Belarus Vizesi - Belarus Vize Başvurusu    

Kısa Bilgiler :

Başkent :
Minsk
Nüfus :
9,648 Milyon
Para Birimi:
Ruble
Telefon Kodu :
+375

Büyükelçilik :

Büyükelçilik iletişim bilgileri :


 Eğer şu sıralar Belarus'a seyahat etmek gibi düşünceleriniz varsa, Belarus vizesi alıp almamanız gerektiğini, alacaksanız nereden, nasıl alacağınızı ve  Belarus vizesi işlemlerin kaç gün süreceği hakkında aşağıdaki makalemizi okuyup detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
Belarus vizesi almak istiyorsanız, Belarus vizesi işlemleri için görevlendirilmiş vize merkezlerinden yada Belarus konsolosluklarından rahatlıkla alabilirsiniz. Öncelikle söylememiz gerekiyor ki, seyahat yapacağınız Pasaportun çok yıpranmamış, fazla hasar görmemiş bir pasaport olması, Belarus vizesi almanız için önemli bir etkendir. Çünkü sınır görevlileri ülkeye girişinizde pasaportunuzu kontrol ediyor ve buna göre karar veriyorlar. Bu yüzden yıpranmamış, fazla hasar görmemiş bir pasaport kullanmanız, özellikle kullandığınız Pasaportun en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış olması büyük bir önem taşıyor.
 İlk adım olarak Belarus vizesi başvurusunda kullanacağınız evrakları tam ve yanlışsız bir şekilde doldurmanız, vize alabilmeniz için önemli bir etken. Belarus vizesi  Ayrıca bu evraklar, alacağınız vize türüne göre de değişiklik gösteriyor. Hangi belgeleri doldurmanız gerektiğini, Belarus Konsolosluğun'a seyahatinizin amacını söyleyerek öğrenebilirsiniz. Belarus vizesi işlemleri noksansız doldurulan belgelerle, en fazla 10 gün sürer. Bütün bunların yanında eğer pasaportunuz kırmızı ya da siyah diplomatik pasaportlar ise, gri hizmet pasaportu ya da yeşil hususi pasaport ise vize başvurusu yapmadan Belarus'a rahatlıkla gidebilirsiniz.
 Bu arada altını tekrar çiziyorum, eğer pasaportunuz eski ise, yıpranmış veya hasar görmüşse Belarus vizesi için alacağınız vize işlemleri tamamlanmış dahi olsa, Belarus seyahatiniz sırasında, görevliler sizi geri çevirme hakkına sahiptir. Risksiz bir seyahat yapabilmeniz için pasaportunuzu yeniletmenizi öneriyoruz.
 Bu arada bazı kimselerin Belarus vizesi alma ihtimali düşüktür. Bu kimseler teminat olarak banka hesaplarında yeterli parası bulunmayanlar, kendisi ve bakımı ile sorumlu bulunduğu kişilerin parasal ihtiyaçlarını karşılayamayacak, ekonomik durumu düzgün olmayan kişiler veya herhangi bir işte çalışmayan kimselerdir. Bu durumlarda olup vize başvurusu yapıldığı zaman, Belarus vize almak isteyen kişi göçmen olarak algılayıp, bu kişilere vize vermemektedir. Biz de Eğer bu durumlardan birisin yaşıyorsanız, Belarus vizesi için başvurmanızı öneririz. Çünkü bir ülke diğer bir ülkeden yapılan vize başvurularında reddetme oranı yüzde 3'ü geçtiğinde, bu ülkeyi göç durumundan riskli ülkelerden kabul etmektedir.


 Şimdiden bol keyifli seyahatler diliyorum.


Belarus Vizesi Nasıl Alınır? Belarus ve şehirleri veya Beyaz Rusya olarak tabi edilen, uluslararası alanda ise Belarus olarak adlandırılan bu ülkeye giriş yapmak için vize nasıl alınır aktarmaya çalışacağız… Belarus Vizesi Belarus vizesi almak isteyen vatandaşlardan bordo pasaporta sahip olmaları istenmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaportlara 90 gün süre ile Belarus vizesi uygulanmamaktadır. Belarus vizesi için mutlaka sağlık sigortası yaptırılması zorunlu kılınmaktadır. Belarus vize çeşitleri şöyledir; Turistik Vize Ticari Vize Aile ziyareti Belarus Vize fiyatları vize çeşidinize göre farklılıklar gösterebilmektedir. Belarus Vize Başvurusu Belarus Vize Başvurusu yapmak için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaporta sahip olunması gerekmekte, pasaportta en az 2 adet boş sayfanın olması istenmekte, son olarak pasaportun yaşının 10 yılı aşmamış olması gerekmektedir. Belarus Vize başvuru formu Rusça veya Türkçe olarak doldurulması gerekmektedir. Bu başvuru formunun tükenmez kalem ile eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Belarus vize başvurusu sonuçlandığından üzerinde yazan bilgilerin doğru olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Belarus Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Belarus Konsolosluğu Belarus Konsolosluğu vize başvurularını hafta içi her gün 9.30 ve 11.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Vize başvuruları yapmak isteyen vatandaşlar bu süreleri mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Belarus vize başvuruları ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Belarus Konsolosluğu ekstra ücret ödenmesi halinde express vize uygulamasını devreye sokarak 2 iş günü içerisinde başvurularınızın sonuçlarını bildirmektedir. Belarus Konsolosluğu a yapacak olduğunu vize başvurularında seyahatlerinizde sıkıntılar yaşamamanız amacı ile 30 gün öncesinde Belarus vize başvurusu yapmanızı önermekteyiz. Belarus Vize Başvuruları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek için Belarus Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmalarından yardım alabilirsiniz. Global vize danışmanlık yetkilendirilmiş önemli vize danışmanlık firmaları arasında yer almaktadır. Vize süreçleriniz ile ilgili olarak detaylı bilgiler almak istiyorsanız ve Belarus Vizenizin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız 0850 346 68 74 telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz... Belarus Ankara Büyükelçiliği:

Belarusa Direk ukrayna airlines ve belarus havayolları ile gidebilrisiniz.
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Açıklama

Belarus Vizesi - Belarus Vize Başvurusu - Belarus Vize Ücreti - Belarus Konsolosluğu - Belarus Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.

7/24 Hizmet Vermekteyiz


0850 346 68 74


Belarus vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Belarus vizesi alabilmektedir.


Belarus vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Ankara İstanbul ve İzmir dışındaki şehirlerden pasaport ve evrakları diledikleri kargo şirketi ile bize ulaştırabilirler.Vizeleriniz alındıktan sonra aynı şekilde kargo ile size geri gönderilecektir.


Acentamız Global Vize Belarus vizesi almakta tam yetkili acentadır.

S.S.S. - Sıkça sorulan Sorular

İstanbul Belarus Konsolosluğu / Büyükelçiliği adresi: Birgül sok.Toros villa No:1/B,Florya,Bakırköy/İstanbul / Ankara Belarus Konsolosluğu / Büyükelçiliği adresi : Abidin Daver Sokağı, No.17, 06550, Çankaya / Ankara
İstanbul Belarus Konsolosluğu /Büyükelçiliği adres bilgileri : Birgül sok.Toros villa No:1/B,Florya,Bakırköy/İstanbul / Telefon : 0 212 573 66 31
Ankara Belarus Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres bilgileri : Abidin Daver Sokağı, No.17, 06550, Çankaya / Ankara /Telefon numarası :0312 426 88 89
Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.
vize tipi olarak uzun süreli misafir vizesi olarak isimlendirilir.
Aile birleşimi için elçiliğe bizzat kendinizin geldiği ve evrakların hazırlanmasından 5 iş günü çıkan vize de en önemli evrak davetiyedir.
Geçerlilik süresi 90 gün olan vizedir.Eğitim alacağınız kurumdan bir davet mektubu olması gerekir.Ayrıca Belarus yabancılar ofisinde vizenizi uzatabilirsiniz.
Belarus vize ücreti her şey dahil 150 Eurodur.

Fiyat Listesi

Hızlı Vize Başvuru

IP

Etiketler

Yetkili Vize Danısmanı

Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.


Soru - Cevap

 • Nuri Demir
  15/07/2016 - 14:11

  Belarustan 1 senelik vize nasil alabilirim. Suan belarustayim.                    


 • gülşen duran
  30/11/2017 - 16:06

  iyi günler belarus vizelimi acaba biz vize almak için yardım istiyoruz                    


 • Gürkan ünvar
  29/01/2018 - 21:36

  Belarusa önceden vize almamız gerekiyor mu kapıda vize alabilir miyiz?                    0 850 346 68 74