TURİSTİK UKRAYNA VİZELERİ KALDIRILDI :
Rusya Federasyonu konsolosluğundan edinilen yazılı bilgilendirme mesajına göre; 16 Nisan 2011 tarihinden itibaren Turistik amaçlı seyahatlerde Türk Vatandaşları için 1 Aylık 1 girişli vizesiz seyahat uygulaması başlayacaktır. Bu tarihten sonra seyahat edecek vatandaşlarımızın ödemesi yapılmış bir otel rezervasyonuna sahip olarak seyahat etmelerini tavsiye ederiz..

Özel Ziyaret Vizesi veya Ticari Vize almak isteyenler Lütfen Yan Tarafta Yer alan Özel Ziyaret Vizesi ve Ticari Vize Linklerine Tıklayarak Gerekli Evrak Listesini Görebilirler.
Önemli Not: Ukraynaya Turistik Amaçlı Ziyaret Gerçekleştirecek Kişiler Mutlaka Ukraynaya gitmeden Önce Otel Rezervasyonu yanlarında bulundurmaları geremketedir.Bu Konuda Firmamız Size Yardımcı olmaya hazırdır. Bu Konu ile ilgili Telefondan Bilgi alabilirsiniz.

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

Büyükelçi


Ukrayna vizesi nasıl alınır?

Bir doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna Dünya’nın gezip görülesi önemli ülkelerinden bir tanesidir. Bu amaçla sizlere Ukrayna Vizesi Nasıl Alınır? Aktarmaya çalışacağız…

Ukrayna Vizesi

Ukrayna Vizesi turistik amaçlı giden Türk vatandaşlarından 1 Ağustos 2012 tarihinden itibaren iki ülke hükümetlerinin karşılıklı bir şekilde anlaşmaları sonucunda 60 güne kadar olan seyahatlerinde vize muafiyeti uygulanmaktadır.

Ukrayna vizesinden muaf olan vatandaşlar Ukrayna vize bitiminden itibaren en az 3 ay geçerli pasaportları, gidiş dönüş uçak biletleri, otel rezervasyonları ve yanlarında Ukrayna seyahatleri boyunca yeterli miktarlarda bulunan paraları ile Ukrayna Konsolosluğuna başvuruda bulunmaları yeterli olmaktadır.

Ülkeye girişlerde ukrayna vize ile giriş yapmak isteyen kişiler mutlaka eş dost ziyareti, akraba ziyareti yerine turistik amaçlı ülkeyi ziyaret etmek istediklerini belirtmelidirler. Aksi takdirde girişte sorunlar ile karşılaşmaları muhtemel olacaktır.

Ukrayna vize fiyatları Ukrayna vize çeşitlerine göre farklılıklar göstermektedir. Detaylı bilgi için Ukrayna Konsolosluğu veya Global Vize Danışmanlık yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz…

Ukrayna Vize Başvurusu

Ukrayna vize başvurularında ticari vize ve özel ziyaret vizesi alınması halinde ukrayna vizesi farklı olarak bir takım kriterlerin bulunması gerekmektedir. Ukrayna konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu ukrayna vize danışmanlık şirketlerinin yardımı ile gerekli şartları oldukça kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Global Vize Danışmanlık Ukrayna Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu önemli ukrayna vize danışmanlık firmaları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Ukrayna vize başvurusu sırasında Ukrayna Konsolosluğu 85 dolar ödeyenlere sadece 1 gün içerisinde vizelerini teslim etmektedir. Zor durumlarda kalmanız halinde bu seçeneği kullanmanızda yarar var.

Ukrayna Konsolosluğu

Ukrayna Konsolosluğu tarafından vize başvurularının sonuçları 15 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Bu süre Ukrayna Konsolosluğunun iş yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Ortalama gecikme süresi 30 gündür. Ukrayna vize başvurusu yapacak olan kişiler bir sorun ile karşılaşmamaları için mutlaka 30 gün öncesinden vize başvurularını yapmalarını önermekteyiz.

Ukrayna Konsolosluğu vize başvurularını hafta içi her gün 9.30- 12.40 saatleri arasında kabul etmektedir. Evrakların iadesi ise 16.30 ve 17.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Ukrayna Vize Başvurusu yapacak kişiler bu süreleri mutlaka göz önüne bulundurmaları gerekmektedir.

0850 346 68 74 Telefon aracılığıyla Global Vize Danışmanlık personeline ulaşarak Ukrayna Vizesi Kaç Günde Çıkar?


Ukrayna vize fiyatları gibi bir takım sorulara rahatlıkla yanıt bulabilirsiniz. 

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Gezi Notları


Sıkça Sorulan Sorular


Ukrayna konsolosluğu nerededir ?

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Sancak Mahallesi, 512. Sokak, №17, Yıldız, 06550 Çankaya /Ankara, Türkiye Tel: 0312 426 88 89 Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu Adakale Sok. No:13 Şenlikköy - Florya Bakırköy 34153 İstanbul /Türkiye Tel : 0212 232 00 88

İstanbul Ukrayna konsolosluğu nerededir ?

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu Adakale Sok. No:13 Şenlikköy - Florya Bakırköy 34153 İstanbul /Türkiye Tel : 0212 232 00 88

Ankara Ukrayna konsolosluğu nerededir ?

Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Sancak Mahallesi, 512. Sokak, №17, Yıldız, 06550 Çankaya /Ankara, Türkiye Tel: 0312 426 88 89

Hangi illerde Global vize şubeleri vardır?

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Ukrayna aile birleşimi vizesi için ne yapmam lazım?

Ukrayna vatandaşı eşin sizin adınız hazırladığı davetiye ve Ukrayna'daki yaşamı ve geçimini ispat edici belgelerin hazırlanması, evliliğinizin Ukrayna makamlarınca onaylanmasından sonra sizin Türkiye'deki nüfus dairesinden alacağınız evraklarınızla gerekli elçiliğe müracaat edebilirisiniz

Soru Cevap (9)


Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.
-> *Güvenliğiniz için iP Adresiniz kaydedilmektedir.
Hızlı Ukrayna Vizesi Başvurusu

Bilgileriniz

Ülke Bilgileri

  • Ülke Bayrak
  • Nüfus 45.70 Milyon
  • Para Birimi Grivna (UAH)
  • Telefon Kodu + 380