Gana Vizesi

Gana Vizesi

Ülke Başkent: Accra
  • Para Birimi: Ghana Cedi (GHS)
  • Telefon Kodu: + 233
  • Nüfus: 23.88 Milyon

7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74

Vizesi


  • Büyükelçi
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • Gezi Notları
  • Soru - Cevap
  • Soru Sor

Gana Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net

Gana vizesi
için acentamız tam yetkilidir. Siz şahsen başvuruya gelmeden istenilen evrakları yalnızca bize iletmeniz yeterli olacaktır. Gana vizesi
için başvuruda bulunurken sarı humma aşı kartının olması zorunludur. İşlem süresi 7 iş günüdür. Türkiye’nin tüm illerinden Gana vizesi
için başvuru kabul edilmektedir. Tek yapmanız gereken evraklarını Globalvize Acentalarımızdan birine bırakmış olmanız yeterlidir. Gana vizesi için gerekli evrak listesine sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Gana vizesi alınırken Gana vize başvurusu gelmenize gerek yoktur. Türkiye'nin her ilinden yalnızca evraklarınızı ileterek başvuru sürecinizi tamamlayabilir ve pasaportunuzu en az 7 en fazla 10 iş gününde bizden teslim alabilirsiniz. Sarı humma aşı kartı Gana vizesi alınırken mutlaka dosyanızda bulunmalıdır. Bu sebeple seyahatinizden en az 15 gün önce aşı kartınızı temin etmeniz herhangi bir gecikme yaşanmaması için faydalı olacaktır. Gana vize başvurusu için gerekli olan evrak listesi ve yapılması gereken işlemler danışmanlarınız tarafından sizlere en ince ayrıntısına kadar aktarılacak, sorunsuz ve hızlı bir vize başvuru süreci geçirmeniz sağlanacaktır. (KUBRA)

Gana vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Kişinin çalışma durumuna uygun olarak gerekli evrakları hazırlaması ve vize başvurusu öncesi sarı humma aşı kartına sahip olması beklenmektedir. Turistik, ticari ve transit olmak üzere 3 farklı vize tipi bulunan Gana vizesinin sonuçlanma süresi 5 ila 7 iş günü arasında değişmektedir. İsitisnai durumlarda bu süreç daha uzun veya daha kısa olabilir. Bu sebeple seyahat tarihinizden en az 1 ay önce işlemlere başlamanız tavsiye edilmektedir. ( KUBRA )

Gana vizesi sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür. İstisnai durumlarda bu süreç bazen daha uzun veya daha kısa olabilir. ( KUBRA )

Gana Vizesi için gerekli evrak listesi kişinin çalışma durumuna uygun olarak değişmektedir. İstenilen evrak listesi ve detaylı bilgiye http://www.globalvize.net/gana-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. ( KUBRA )

Gana Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Altunizade Mahallesi, Kısıklı Caddesi No: 14 / 2 Aköz İş Merkezi B Blok Kat: 2 Daire: 5 İstanbul

Gana ticari vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Vize başvurusu için gerekli ilgili dokümanlar temin edilmeli, kişinin çalışma durumuna uygun olarak belgelerini tam bir şekilde hazırlaması sağlanmalıdır. Gana ticari vize başvurusu için kişinin Gana'dan gelen ticari içerikli davet yazısına ihtiyacı vardır. Davet yazısını temin edemeyen başvuru sahipleri Gana ticari vize başvurusunda bulunamazlar. Sarı humma aşı kartı vize başvurusu öncesinde zorunlu kılınmaktadır. Bu sebeple seyahat tarihinden en az 20 gün önce sarı humma aşı kartınızı almanız tavsiye edilir. Gana ticari vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda bu süreç daha uzun veya daha kısa olabilir. ( KUBRA )

Gana turist vizesi için kişinin şahsen başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Vize başvurusu için gerekli ilgili dokümanlar temin edilmeli, kişinin çalışma durumuna uygun olarak belgelerini tam bir şekilde hazırlaması sağlanmalıdır. Gana turist vizesi için konaklama bilgisi olarak otel rezervasyonun dosyada sunulması yeterli olacaktır. Turistik vize başvurularında Gana'dan gelen herhangi bir davet yazısı zorunluluğu yoktur. Gana Büyükelçiliği tarafından Sarı humma aşı kartı vize başvurusu öncesinde zorunlu kılınmaktadır. Bu sebeple seyahat tarihinden en az 20 gün önce sarı humma aşı kartınızı almanız tavsiye edilir. Gana turist vizesinin sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda bu süreç daha uzun veya daha kısa olabilir. ( KUBRA )

Gana Büyükelçiliği Ankara Adres Bilgileri: Gölgeli Sokak No:9 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Gana vizesi için, giriş sayısı ve talep edilen gün sayısına göre vize harç bedeli değişmektedir. Gerekli evrak listesi ve ücret bilgisine http://www.globalvize.net/gana-vizesi adresinden ulaşabilirsiniz. ( KUBRA )

Gana vizesi için şahsen başvuruya gelmenize gerek yoktur. Elçilik tarafından yetkilendirilmiş güvenilir acentalar ile başvuru işleminiz kolaylıkla siz yorulmadan tamamlanabilir. ( KUBRA )

Gana vizesi Ancak Gana konsolosluğunun yetkili kıldığı acentalar vasıtasıyla alınabilir. Gana Vizesi Almak İçin yapmanız gereken tek şey evraklarınızı GLOBALVIZE şublerinden herahngi birine bırakmış olmanız yeterlidir.

Gana vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda herhangi bir bekleme süresi olmaksızın yeniden başvuru yapma hakkınız vardır. Önemli olan nokta, red alma sebebinizi iyileştirici evraklar ile yeniden başvuru yapmanızdır. ( KUBRA )

Ankara Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliği adres : Gölgeli sok. No:9 GOP-Çankaya/ Ankara

Gana vize işlemleri sadece Ankara Gana Konsolosluğu / Büyükelçiliğinde yapılmaktadır .

Ankara Gana Konsolosluğu Büyükelçiliği adres : Gölgeli sok. No:9 GOP-Çankaya/ Ankara / Telefon : 0312 426 88 89

Gana vizesi için kişinin şahsen başvuruya gelmesine gerek yoktur. Başvuru sahibi adına gerekli dokümanlar temin edildikten sonra Gana Büyükelçiliği üzerinden işlemler yürütülebilir. ( KUBRA )

Global vize şubeleri Ankara merkez olmak üzere, İstanbul Kadıköy, İstanbul Harbiye, İzmir ve Gaziantep illerinde sizlere hizmet vermektedir.

Gana Seyahati

Gana Vizesi

     Türkiye’den Gana’ya seyahat etmek isteyen tüm T.C. vatandaşlarının pasaport türü ne olursa olsun vize almaları zorunludur. 30 güne varacak şekilde verilen turistik vizenin haricinde farklı vize türleri ve zamanları bulunmaktadır. Vize başvurusunda diğer ülkelerden farklı olarak Hepatit A ve B, Menenjit, Difteri, Tetanos, Sarıhumma ve AIDS önlemi aldığınızı gösteren belge olması zorunludur. Vize başvurunuz en geç 7 iş günü içerisinde pasaport tesliminiz ile bildirilmektedir.

Gana Hakkında Genel Bilgi

      Tek yapılı olarak Üniter bir devlet olan Gana’nın yağmur ormanları, hayvan çeşitliliği, dünyanın en zengin deniz canlıları, yırtıcı ve vahşi doğa hayvanları, sahilleri, sıradağları, Volta havzaları, nehirleri, parkları, kaleleri, müze ve anıtları ile gidilmesi ve gezilmesi gereken yerlerdendir.

      Coğrafi konum itibari ile Afrika kıtasının batısında yer almaktadır. Fildişi Sahili ve Togo arasında kalan ülkenin güneyinde Gine Körfezi, kuzeyinde Yukarı Volta, doğusunda Togo, batısında Fildişi Sahili ve Yukarı Volta ile komşudur. En fakir ülkelerden biri olan Gana seyahatinizde sağlığınıza ve malınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Yan kesiciliğin çok yaşandığı bu ülkede tenha sokaklarda yalnız gezilmemelidir. Cana pek yakın olmayan yerli halkı etnik gruplar oluşturuyor. Bunların P oranı Akanlar, sonrasında Dagombalar, Eveler, Galar ve Gurmalardır.Bu ülkede rengarenk giyinmek oldukça önemli bir yere sahip. Eskiden sadece kralların giydiği bu rengarenk dokuma giysiler şimdilerde gücün ve varlığın göstergesi olarak kullanılıyor. Gana ekonomisinin kurtarıcısı tarım ve balıkçılıktır. Gana’da başta altın olmak üzere oldukça değerli birçok maden yatağı bulunmasına rağmen, askeri darbeler ve siyasi iktidarsızlık sebebi ile dünyanın en fakir ülkelerinden biri konumundadır. Tropikal bir iklime sahip ülkeye yılın her zamanı gidilebilir. Ağustos ayı en çok yağış alan aydır. Aralık ve Ocak dönemi hava yağışı minimum düzeydedir. Bu ülkede gece ve gündüz neredeyse eşit sürede yaşanıyor. Kültürel ve geleneksel mirası koruma ve tanıtma adına yıl içerisinde birçok festival düzenlenmektedir. Eğlence amacı güden bir festivalleri yoktur.

         Nüfus çoğunluğunu Hristiyanlığa bağlı mezheplerde yaşayan halkın diğer büyük çoğunluğunu ise Müslümanlar oluşturmaktadır. Ülkenin resmi dilinin İngilizce olmasına karşın, ülkede bilinen 79 farklı dil kullanılmaktadır. Akan dili, Arapça, Fransızca bunlardan biridir. Gana para birimi Cedi’dir.

Gana’ya Yolculuk

     Türkiye’den Gana’ya seyahat etmek isteyenler aktarmalı ya da aktarmasız olarak hava yolu ile ulaşım sağlayabilmektedir. Mısır ya da Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden de aktarmalı olarak gidebilmektedir. Türkiye’den yapılan uçuşlar ortalama 7-8 saat sürmektedir. Dubai’den ortalama 6 saat, Kahire’den ortalama 5 saatte Gana’ya ulaşmak mümkündür. Ancak bu durumda transit vizeye ihtiyacınız olacaktır.

Gana Şehirleri ve Gezilecek Yerler

      Gana, her birinde yönetici bir vali olmak üzere 10 farklı bölgeye ayrılmıştır. Ülkenin başkenti, en büyük ve en kalabalık şehri Accra’dır. (Akra)

     Accra’da gezilecek tarihi ve turistik mekanlarının yanında kafe ve restoranlar ve gece kulüpleri de bulunmaktadır. Accra’nın en yaşanabilen ve refah bölgeleri Hatso, Adenta, Taifa ve Malam bölgeleridir.

Cope Coast Castle köle ticaretinin, karanlık zindanların ve işkencelerin tarihine tanıklık edeceğiniz bir kaledir. Burayı rehber eşliğinde ya da yalnız olarak ücretli bir şekilde gezebilirsiniz.

Kwame Nkrumah Anıtı Gana bağımsızlığını kazandıktan sonra yaptırdığı cumhurbaşkanı anıtıdır. Burada Nkrumah’ın kişisel eşyaları ve resimleri sergilenmektedir. Etraf oldukça sessiz ve huzurlu. Güzel bir park alanında bulunuyor.

 

Independence Arch ülkedeki buluşma noktasıdır. Çoğu resmî tören, anıt ve yürüyüş burada başlar burada biter.

Gana Ulusal Müzesi Çok iyi korunmayan bu müzede Gana’nın tarihi eserlerine ulaşabilirsiniz. Giriş ücretlidir.

Gana’da Gezilmesi Gereken Diğer Yerler

      Osu Kalesi, Labadi Sahili, Bojo Sahili, Ussher Fort, Elmina Kalesi, James Town Whitehouse, Achimota Ormanı, Kara Yıldız Kapısı, Brazil House, Mmofra Place, Dubois Centre for PanAfrican Culture, Sakumo Ramsar Site, Gana Müzesi ve monuments Board, Piccadilly Gazinosu, Gölbaşı Marina Park Accra, Tarih ve Teknoloji Müzesi, Victoria Gazinosu, Manhyia Sarayı ve Arkeoloji Müzesi.

Gana Mutfağı

     Tropik bir iklime sahip Gana’da sebze ve meyve kuşağının tümünü görmeniz mümkündür. Her yemeğin yanında kullanılan pirinç lapası, çorba ve tatlılarda da kullanılmaktadır. Çin mutfağına ait restoranlar burada yaygındır. Barakuda isimli balık çeşidi çok tüketilmektedir. Ekonomisini Balıkçılık ile ayakta tutmaya çalışan bu ülkede, deniz ürünleri oldukça zengin çeşitlidir. Denizden çıkarılan her türlü balık ve bitki tüketilmektedir. Göze pek hoş görünmeyen sunumu olsa da yemekleri damak zevkimizden çok uzak değildir.

 

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33