Laos Vize Ücreti

Ülke Başkent: Vientiane
  • Para Birimi: Kip (LAK)
  • Telefon Kodu: + 856
  • Nüfus: 6.695.166

Açıklama

LAOS VİZE ÜCRETİ

  Laos vize ücreti, Türk vatandaşlarından talep edilen bir ücret olup vizenin türüne ve seyahatin süresine göre değişmektedir. Laos vize ücretleri, Laos Konsolosluğu tarafından belirlenmekte olup başka kurumlarca değiştirilmesi söz konusu olmamaktadır. Ayrıca vize ücretleri başvuru yapan ve seyahat edecek kişinin yaşına göre de şekillenmektedir.

VİZE ÜCRETLERİ HAKKINDA:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vize ücretleri Tayland’ın para birimi olan Taylan Bahtı ile ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vize ücretleri nakit olarak ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vize ücretleri döviz kuruna bağlı olarak ve Konsolosluğun yönlendirdiği oranlarda değişme gösterebilmektedir. Bu nedenle güncel bilgilere Laos Konsolosluğu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vize başvuruları Türkiye’de Laos’un elçiliği ve konsolosluğu bulunmaması nedeniyle aracı kurumlar ve turizm acenteleri tarafından sağlanmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos Türk vatandaşları için vize başvurularını 2017 yılında zorlaştırmış ve vize alma süresini uzatmıştır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vizesinin ertesi güne sonuçlanmasını istiyorsanız ödemeniz gereken vize ücreti 1.400 Tayland Bahtı olmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vizesinin en geç 2 saat içinde verilmesini talep edenlerin ödemeleri gereken tutar 1.800 Tayland Bahtı olmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda 30 dakikaya kadar düşmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Türkiye’de elçiliği olmadığı için Tayland, Kamboçya ve Vietnam gibi ülkelerden de başvurusu kabul edilmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos, 0-5 yaş arasındaki çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Yaşı 6 ve 11 arasındaki çocuklardan normal vize ücretinin yarısı kadar talep etmekte, yetişkinlerde ise vize çıkış süresine göre farklılık göstermektedir.

LAOS VİZE ÜCRETİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

T.C Vatandaşı

0 Tayland Bahtı (Nakit)

 800 Tayland Bahtı(Nakit)

1600 Tayland Bahtı (Nakit)

 

VİZE KOORDİNASYON ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri, Laos Konsolosluğunun yetki verdiği acenteler ve turizm şirketlerine ödenen ücrettir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos’un Türkiye’de Konsolosluğu bulunmadığı için bu ücret acentelere tayin edilmiştir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon bedelleri turizm şirketleri tarafından belirlenen para biriminde olmakta ve nakit ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücreti, vize başvuru talebinin iletilmesi ve işlemlerin başlatılması için ödenecek olan ücrettir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Koordinasyon ücretleri, her yaştan seyahat edecek olan kişi için aynı miktarda ödenmektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Her acentenin farklı fiyat politikası bulunduğundan dolayı Laos vize başvurusu yapmadan önce aracı bir kurumla görüşülüp fiyat öğrenilmelidir.

 

VİZE VE KOORDİNASYON ÜCRETLERİNE EK OLARAK ÖDENEN HİZMETLER:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak ödenen hizmetler, başvuru sürecindeki evrakların tam eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize başvurusunun takibi gibi hizmetlerden oluşmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak alınan her hizmet belirli bir ücrete tabi tutulmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vize başvuruları için ek olarak alınan hizmetler, seyahat edecek kişinin isteğine bağlı olarak alınmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak alınan hizmet bedeli seyahat edecek her yaştan kişi için aynı ücrette olmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos vize ve koordinasyon ücretlerine ek olarak alınan hizmet bedeli 200 Tayland Bahtı olmaktadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Vize başvurusunun aynı gün içinde sonuçlanması isteniyor ise ödenecek olan tutar 400 Tayland Bahtı olmaktadır.

VIP HİZMET BEDELİ

0-5 YAŞ

6-11 YAŞ

12+ YAŞ

Ek hizmetler

200 Tayland Bahtı (Nakit)

200 Tayland Bahtı (Nakit)

200 Tayland Bahtı (Nakit)

Aynı gün verilen vize

400 Tayland Bahtı (Nakit)

400 Tayland Bahtı (Nakit)

400 Tayland Bahtı (Nakit)

 

DİĞER EK HİZMET BEDELLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Diğer ek hizmet bedelleri, vize başvuru işlemleri için kullanılacak olan fotokopi hizmeti, fotoğraf hizmeti ve başvuru formu doldurma gibi işlemler karşılığında talep edilen ücrettir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos Konsolosluğu başvuru formu ve fotokopi ücreti için ekstra bir ücret talep etmemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos Konsolosluğu tarafından yapılacak vize başvurularında yalnızca bir fotoğraf götürmeniz yeterlidir. Bu sayede fotoğraf için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

DİĞER EK HİZMETLER

Başvuru Formu Doldurma

0 Tayland Bahtı

Fotoğraf

0 Tayland Bahtı

Çıktı Hizmeti (faks, mail, fotokopi)

0 Tayland Bahtı

 

LAOS SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETLERİ:

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Seyahat sağlık sigortaları, Laos seyahati sırasında yaşanacak olan acil tıbbi durumlara karşı yapılması gereken bir sigortadır.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos Schengen ülkesi arasında olmamasına rağmen seyahat sağlık sigortasını Euro üzerinden ve 30.000 teminatlı olarak istemektedir.

<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->Laos seyahat sağlık sigortası, seyahat esnasında, bir kaza durumu olması sonucunda, acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda, hastalık nedeniyle hastanede veya ayakta tedavi olması nedeniyle ve ölüm, nakil işlemlerini kapsamaktadır.

 

Laos Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

7 güne kadar olan sağlık sigortası

8 Euro

14 güne kadar olan sağlık sigortası

10 Euro

1 aya kadar olan sağlık sigortası

18 Euro

2 aya kadar olan sağlık sigortası

25 Euro

3 aya kadar olan sağlık sigortası

30 Euro

6 aya kadar olan sağlık sigortası

40 Euro

1 yıla kadar olan sağlık sigortası

60 Euro

 

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33