Avustralya Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Canberra
  • Para Birimi: Avusturalya Doları ($)
  • Telefon Kodu: + 61
  • Nüfus: 24.104 Milyon

Açıklama

Vize Merkezi aracılığıyla Avustralya Turistik Vize'nizi nasıl Başvurabilirsiniz?

 

1.Adım – Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

Avustralya vize Başvurusu  - Avustralya Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak size destek olacak yetkililere içinde bulunduğunuz durumu anlatarak hazırlamanız gereken evrakları Avustralya konsoloslugunun talep etmeniz halinde vize başvuru işlemleri ile ilgili ilk adımı atmış olacaksınız. Telefonun ucundaki yetkililerimizin sormuş olduğu sorulara doğru cevaplar vererek Avustralya turistik vize almanızı sağlayacak başvuruyu sizin adınıza başlatmış olacağız. Avustralya vize Başvuru sırasında ortaya herhangi bir sorun çıkmaması için sorulara doğru yanıt vermek, vize alma konusunda yaşanabilecek olan her türlü negatif durumun oluşmamasını sağlayacaktır.

 

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Avustralya vize Başvurusu – Avustralya Vize Departmanı Çağrı Merkezi’ndeki yetkililerimiz yoluyla size gönderilen bilgilendirme mailinde bulunan evrak listesini eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra turistik vize başvuru dosyanızı tamamlamanız gerekir. Aksi halde hatalı belgelerle yapılan işlemler sonucunda vize alma şansınız olumsuz etkilenebilir, vize başvurunuzun onaylanma süresi uzayabilir. Olumsuz sonuçlanan vize işlemleri sonucunda konsolosluk tarafından yeni evrak istekleri talep edilip, bu evrakların da eksiksiz tamamlanması zorunlu olur.

 

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

 

Avustralya vize Başvurusu  – Avustralya Vize Departmanı yetkililerince size gönderilen bilgi mailinde yer alan evrakların tümünü eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvuru dosyası şeklinde Vize Merkezi’nin en yakın şubesine kargo yapmanız gerekir. Kargonuzu takip etme amaçlı kargo takip numarasını da mutlaka temin edin. Kargonuzun Vize Merkezi’mize ulaşmasının ardından yetkililer tarafından bilgilendirilip, incelenen evraklar sonucu size geri dönüş sağlanacaktır. Ayrıca tarafımıza yaptığınız kargo ve kurye masrafları da başvuru sahibi tarafından yapılmaktadır.

 

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

Avustralya vize Başvurusu – Avustralya Vize Departmanı, tarafımıza ulaştırmış olduğunuz başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza yönlendirilecek olan bilgilendirme mailinde varsa eğer eksik evrakları tamamlamanız gerektiğini bildirecek ve hatalı evrakların yeniden düzenlenmesini isteyecektir. Evrakların hepsi onaylanan başvuru sahipleri ise randevu zamanı konusunda onay verilecektir.

 

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

 

Avustralya vize Başvurusu – Avustralya Vize Departmanı biyometrik özelliklerde çektirdiğiniz fotoğrafı, gereken evraklarla birlikte tarafımıza gönderdikten sonra başvuru formlarını sizin adınıza gerçekleştirebilecektir. Beyan edilen biyometrik veriler sonucunda vize alma sürecini yanınızda yer alarak size asistanlık yapacak olan yetkililerimizle sorunsuz bir şekilde tamamlamanız sağlanacaktır.

 

6. Adım – Pasaport teslimi

 

Avustralya vize Başvurusu – Avustralya Vize Departmanı, biyometrik verilerle ilgili bilgilerin tamanını tarafımıza beyan etmiş olan ya da biyometrik bilgilerini beyan etmeyen yolcularımızın işlem periyotların tamamını kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Avustralya turistik vize işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir biçimde tamamlanmasının ardından 5-7 gün içerisinde vize çıkartma işlemleri gerçekleşir. Avustralya seyahatinizin olumsuz etkilenmemesi için seyahat tarihinin en az 1 ay öncesinde başvurunun yapılması, yolcularımız açısından daha güvenli olmaktadır. Avustralya vize başvuru sonuçlarında karar mercii olan tek yer Avustralya Konsolosluğu’dur. Konsolosluk resmi tatil sayılan günleri ve işlem değerlendirmek için ek süreleri kapsamaz. Tüm işlemler, yetkilerimizce kontrol edilip, başarılı bir şekilde vize işlemleri tamamlanan başvuru sahiplerimize istedikleri şekilde belirtilen adrese kargo veya Vize Merkezi’mizde şahıslarına teslim edilecektir.

 

Avustralya vize başvurusu ile birlikte başvuruları tamamlanan yolcularımıza pasaport teslimine kadar refakat etmekteyiz. avustralya Vize işlemleri için yapmanız gereken tarafımıza ulaşmanız, eksiksiz bir şekilde evrakları göndermenizdir. Ayrıntılı bilgi ve dilediğiniz sorular için iletişim bölümünden tarafımıza ulaşmanız dâhilinde aklınıza takılan her türlü sorunda vize işlemleri boyunca yanınızda asistanlık yapmaktayız. Doğru beyan ve eksiksiz evraklarınız ile Vize Merkezi temsilcilerimiz vize alma işlemlerini başarıyla ve en hızlı şekilde gerçekleştirecektir. 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33