvurusu - Yunanistan Vize Ücreti - Yunanistan Konsolosluğu - Yunanistan Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Yunanistan vizesi için yunanistan konsoloslugu tarafindan istenen diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Yunanistan vizesi alabilmektedir.


Yunanistan vizesi işlemleri için sizin yunanistan konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Yunanistan vizesi almakta tam yetkili acentadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

Yunanistan Avrupa ülkesi olduğu için schengen vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 25.09.2014 tarihinden sonra parmak izi bıraktıysanız vekalet ile tüm işlemleriniz gerçekleştirilecek randevuya gelmenize gerek kalmayacaktır.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 3 ile 4 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)
Yunanistan ticari vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir.Ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.(Seda DURAN)
Yunanistan Avrupa ülkesi olduğu için Yunanistan schengen Vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurumdan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.İşleme giren evraklarınız yaklaşık 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.(Seda DURAN)
Yunanistan Vizesi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan Yunanistan seyahatlerinde Yunanistan vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar. Yunanistan Vizesi için Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep ve İzmir ofislerinden başvuru yapılmaktadır. Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli 90 güne kadar olan vize başvuruları için başvuru kabul etmemektedir. Yunanistan vize başvurusu için bölge ayrımı bulunurken. ikamet ettiğiniz şehir bu sebeple Yunanistan vizesi alınırken en önemli unsurlardandır. Yunanistan vizesi, Schengen vizesi kapsamına girer. Bu nedenle Yunanistan'dan alınan bir vize ile kişi Yunanistan 'a giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkeleri arasında seyahat etme özgürlüğüne sahiptir.Yunanistan Vizesi için kişi seyahat amacına uygun olarak vize tipini seçmelidir. Yunanistan turistik vizesi, Yunanistan aile ziyareti vizesi, Yunanistan ticari vizesi, Yunanistan oturum vizesi, Yunanistan çalışma vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. Yunanistan vize Başvurusu işlemleri, belgeler doğru ve eksiksiz sunulduğu takdirde hiçbir aksilik çıkmaz ise 1 hafta ile 10 gün arası işlem süresi bulunmaktadır. Yunanistan ’a seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini planladıkları tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularını seyahat tarihinden 15 gün önce yapmalıdır. Yunanistan vize Başvurusu için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna göre değişmektedir. Yunanistan vizesi için gerekli evraklara ve detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşabilirsiniz.
Yunanistan ticari vizesi almanız için anlaşmış olduğunuz şirketten size davetiye yazısı gelmelidir. Davetiye gönderen şirketin vergi numarası ve davet gönderen şahsın kimlik bilgilerini de lazım olan evraklar içerisindedir. Daha sonra çalıştığınız şirkete ait evraklar ve diğer hazırlamanız gereken şahsi evraklarınız ile beraber konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınız veya konfirmeleri ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Ticari vize başvuruları turistik başvurulara göre daha erken sonuçlanmaktadır. İşlem süresi 3 ile 5 gün arasında değişmektedir.
Yunanistan vizesi için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak değişmektedir.İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.(Seda DURAN)
İstanbul Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Turnacıbacı Sokak 32, Beyoğlu 80072, İstanbul / Ankara Yunanistan Konsolosluğu /Büyükelçiliği adres :Zia Ur Rahman Cad., No: 9-11, 06700 G.O.P., Ankara / İzmir Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Atatürk Caddesi, No: 366/1, Alsancak 35220, İzmir /
İstanbul Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Turnacıbacı Sokak 32, Beyoğlu 80072, İstanbul Telefon: (212) 393 82 90-94
Ankara Yunanistan Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Zia Ur Rahman Cad., No: 9-11, 06700 G.O.P., Ankara / Telefon . 0312 426 88 89
Yunanistan schengen vizesi Yunanistan'dan aldığınız vize ile diğer Avrupa ülkelerine giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Elçiliğin verdiği giriş sayısına bağlı olarak diğer ülkelere de giriş-çıkış yapabilir diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Örneğin: Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya vb.
Yunanistan vizesi ücret bilgisi için www.globalvize.net internet adresini ziyaret edebilirsiniz.
Yunanistan vize Ücreti toplam herşey dahil 165 eurodur. yunanistan vize ücretini kredi kartıyla yada nakit olarak şubelerimize ödeyebilirsiniz. 
Yunanistan vizesi için kişinin şahsen başvuruya gelmesi gerekmektedir.
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
Bu durum red alma durumunuza göre değerlendirilebilir. Red sebebi iyileştirilip yeniden başvuru yapılabilir. ( KUBRA )
Yunanistan vizesi ücret bilgisi için lütfen www.globalvize.net internet adresine ulaşınız.
Yunanistan vizesi Yunanistan konsolosluğu yoğunluğuna göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Ancak maksimim 8 gün ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.
Yunanistan vizesi Yunanistan konsolosluğu yoğunluğuna göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Ancak maksimim 8 gün ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.
Yunan vatandaşı ya da Yunan oturumlu eş ile yapacağınız aile birleşimi başvurusunu bizzat elçilikten yapmalısınız. Elçilik tarafından belirlenmiş evrakları İngilizce ya da yunanca çevrili olmalıdır. Başvurunuz en geç 15 iş günü içinde değerlendirilir. Bu süre bazı durumlarda uzayabilir.
Yunanistan vize ücreti her şey dahil 150 eurodur.

Fiyat Listesi

Turistik
Turistik

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
7-12 Gün
Toplam Fiyat
159 Euro (€)


Ticari
Ticari

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
7-12 Gün
Toplam Fiyat
159 Euro (€)


Özel Ziyaret
Özel Ziyaret

Vize Süresi:
Konsolosluk Belirler
Giriş Sayısı:
Konsolosluk Belirler
İşlem Süresi:
7-12 Gün
Toplam Fiyat
159 Euro (€)


Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • kezban akdeniz
  24/07/2016 - 17:16

  öğrenciyim ve erasmus programı ile gitmeyi düşünüyorum kaç Euro ödemek gerekiyor                    


  • Yönetici
             26/07/2016 - 07:22

   Merhaba, 300 euro tüm masraflar dahil toplam bedelimizdir.


 • ayhan kablan
  21/08/2016 - 17:51

  normal vize ücretini öğrene bilirmiyim                    


  • Yönetici
             03/09/2016 - 03:04

   Merhaba,

   Hangi ülke için vize başvurusu yapmak istiyorsunuz efendim?


 • emine savaş
  20/11/2016 - 16:28

  alacağım vize gününde gitmezsem yanar mı                    


  • Yönetici
             08/12/2016 - 04:03


   merhaba;

   Vizenizin geçerlilik tarihinde daha çok kaç günlük vize verildiği önemlidir.Örneğin 10.10.2016 da başlayan 25.12.2016 tarihine kadar geçerli olan 15 günlük vizenizi bu aylar içersinde kullanabilirsiniz.

   saygılarımla


 • Abdulkadir mahmud oğul
  18/11/2016 - 07:30

  Selam aleyküm ben vize almak istiyorum benim saglik sigortam yok çalışıyorum 4 dayira kira geliri m var bankada gözükür yinanistan siyahat vize alabilir mim saygilar                    


  • Yönetici
             08/12/2016 - 04:09


   Merhaba;

   Gerekli evrakları teslim etmediğiniz sürece başvurunuz eksik kabul edimektedir.Ve bu da ret almanızı sağlar.

   saygılarımla

   çiçek