Avustralya Konsolosluk Bilgileri

Ülke Başkent: Canberra
 • Para Birimi: Avusturalya Doları ($)
 • Telefon Kodu: + 61
 • Nüfus: 24.104 Milyon

Açıklama

Avustralya konsolosluğu

Avustralya konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için Avustralya konsolosluğu açık adresi ‘’Ritz Carlton konutu asker ocağı caddesi no: 15 Elmadağ Şişli İstanbul’’dur. Avustralya konsolosluğu çalışma saatleri ise Pazartesi ve Cuma günleri arası 08.30 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca Avustralya konsolosluğu Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için öncelikle randevu almalarını talep etmektedir. Avustralya konsolosluğu Avustralya vizesi işlemleri çalışma saatleri ise Pazartesi ve Cuma günleri arası 09.00 ile 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca Avustralya konsolosluğu Avustralya vize başvurusu için randevu almak isteyen kişiler için randevu talebini sadece Pazartesi ve Perşembe günleri 08.30 ile 12.00 saatleri arasında telefonla arayarak oluşturabilirler. Avustralya konsolosluğu pasaport işlemleri için çalışma saatleri ise 08.30 ile 16.45 saatleri arasında hizmet vermektedir. Aynı zamanda yine Avustralya konsolosluğu pasaport işlemleri için başvuran kişilerinde önceden randevu alması gerekmektedir.

Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Görevlileri

Avustralya konsolosluğu görevli olan ve başkonsolos unvanı ile hizmet vermekte olan Pasqualino Strangis, Avustralya ülkesi adına Türkiye Cumhuriyeti ile her türlü ticari, sosyal, siyasal, diplomatik, kültürel ilişkiyi yürütmektedir.

Avustralya İstanbul Başkonsolosluğa Nasıl Gidilir?

Avustralya konsolosluğu adresine ulaşmak isteyen kişiler Atatürk hava limanından bir taksi ile 45 dakika da varabilirler. Aynı zamanda Kadıköy’den İETT 110 otobüsü ile birlikte İETT70 KE numaralı Eminönü’nde kalkan otobüsler aracılığı ile Avustralya konsolosluğu gidebilirler.

Avustralya Konsolosluğu Görev Bölgesi

 • İstanbul
 • Yalova
 • Kocaeli
 • Edirne
 • Çanakkale
 • İzmir
 • Tekirdağ

Yukarıdaki iller de ikamet etmekte olan kişilerin her türlü konsolosluk işlemleri için Avustralya konsolosluğu müracaat etme hakları bulunmaktadır. Özellikle Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise yukarıdaki iller de ikamet etme koşulu ile Avustralya İstanbul başkonsolosluğuna başvurma imkanları vardır. Ayrıca Avustralya vize başvurularını kişiler direk Avustralya İstanbul başkonsolosluğuna iletememektedirler. Bu nokta da Avustralya İstanbul başkonsolosluğunun yetki vermiş olduğu Avustralya vize başvuru merkezler aracılığı ile ya da vize danışmanlık firmaları vasıtası ile Avustralya vize başvurusunda bulunabilirler. Ancak Avustralya vize başvurularında bulunmak isteyen kişilerin bu kurumlara başvuruları ilettiğinde muhakkak Avustralya konsolosluğu da bilgilendirmelidir. Ayrıca Avustralya vize başvuru formunu da kişilerin eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir ve Avustralya vize başvuru formunda yer alan bilgiler ile Avustralya vize başvurusunda teslim edilmesi gerekli olan evraklar arasında yer alan bilgiler ile tutarlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde kişinin yapmış olduğu Avustralya vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Avustralya konsolosluğu resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Hem Türkiye’nin resmi tatil günlerinde hem de Avustralya’nın resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Bu durum aynı zamanda Türkiye’deki diğer tüm Avustralya temsilcilikleri için geçerlidir. Avustralya konsolosluğu resmi tatil günleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Yılbaşı gününde Avustralya konsolosluğu kapalıdır.
 • Good Friday günlerinde de Avustralya konsolosluğu hizmet vermemektedir.
 • Anzak gününde de Avustralya konsoloslukları görev yapmamaktadır.
 • 12 Haziran Kraliçe’nin doğum gününde de Avustralya konsolosluğu kapalıdır.
 • 25 Eylül aile ve topluluk gününde de Avustralya konsolosluğu hizmet vermemektedir.
 • 2 Ekim işçi bayramında da Avustralya konsolosluğu görev yapmamaktadır.
 • 25-26 Aralık tarihlerinde de Noel olduğu için Avustralya konsolosluğu hizmet vermemektedir.  

Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu Dilekçe

Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin muhakkak seyahatlerini anlatan ve seyahat detayları ile birlikte ele alan Avustralya İstanbul başkonsolosluğuna hitap edecek şekilde bir dilekçe yazılmalıdır.

Avustralya Çanakkale Konsolosluğu

Avustralya Çanakkale konsolosluğu yerini öğrenmek isteyen kişiler için Avustralya Çanakkale konsolosluğu açık adresi ise ‘’Kolin otel boğaz kent tarafı posta kod 17100 Kepez Çanakkale’’dir. Avustralya Çanakkale konsolosluğu çalışma saatleri ise Pazartesi ve Cuma günleri arası 08.30 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Avustralya Çanakkale konsolosu ise Nicholas Philip Sergio Sergi’dir. Avustralya Çanakkale konsolosluğu resmi tatil günleri ise yukarıdaki günler ile aynıdır. Avustralya Çanakkale konsolosluğu görev bölgeleri ise Çanakkale, Balıkesir, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ gibi çevre illerde bulunan kişilerin Avustralya Çanakkale konsolosluğuna her türlü konsolosluk işlemleri için müracaat edebilirler.
Avustralya vize için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin bazı koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Avustralya vize için başvuru da bulunmak isteyen kişilerin ticaret, eğitim, transit geçiş, çalışma, ziyaret, seyahat, yatırım yapma gibi farklı niyetlerle Avustralya vize başvurusunda bulunabilir. Ancak Avustralya vize için başvurular muhakkak erken Avustralya Ankara büyükelçiliğine başvurması gerekmektedir. Avusturalya vize başvuruları için Avustralya büyükelçiliği yetkili olan seyahat acentaları ile Avustralya vize başvurularını kabul etmektedir. Ayrıca seyahat acentalarına Avustralya vize başvuruları için Avustralya konsolosluğu tarafında yetki verilmiş olması gerekmektedir. Bunun içinde seyahat acentaları Avustralya konsolosluğuna yetki talebinde bulunabilir. Böylece Avustralya konsolosluğu 956 numaralı yetki formunu ve Avustralya vize başvuru formunu gerekli seyahat acentalarına yollar. Böylece Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin seyahat acentaları vasıtası ile başvurusu alınabilmektedir.

Avustralya Ankara büyükelçiliği sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirmemektedir. Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşlarının da Avustralya vize başvurularını değerlendirmektedir. Ayrıca Avustralya’ya seyahat etmek için alınması gereken bir çeşit online izindir. Avustralya konsolosluğu Avustralya vize başvurularını online yapmakta olan kişilerin başvurularına öncelik vermektedir. Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler eğitim, sağlık, aile ziyareti, yatırım yapma, turistik gibi farklı amaçlar ile yapılabilmektedir.

Avustralya Vize Başvurularında Belirlenmiş Olan Avustralya Vize Türleri

 • Avustralya turistik vize
 • Avustralya iş ziyareti vize
 • Avustralya öğrenci vize
 • Avustralya transit geçiş vize
 • Avustralya tıbbi tedavi vize
 • Avustralya evlilik vize
 • Avustralya tatil ve çalışma vize
 • Avustralya gemici vize
 • Avustralya geçici çalışma vizeleri
 • Avustralya aile ziyareti vize

Avustralya Vize İçin Online Başvuru İmkanı

Avustralya büyükelçiliğinin kendi resmi web sitesinden kişilerin online Avustralya vize başvurusunda bulunma hakları vardır. Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin online başvuru formunu İngilizce yanıtlaması gerekmektedir. Aynı zamanda Avustralya vize türleri içerisinden seyahat amacına uygun vize türünü seçerek evrakların sisteme yüklenmesi mümkündür. Sisteme yüklenen dosyalar onay kodu ile beraber kayıt altına alınacaktır. Ancak Avustralya vize başvurusunu online yapmak isteyen kişilerin öncelikle IMMI hesabı olması gerekmektedir. Ondan sonra sisteme yüklenecek olan evrakların kanıtlayıcı niteliği olması gerekmektedir. Evraklar sisteme yüklendikten sonra tek dosya halinde Avustralya konsolosluğuna teslim edilmesi de gerekir. Online Avustralya vizebaşvurusunu gösteren bir çıktı ile eksiksiz ve son üç ay içinde hazırlanmış olan belgelerin dosyalanmış hali konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Bu durum Avustralya vize başvurusunu ve açıklanma süresini olumlu yönde etkileyecektir. Ayrıca unutulmamalıdır ki Avusturalya konsolosluğu Avustralya vize başvurusunda bulunan kişiden ek belgelerde isteyebilmektedir.

Avustralya Vize İçin Gerekli Olan Belgeler

Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin eksiksiz tamamlaması gereken evraklar vardır. Bu evraklar Avustralya vize türüne göre ve kişinin Avustralya’ya ne için seyahat etmek istediğine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak Avustralya vize başvurularında gerekli olan belgeler şöyledir;

 • Avustralya vize başvurusunda bulunan kişilerin evrakları sadece Türkçe olması Avustralya konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Başvuru için sunulacak olan dosyaların her birinin aslı ve birer de fotokopisi olması gerekmektedir. Aynı zamanda orijinal olan belgelerin noter onaylı olması gerekmektedir.
 • Avustralya vize başvurusunda sunulacak olan belgelerin muhakkak noterden onaylı ve yeminli olan tercümanlar tarafından tercümesi edilmesi de gerekir. Ayrıca tercümanın onaylanmış olan belgesi de tercüme edilmiş olan dosyalara eklenmesi gerekir.
 • 3,5*4,5 santimetre boyutlarında olması gereken ve güncel çekilmiş biometrik 2 adet fotoğrafta evraklar arasında her zaman bulunması gerekmektedir. Ancak fotoğraf içerisinde herhangi bir aksesuar ve benzeri şeylerin olmaması gerekmektedir. Arka fonu krem ya da gri renkli olması gerekmektedir.
 • Avustralya vize başvurusunda kişinin pasaportu en az altı ay geçerliliği olmak zorundadır. Ayrıca son on yıl için pasaportu çıkartmış olmalıdır. En az iki sayfa boş kalmalı ve işlenmiş olan sayfaların birer fotokopisi de çıkarılmalıdır.
 • Avustralya vize başvurusunda kişinin banka hesabının özeti içerisinde son üç aylık aktif bir şekilde kullanması gerekmektedir. Aynı zamanda en az 3000 Türk lirası olması gerekir. Banka hesap cüzdanının ıslak imzalı ve kaşeli olması ile birlikte kişinin kendi hesabındaki mevcut paranın Avustralya’ya gidiş için yeterli olması gerekmektedir.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33