Polonya Vize Başvurusu

Ülke Başkent: Varşova
  • Para Birimi: Polonya Zlotysi (PLN)
  • Telefon Kodu: + 48
  • Nüfus: 38.48 Milyon

Açıklama

Globalvize aracılığıyla Polonya Vizesi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

Polonya Vize Başvurusu - Polonya Vize Departmanı ihtiyacınız olan Polonya turistik vizenizi çağrı merkezimi arayarak yetkili kişilerimizden gerekli belgeleri isteyerek ilk adımı atabilirsiniz. Vizenizin daha kolay bir şekilde çıkmasını istiyorsanız eğer aynı zamanda da çıkma ihtimalinin daha yüksek olması durumu sebebiyle de Polonya vize merkezimizi tercih edebilirsiniz. Eksiksiz belgeleri tamamlayarak başvuru dosyası hazırlamanız yapılması gereken ilk hizmettir. Sonrasında yetkilimizin sorduğu sorulara yanıt vererek Polonya turistik vizenizi almak için müşteri temsilcimizle gerekli detayları konuşabilirsiniz.

 

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

Polonya Vize Başvurusu – Polonya Vize Departmanı müşteri temsilcilerinden gerekli bilgileri isteyip evraklarınızı hazırlamanın ardından eksiksiz ve doğru beyan bilgiler olmasına özellikle dikkat edin. Olumsuz olarak nitelendirilen Polonya turistik vize başvuruları sonrasında ret cevabı alır veya konsolosluk tekrar bir evrak dosyası isteyebilir. Bu yüzden vizeyi riske atmamak adına sizin adınıza işlemleri gerçekleştirebileceğimizi de aklınızdan çıkarmayarak doğru beyanlarla turistik vize işlemlerini başarıyla sağlayabiliriz.

 

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

 

Polonya Vize Başvurusu– Polonya Vize Departmanı yetkililerince size gönderilen bilgi mailinde yer alan evrakların tümünü eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvuru dosyası şeklinde Vize Merkezi’nin en yakın şubesine kargo yapmanız gerekir. Kargonuzu takip etme amaçlı kargo takip numarasını da mutlaka temin edin. Kargonuzun Polonya Vize Merkezi’mize ulaşmasının ardından yetkililer tarafından bilgilendirilip, incelenen evraklar sonucu size geri dönüş sağlanacaktır. Ayrıca tarafımıza yaptığınız kargo ve kurye masrafları da başvuru sahibi tarafından yapılmaktadır.

 

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

Polonya Vize Başvurusu – Polonya Vize Departmanı, tarafımıza ulaştırmış olduğunuz başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza yönlendirilecek olan bilgilendirme mailinde varsa eğer eksik evrakları tamamlamanız gerektiğini bildirecek ve hatalı evrakların yeniden düzenlenmesini isteyecektir. Evrakların hepsi onaylanan başvuru sahipleri ise randevu zamanı konusunda onay verilecektir.  Polonya Vize Başvurusu  Onay verme süreci tamamen Polonya konsolosluğu sorumluluğu altındadır. Polonya vize merkezinden sadece uzman kişiler tarafından vize başvuru dosyanız onaylanır, konsolosluğa sunulur.

 

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

 

Polonya Vize Başvurusu – Polonya Vize Departmanı biyometrik verilerinizi kaydetmek için sizden talep eder. Eğer biyometrik verileriniz kayıtlı değilse parmak izi merkezinden mutlaka bu bilgelerinizin alınması sağlanır. Vize işlemlerinizin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesi için Polonya konsolosluğutarafından izni bulunan Polonya vize merkezi bu bilgilere ihtiyaç duyar. Vize işlemleri boyunca yanınızda asistanlık yapacak olan vize merkezi yetkilileri, sorunsuz bir şekilde vize alım işlemlerinizi tamamlaya çalışır.

 

6. Adım – Pasaport teslimi

 

Polonya Vize Başvurusu – Polonya Vize Departmanı, turistik vize alım işlemleri için Polonya vize merkezi, daima yanınızda bu süreç içerisinde asistanlık yapmaktadır. Polonya turistik vizenizi kolaylıkla almak istiyorsanız Polonya vize merkezine mutlaka ulaşın ve yetkili kişilerimizin direktiflerine uyarak kolaylıkla vize alım başvuru işlemlerini gerçekleştirin. Vize onay süreci sadece Polonya konsolosluğu hükmüne tabiidir. Bu süreç de yaklaşık 5 ila 7 iş günüdür. Bu sürece Polonya konsolosluğunun resmi tatil günleri ve ek çalışma süreleri dâhil değildir. Polonya Vize Başvurusu Vizenizin onaylanmasının ardından Polonya vize merkezimiz, tarafımıza belirtmiş olduğunuz adrese pasaportunuzu kargo eder. Dilerseniz de Polonya vize merkezinden başvuru sahibi olarak pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Vize alım işlemlerine turistik gezinizden yaklaşık 30 gün öncesinde işlem yapmaya başlarsanız herhangi bir aksilikle karşılaştığınız zaman tatiliniz sıkıntıya düşmez. Bu yüzden adımlara dikkat edin, Polonya vize merkezi ile yetkili kişilerimizi tarafından size verilen adımlara uyarsanız vizenizi alıp, mutlu şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33