Küba Vizesi - Küba Vize Başvurusu - Küba Vize Ücreti - Küba Konsolosluğu - Küba Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Küba vizesi almanız için geri kalan diger evraklar firmamız tarafından temin edilecektir.


Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Küba vizesi alabilmektedir.


Küba vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Acentamız Global Vize Küba vizesi almakta tam yetkili acentadır. Daha Detaylı bilgi için blogumuzdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. http://www.globalvize.net/blog/kuba-vizesi/

Büyükelçi


Küba Vizesi Başvuru Süreci

Küba'ya herhangi bir amaçla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve üçüncü ülke vatandaşlarının Küba vizesi almaları gerekmektedir. Küba Vizesi sahibi olmayan vatandaşlar Küba'ya giriş yapamazlar fakat yeşil, gri veya kırmızı pasaportlu vatandaşlar Küba vizesi işlemlerine gerek duymadan Küba'ya giriş yapabilirler. Yeşil, gri ya da kırmızı pasaport sahibi vatandaşlar Küba'yı 180 gün içerisinde toplamda 90 gün olmak kaydı ile ziyaret edebilirler. Küba vizesi için başvuru yapacak vatandaşlar Küba Büyükelçiliği Ankara'da Küba vize başvurusu yapabilirler. İstanbul'dan Küba vizesi için başvuruda bulunacak vatandaşlar ise Küba vize başvuru merkezlerine veya Küba Konsolosluğunun Küba vizesi başvurusu alma yetkisi verdiği ilgili diğer birimlere müracaat edebilirler.

Küba vizesi başvurusu yapılırken kullanılacak pasaportların son on yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekir ve bu pasaportlar Küba seyahati bittikten sonraki altı ay için de geçerli olmalıdır. Küba vizesi başvurusu yapıldıktan sonra sonuçlar en fazla üç iş günü içerisinde açıklanır. Küba vizesi 180 gün geçerlidir ve Küba'da otuz gün kalmaya imkân sağlar. Küba Vize başvurusu yapacak kişilerin başvuru için ilgili birimlere vereceği evraklar istenilen vize çeşidine göre farklılık göstermektedir. Küba'yı turistik amaçlı ziyaret edecek kişiler Küba turistik vizesine, ticari amaçlı seyahat edecek kişiler Küba ticari vizesine, Küba'yı ziyaret etmek isteyen kişiler Küba ziyaret vizesine başvuru yapmalıdırlar.

Küba için vize başvurusu yapacak kişiler Küba vizesi başvuru formunu doldurmak zorundadırlar. Bu formu Küba Konsolosluğu hazırlar ve başvuru yapılan ilgili birime verir. Küba vize Başvuru yapan kişiler bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve gereken diğer evraklarla beraber teslim etmelidir. Küba vizesi başvuru formunda ki bilgilerle başvuruda bulunan kişinin bilgilerinin uyuşması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan Küba Vize başvuru kabul edilmez. Küba turistik vizesine, ticari vizesine ve ziyaret vizesine başvururken gerekli belgeler pasaport, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, otel ve uçak bileti rezervasyonu, seyahat sağlık sigortasıdır. Küba ticari vizesi talebinde bulunacak kişilerin ise artı olarak şirket bilgilerini gösteren belgeleri ve ticari davetiye belgesini ilgili kuruma iletmesi gerekmektedir. Küba vizesi ücretleri Küba Konsolosluklarından öğrenilebilir.Küba Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Gezi Notları


Sıkça Sorulan Sorular


Küba Vizesi nasıl alınır?

Küba Vizesi, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Konsolosluğu olmak üzere yalnızca iki şehirden alınabilmektedir. Size en yakın olan bölgeyi seçebilir, evrak ve başvuru süreci kapsamında çok fazla yorulmadan 1 iş gününde Küba vizenizi alabilirsiniz. Şahsen başvuruya gelmenize gerek kalmadan Küba vizeniz tarafımızca alınır ve adresinize teslim edilir. ( KUBRA )

Küba Vizesi
Kaç günde sonuçlanır?

Küba Vizesi
tarafımızca 1 iş gününde temin edilmektedir. Resmi işlem süresi minimum 2 maksimum 5 iş günüdür. ( KUBRA )

küba vize ücreti nekadardır?

Küba vizesi için tüm masraflar dahil toplam bedel 100 Euro'dur. ( KUBRA )

Küba Vizesi Almak için benim herhangi bir yere gelmeme gerek var mı?

Küba Vizesi sizin ne bir Küba konsolosluğu nede bir başka küba vize başvuru merkezine gelmenize gerek vardır. küba vizesi alınırken şahsen küba vize başvurusu na gelmenize gerek yoktur. Sizin adınıza bizler tüm süreci takip eder, pasaportunuzu 1 iş gününde adresinize göndeririz. ( KUBRA )

küba vizesi kaç günlük çıkar?

Küba vizesi için tarafımızla iş birliği yaptığınız takdirde sonuçlanma süresi 1 iş günüdür. ( KUBRA )

küba vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor?

Küba vizesi için gerekli evraklar çok yoğun olmamakla beraber yalnızca pasaport ve kimlik fotokopiniz ile 1 iş gününde Küba vizeniz tarafımızca temin edilmektedir. ( KUBRA )

küba turist vizesi nedir?

Küba vizesi, Küba Ankara Büyükelçiliği ve Küba İstanbul Konsolosluğu olmak üzere yalnızca iki şehirden alınabilmektedir. Küba'ya turistik seyahat amacı taşıyan başvuru sahipleri için herhangi bir davetiye koşulu aranmamaktadır. Konaklama bilgisi olarak otel rezervasyonu ile Küba turist vizesine başvuruda bulunulabilir. ( KUBRA )

Küba konsolosluğu nerededir ?

Küba Ankara Büyükelçiliği Adres: Pak Sokak, No: 1/28, Portakal Çiçeği Rezidansı, Çankaya / ANKARA Tel : 0312 426 88 89

İstanbul Küba konsolosluğu nerededir ?

Küba vize işlemleri sadece Ankara Küba Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde yapılmaktadır.

Ankara Küba konsolosluğu nerededir ?

Küba Ankara Büyükelçiliği Adres: Pak Sokak, No: 1/28, Portakal Çiçeği Rezidansı, Çankaya / ANKARA Tel : 0312 426 88 89

Hangi illerde Global vize şubeleri vardır?

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Küba vize ücretini nereye yatırıcam ?

Küba Vize Ücreti konusunda Türkiyedeki herhangi bir şubemize bunun ücretini ödeyebilirisiniz.

Soru Cevap (5)


Merak Ettiğiniz Sorular ?

Sorunuz varsa uzmanlarımız cevaplasın.
-> *Güvenliğiniz için iP Adresiniz kaydedilmektedir.
Hızlı Küba Vizesi Başvurusu

Bilgileriniz

Ülke Bilgileri

  • Ülke Bayrak
  • Nüfus 11.451 Milyon
  • Para Birimi Küba Pesosu
  • Telefon Kodu + 53