Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi

Ülke Başkent: Canberra
  • Para Birimi: Avusturalya Doları ($)
  • Telefon Kodu: + 61
  • Nüfus: 24.104 Milyon

Açıklama

Avustralya Vizesi - Avustralya Vize Başvurusu - Avustralya Vize Ücreti - Avustralya Konsolosluğu - Avustralya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74

Herhangi bir sebepten dolayı, Avustralya seyahatinde bulunmanız gerekiyorsa, vize alıp almamanız gerektiği, alacaksanız hangi vize türünü nasıl ve nereye başvurarak, ne kadar sürede alabileceğiniz hakkında, aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.
 Avustralya Konsolosluğu tarafından bildirilen Avustralya vize yükümlülük koşullarını yerine getirdiğiniz takdirde, Avustralya vizesi alabilirsiniz. Avustralya'da eğitim almak, ziyaret, seyahat etmek, ticaret veya yatırımda bulunmak ya da transit geçiş yapmak için vize almak istiyorsanız, unutmayınki bir ay içinde vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.
 Avustralya vize başvurularını, bizzat Ankara Avustralya Büyükelçiliği, konsolosluk kısmına yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Avusturya vize işlemleri için görevlendirilen turizm acentelerine de başvurabilirsiniz. Bu arada, birçok ülkeden farklı olarak Avustralya vize başvurusu için, online başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru yapanların öncelik sahibi olduklarını unutmayınız. Avustralya vizesi için yapacağınız başvuruyu online yapmayı düşünüyorsanız, Avusturalya Büyük Elçiliği resmi web sitesi üzerinden Online Avustralya Vize Başvuru Formu'nun İngilizce dilinde doldurulması, seyahat nedeninizi belirten evrakların başarılı bir şekilde yüklenmesi, başvurunuzun onay kodu ile kaydedilmesini sağlayacaktır. Bu başvuruyu yapabilmek için IMMI hesabı açmanız gerektiğini unutmayın. Eğer verdiğiniz dosyalarda bir çelişki, eksiklik veya hata bulanamazsa, başvurunuzun onay süresinin olumlu yönde değişeceğini unutmayın. Evrakların bir dosya halinde toplanarak Avustralya Konsolosluğu'na teslim edilmesi gerekmektedir. Avustralya vizesi başvurusu için gerekli evraklar, alacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu evrakların Türkçe olanlarının kopyasının kabul edilmediğini, orjinal evrağın başvuru sırasında teslim edilmesi gerektiğini unutmayın. Gereken evraklar arasında, 2 adet 35x45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf, içinde en az 3000 TL bakiyesi olan ve başvuruyu yapan kişiye ait olan banka hesap cüzdanı ve eğer başvuran kişi 18 yaşın altında ise çocuğun, velisinden Avustralya'ya hangi sebepten dolayı gittiğini ve çocuğunun seyahat etmesine izin verdiğini belirten, noter onaylı muvafakatname bulunmalıdır.
 Avustralya Konsolosluğu Avustralya vize başvurularını randevu sistemi ile kabul etmektedir. Ankara Konsolosluğu vize bölümü, haftasonu dışında. saat 09:00-11:30 arasında vize başvurularını teslim almaktadır. Pasaportunuzun üzerinde geçerli Avustralya vizesi olsa dahi, Avustralya'ya girerken gümrükteki muhafaza görevlisinin seyahat sebebine uygun dosyaları gözden geçirmesi sonucunda, Avustralya'da kalış sürenize onay verilecektir.
 Avustralya Konsolosluğu vize başvuruları 20 iş günü içerisinde tamamlamaktadır. Yapacağınız vize başvurusunu resmi tatillere denk getirmemeye özen gösterin. Vize ücretinin, Avustralya Konsolosluğun'dan vize almasından sonra, gişeye ya da internet üzerinden kredi kartı ile ödenebilmesine olarak sağlanmaktadır.


Bazı özel durumlarda, Elçiliğin anlaşmalı doktorları tarafından muayene olmanız istenebilir.


avustralya vizeniz basvuru formunda belirtmis oldugunuz email adresinize avustralya elciligi tarafindan gonderilmektedir.


Konsolosluk randevu sistemi ile başvuru almaktadır.


Ekte bulunan başvuru formları pdf formatında olup, bilgisayarınızdan direk doldurabilirsiniz. Çıktısını aldıktan sonra ilgili imza bölümlerini imzalamanız gerekmektedir.


Lütfen ödeme dekontunu belgelerinizle birlikte yollayınız ve fatura detaylarınızı eklemeyi unutmayınız. Aksi durumlarda başvurunuz yapılamayacak ve gecikmeler yaşanacaktır. Toplam tutarı TL olarak da ödeyebilirsiniz. Ödemenizi banka havalesi, mail order veya nakit olarak yapabilirsiniz.

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor


Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya Vizesi Almanın Tam zamanı

Global Vize Danışmanlık firması olarak bu yazımızda sizlere Avustralya vize işlemlerini aktaracağız. Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden olan Avustralya Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız...

Avustralya Vizesi

Avustralya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ne tür pasaport sahibi olurlarsa olsunlar vizeye tabidirler. Bu sebeple Avustralya vizesi için başvuru yapmak zorunludur.

Avustralya vizesi almak isteyen kişilerin geçerli ve güncel bir pasaporta sahip olmaları şarttır. Vize başvurusu için kullanılan pasaport, seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Ayrıca pasaporta vize basılabilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Kişinin pasaportu 10 yıldan eski bir tarihe sahip olmamalıdır.

Avustralya vize fiyatları Avustralya vize çeşitlerine göre ve kalınacak süreye bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya vize başvurusu için vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form İngilizce olarak doldurulmalı ve tüm bilgiler eksiksiz şekilde verilmelidir. Eksik ve yanlış bilgi içeren formlar başvuru sırasında değerlendirmeye alınmamaktadır.Avustralya vizesi için müracaat sırasında gereken vize etiketi ücreti de bulunmaktadır. Bu ücreti, nakit veya kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Avustralya Konsolosluğu

Avustralya Konsolosluğu, vize başvurularını randevu ile kabul etmektedir. Avustralya Konsolosluğu'ndan randevu almak için telefonla aramak gerekmektedir. Pazartesi ile Perşembe günleri arasında saat 08.30 ile 12.00 arasında randevu almak mümkündür.

Avustralya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize danışmanlık firmaları aracılığıyla vize başvurusu yapmak en uygun yoldur. Çünkü profesyonel vize danışmanlık firmaları, yılların getirdiği tecrübe ile en uygun vize başvurusunu yapmaktadır.

Global Vize Danışmanlık firması da Avustralya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Profesyonel anlayışı ve kaliteli ekibi ile Avustralya vizesi işlemlerinizin birçoğunu firmamız sizin yeriniz halletmektedir.

Global Vize Danışmanlık olarak 0850 346 68 74 telefondan sizlere Avustralya vize işlemleri ile ilgili olarak tüm destekleri sunmaktayız… Avustralya Vizesi - Avustralya Vize Başvurusu - Avustralya Vize Ücreti - Avustralya Konsolosluğu -Avustralya Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74

Avusturalya Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Avusturalya aile vizesi için için davetiye zorunlu evraktır. Davetiye içeriğinde, davetiye gönderen kişiye ait iletişim bilgileri ve başvuru sahibi ile ilgili yakınlık derecesi mutlaka yazılmalıdır. Avustralya aile ziyareti vizesi için davetiye gönderen kişin vatandaşlık durumunu beyan eden pasaport veya kimlik kartına ait bilgiler gereklidir. Eğer 1. Derece akrabalık bağı var ise bunu kanıtlayıcı belgeler gerekli dokümanlar arasında yer almaktadır. Avustralya aile ziyareti vizesi elektronik vize uygulamasına tabidir. İşlem süresi 72 saat ile 7 iş günü arasında değişmektedir. Bu süreç istisnai durumlarda bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. Kişinin şahsen başvuruya gelmesine gerek kalmadan elektronik ortamda vize başvurusu tamamlanmaktadır. Avustralya aile ziyareti vizesi sonucu kişinin beyan ettiği e-mail adresine elçilik tarafından elektronik ortamda gönderilir. Bu elektronik vize ile yurt dışına çıkış yapılmaktadır.

Avustralya Vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Elektronik vize uygulamasına tabi olan Avustralya vizesi için evraklarınızın asıllarına ihtiyaç yoktur. Sadece tartılmış dokümanlar ile pasaportun aslına bile gerek olmadan Avustralya vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. İşlem süresi 2 ile 7 iş günü arasında değişmektedir. Avustralya vizesi için işlemler elektronik ortamda online olarak yürütülür. Çalışma durumunuza uygun olan evrak listesi ve fiyat tekliflerine http://www.globalvize.net/avustralya-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. ( KUBRA )

Avustralya turist vizesi almanız için otel ve uçak rezervasyonu veya arkadaşınızdan bir davetiye gelmesi gerekmektedir. Avustralya turist vizesi almanız için gerekli olan evraklar çalışma durumunuza göre değişmektedir. İşveren,çalışan,ev hanımı,öğrenci,emekli,çiftçi,reşit olmayan çocuk vs.. İşveren ve çalışan iseniz şirket evraklarınız(vergi levhası-imza sirküleri-ticaret sicil gazetesi-faaliyet belgesi-oda sicil kayıt sureti),son 3 aya ait maaş bordronuz, sgk işe giriş bildirgeniz, sgk hizmet dökümünüz, işveren iseniz bağkur kaydınız artı dökümünüz. Esnaflar için esnaf oda kaydınız; emekliler için emeklilik belgesi ve son 3 aya ait maaş hareketleri,çiftçiler için çiftçilik belgesi,öğrenciler için ise ek olarak öğrenci belgesi istenmektedir. Reşit olmayan çocuklar için her ülkeye göre farklılık göstermekle birlikte noter onaylı muvafakatname istenmektedir.Herkesin bunlara ek olarak tam tekmilli vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki adet biometrik fotoğraf,kimlik fotokopisi var ise üzerinize ait tapu ruhsat eklemeleri gerekmektedir.Özellikle banka hesaplarında 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz. Avustralya vizesi almanız için herhangi bir yere gelmenize gerek yoktur.Bütün Avustralya vize işlemleriniz online olarak yapılmaktadır. Avustralya vize süresi vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 1(bir) yıldır. Avustralya vize başvurusu bittikten sonra Avustralya Büyükelçiliği'nden gelen onay maili size bizzat veya mail olarak iletilmektedir. Avustralya vize işlemleri için dilerseniz evraklarını bizzat size en yakın ofisimize bırakabilirsiniz veya bütün gerekli olan evraklarını taratıp mail olarak atabilirsiniz.(Seda DURAN)

Avustralya vize işlemleri için kişinin çalışma durumuna uygun olarak evraklar değişmektedir. Detaylı bilgi ve gerekli evrak listesine http://www.globalvize.net/avustralya-vizesi adresinden erişebilirsiniz. ( KUBRA )

İstanbul Avustralya konsolosluğu /Büyükelçiliği adresi:Asker Ocağı Cad. Süzer Plaza D:15, Şişli/Istanbul - Europe/ Ankara Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adresi:Uğur Mumcu Caddesi, MNG Binası, No:88 Kat:7 06700 Gaziosmanpaşa / ANKARA

İstanbul Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres :Asker Ocağı Cad. Süzer Plaza D:15, Şişli/Istanbul - Europe (0212) 243 1333

Ankara Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres: Gaziosmanpaşa, Uğur Mumcu Cd. MNG Binasi No:88, 06700 Ankara 0312 426 88 89

Avustralya vizesi schengen vizesi değildir. Avustralya'ya seyahat etmek için Avustralya vizesi almak zorundasınız.(Seda DURAN)

Avustralya vize ücreti kişinin seyahat amacına ve vize tipine göre farklılık göstermektedir. ( KUBRA )

Avustralya vizesi elektronik vizeye tabidir. Bu sebeple kişinin şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Avustralya vizesi için bölge ayrımı bulunmaksızın Türkiye'nin her ilinden gelen pasaportların Avustralya vize başvurusu online olarak tarafımızca 2 iş gününde tamamlanır. ( KUBRA )

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Avustralya 'dan alınan bir ret kararına 15 gün içinde itiraz edebilirsiniz. İtiraz dilekçesine ret kararına ilişkin belgelerde koyabilirsiniz.

Avustralya Turistlik vizesi 72 saat yani 2 iş günüdür. Aile birleşimi vize sonucu yaklaşık 120 gün Öğrenci vizesi sonucu yaklaşık 30 iş güne kadar uzayabilir.

Avustralya ticari vizenin sonuçlanma süresi 2 ile 7 iş günü arasında değişmektedir. İşlem yoğunluğuna göre bu süreç farklılık gösterebilir. ( KUBRA )

Vize harc ücreti 14.630 tl olan en pahalı vize başvurusudur.Çok fazla evrak istemeyen ama ilişkinizin detaylarına önem veren ve ilişki özgeçmişi,ilişkiye dahil referanslar , resimler evrak listesinde yer alır.Vize görevlisi eğer ilişkinizde bri olumsuzluk sezdiyse bol sorulu bir mülakatta tabii tutulursunuz.Sorulara yanıt vermekte zorluk çekip birkaç soruya yanlış yanıt verdiğinizde ret almanız muhtemeldir.Eğer hersey yolundaysa elçiliğin doktorlarından sağlık raporu alarak elçiliğe teslim ettikten 3 ay sonra vizeniz hazırdır.

Eğer amaç dil öğrenmekse , Bunu neden sadece Avusturalya'da yapmak istediğinizi belirtmek zorundasınız ve tr'den daha önce dil eğitimi aldığınızı kanıtlamamız gerekir.kayıt kabul evrakları istenilir, sabıka kaydınız önemlidir ve sponsorluk durumlarınızda , işlemler 10 gün içinde sonuçlanır .

Avustralya vizesi her şey dahil 150 Eurodur.

Avustralya Vizesi İle Avustralya Gezisi

Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus’un arasında bulunan hem ada, hem kıta, hem de ülke olan Avustralya, şüphesiz ki dünya üzerinde ziyaret edilmesi en eksantrik bölgelerden. Adadaki ilk modern yerleşmeler 1788 yılında Britanya Krallığı’ndaki suçluların hapis cezalarını bu ülkede çekmeleri için gönderilen kafileyle başlamıştır. Daha sonra Britanya’nın kolonilerinden biri haline de gelecek olan ülke federal monarşiyle yönetilmekte ve 25 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Herhangi bir kara bağlantısı bulunmamaktadır. Büyük bir kısmı çölden oluşan ve bilinenin aksine başkenti Sidney değil Canberra olan Avustralya’nın en büyük şehri ise hemen hemen akla ilk gelen şehri Sidney’dir. Avustralya Vizesi


Avustralya vizesi almak isteyenlere en büyük müjdemiz

Avustralya vizesi almanın düşündüğü kadar zor olmaması. Avustralya'nın vize konusunda önem verdiği en önemli detay, başvuruda verdiğiniz bilgilerin doğru olmasıdır. Avustralya Konsolosluğu Türkiye sitesinden indirebileceğiniz belge İngilizce olmalıdır, bununla birlikte Türkçe veya başka dilde doldurmak isterseniz bu dildeki dilekçeyi resmi noterde tasdikletmeniz veya yeminli tercümandan onay belgenizi sunmanız gerekmektedir. Bununla birlikte sizden vermiş olduğunuz bilgileri olabildiğince belgelemenizi isteyen konsolosluk, vize onay sürenizin belgelenmiş bilgilere oranla uzun veya kısa olabileceğini belirtmektedir. Avustralya Vize başvurusu için  Gerekli olup olmadığını Dışişleri bakanlığımızın sayfasındanda kontrol edebilirsiniz.Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?


Avustralya’ya seyahat etmeye hazırlananlar;  Avustralya Vizesi

Sidney harici pek fazla durak görme ihtimalleri bulunmamakta. Ülkenin en büyük ve en çok şehirleşmiş ili olan Sidney; önemli müzeler, sanat galerileri ve kültürel yapılarıyla Avustralya’nın turizm ihtiyacını tek başına karşılamakta. İşte Sidney yolcularının görmesi gereken bazı yerler: Avustralya Vizesi;


Sydney Harbour Bridge:

Yapımına 1923 yılında başlanan ve 1932 yılında açılışı yapılan köprü, Sydney şehrinde yer almaktadır ve şehrin kuzey kısmı ile ticaret bölgesini birbirine bağlamaktadır. 1150 metre uzunluğunda, 134 metre yüksekliğinde ve 49 metre genişliğindeki köprü, hemen bitişiğinde bulunan Opera Binası ile şehrin ve ülkenin simgesi durumundadır. Hafif oval tasarımından dolayı şehir halkı tarafından “The Coathanger” (askı) lakabıyla da bilinir. Özellikle yılbaşı gecesi yapılan ışıklı şovlar ve Opera Binası önünde yapılan kutlamalarla hafızamızda yer alan köprü yapımında yüklü miktarda çelik kullanılmasından ötürü dünyanın sayılı çelik köprülerinden biri durumundadır.


Sydney Opera House:

Sidney’in ve ülkenin bir başka sembolü olan Opera Binası, Harbour Köprüsü’nün hemen bitişiğindedir. Dikkat çeken yapısı ve büyüklüğüyle göz kamaştıran bina, aynı zamanda UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde de bulunmakta. 1957 yılında inşasına başlanan ve 1973’te hizmete açılan Opera Binası; yılda 1,5 milyon tiyatro izleyicisi ve 4,5 milyon turist tarafından ziyaret edilmekle birlikte ön kısmındaki adeta bir meydanı andıran alan çeşitli kutlamaların ve konserlerin de verilebildiği bir yerdir. Nitekim Avustralya’da yılbaşı kutlamaları genelde bu alanda yapılmaktadır.


The Rocks:

“Kayalıklar” anlamına gelen ve yine Sidney ‘de bulunan bölge Avustralya tarihinin önemli bölgelerinden biridir. Geçmiş dönemlerde Britanya Krallığı’nın kolonisi olan Avustralya, coğrafi yapısı da düşünüldüğünde iizole edilmiş bir bölgeydi ve Britanya bu adayı açık hapishane olarak kullanmak istemişti. Nitekim 1788 yılında adaya ilk gelen suçlu kafilesi bu bölgeye yerleşmiştir. Bu nedenle bölgedeki ilk yerleşme ve şehirleşmeye ev sahipliği yapmış olan bölge zaman içinde ilkel halinden sıyrılsa da bölgenin mimari yapısında orijinallikten mümkün olduğunca kopmamasına özen gösterilmiştir. 


The Art Gallery: 

Sidney’de bulunan bir başka kültürel yapı olan “Sanat Müzesi”, günümüzden 142 yıl önce 1874 yılında halka açılmıştır. Ülkenin en önemli sanat galerisi rolünü üstlenen müzede Avustralya’daki ilk yerleşimden günümüzde kadar olan hemen hemen tüm önemli sanat eserlerini içeren alan ücretsiz girişlere açıktır. Aynı zamanda Avrupa ve Asya’ya ait sanat eserleri de müzede sergilenmektedir. Şehrin merkezine yakın olmasından dolayı ülkedeki en büyük ikinci müze olsa da en çok ziyaret edilen müzesi olmayı başaran Saray Müzesi, yılda yaklaşık 1 milyon turiste kapılarını açmaktadır.


Peki ya mutfak?

Okyanus ortasında küçük bir ada olan Avustralya’nın bu özelliği mutfağına da yansımıştır. Genelde deniz ürünü ve sebze tüketen ülke halkı, yemeklerini çoğu zaman baharatlar ve çeşitli soslarla tatlandırarak yemektedir. Bununla birlikte “barbekü” keyfi ülkenin vazgeçilmezleri arasında yer almakta. Aynı zamanda üzüm ağaçlarıyla ünlü olan ülkede bu sebepten ötürü şarap üretimi bir hayli fazla. Avustralya seyahatine çıkmış olanların güzel bir barbekü yanında Avustralya şaraplarını da tatmaları en büyük önerimiz.

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33