Senegal Vizesi

Senegal Vizesi

Ülke Başkent: Dakar
 • Para Birimi: CFA Frankı
 • Telefon Kodu: + 221
 • Nüfus: 13.71 Milyon

Senegal Vizesi

 • Senegal'e gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Senegal vizesi vardır, vize alınmalıdır. 
 • Global Vize olarak Senegal'e gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Senegal vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz.
 • Söz konusu ülkeye dair Senegal  Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Senegal, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Senegal Vize belgeleri, Senegal vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.

 

Senegal Vizesi Nasıl Alınır

 • Senegal'e  gitmek için mutlaka Senegal vizesi almanız gerekmektedir. Vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara, İstanbul veya İzmir’den başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda tarafımızdan vize başvuru formunuz doldurularak işleminiz gerçekleştirilir. Vize işleminiz gelmeniz gerekmeden tarafımızdan yapılır. Vize süresi elçilik tarafından değerlendirilerek 2-3 günde verilir.

 

Senegal Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Turistik Senegal vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra vize işleminiz tarafımızdan başlatılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır.

 

Senegal Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik Senegal vizesi için gerekli belgeleri size en yakın Global Vize şubesine ulaştırmanız yeterli olacaktır. Profesyonel danışmanlar tarafından, işleminiz gerçekleştirilerek vizenizi sorunsuz bir şekilde almanızı sağlamaktayız.

 

Senegal Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Senegal turistik vize başvuruları gerekli evrakları tarafımıza ulaştırdığınız günden itibaren 2-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. 

 

Senegal Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari Senegal vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra vize işleminiz tarafımızdan başlatılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır.

 

Senegal Ticari Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Ticari Senegal vizesi için gerekli belgeleri size en yakın Global Vize şubesine ulaştırmanız yeterli olacaktır. Profesyonel danışmanlar tarafından, işleminiz gerçekleştirilerek vizenizi sorunsuz bir şekilde almanızı sağlamaktayız.

 

Senegal Ticari Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Senegal ticari vize başvuruları gerekli evrakları tarafımıza ulaştırdığınız günden itibaren 2-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Senegal Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekir

 • Senegal vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.

 

Senegal Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Senegal  vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Senegal vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Senegal Vize Ücretini Nereye Yatıracağım

 • Senegal  vize başvuru harçları ödemesi, tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim etmek için geldiğinizde ilgili ofisimize ödeme yapılabilir veya hesaba havale yolu ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Senegal Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mıdır

 • Senegal vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara, İstanbul veya İzmir’den başvuru yapılabilir) teslim etmeniz veya ulaştırmanız yeterlidir. Daha sonrası için de gelmeniz veya başvuruya katılmanız gerekmez. Başvuru işlemleriniz tarafımızdan yapılır.

 

Senegal Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekir

 • Senegal vizesi başvurularınızda sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu işleminiz sonuçlandıktan sonra belli olur. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılabilir.

 

Senegal Aile Birleşimi Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Senegal vizesine göre farklı bir prosedürü olan Senegal Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Senegal Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Senegal vizesine göre farklı bir prosedürü olan Senegal Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Senegal Konsolosluğu Nerededir
 • Senegal vize başvurularınızı Ankara, İstanbul veya İzmir’den gerçekleştirebilirsiniz.  Senegal konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta,
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

 

son güncellenme tarihi 
08.04.2020

 

Vizesi


 • Büyükelçi
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Gezi Notları
 • Soru - Cevap
 • Soru Sor

Senegal Büyükelçiliği
Kızkulesi Sok. No:1 G.O.Paşa Ankara
Telefon:(+90) 312 446 09 32
Faks:(+90) 312 446 53 75
Email :

Senegal Vize işlemleri için gerekli olan evrakları (pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, banka hesabı ve şirket garanti yazısı) ilgili evrakları şubelerimize elden teslim etmeniz veya kargo çıkmanız yeterlidir. (Seda DURAN)

Senegal turist vizesi almak için otel rezervasyonunuzun olması gerekiyor. Senegal vizesi için gerekli olan otel rezervasyonunu biz acentamız tarafından yapılmaktadır. Diğer gerekli olan evraklar ile başvurunuzu gerçekleştirip 3 iş gününde sonuçlanan vize işleminiz dilediğiniz kargo adresine teslim edilmektedir. (Seda DURAN)

Senegal ticari vizesi almanız için ilgili olduğunuz şirket tarafından davetiye gelmelidir. Gerekirse davetiyeniz konusunda size yardımcı olmaktayız. Senegal ticari vizesi için diğer gerekli evrakları da hazırladıktan sonra 1 ile 3 iş günü içerisinde sonuçlanan vize işleminiz dilediğiniz kargo adresine teslim edilmektedir. (Seda DURAN)

Senegal vize başvurusu için gerekli evraklar pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, iş yerinden dilekçe, banka hesabı.... (Seda DURAN)

Senegal Büyükelçiliği Ankara Adres: Hilal Mahallesi, 6. Cadde, No: 8, Yıldız / ANKARA Tel:0(312) 426 88 89

Senegal Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Cumhuriyet Caddesi, No: 157, Kat: 3, Şişli / İSTANBUL Tel:0(212) 232 00 88

Senegal Büyükelçiliği Ankara Adres: Hilal Mahallesi, 6. Cadde, No: 8, Yıldız / ANKARA Tel:0(312)426 88 89

Senegal vize ücreti değişmek ile beraber 150 euro dan işleme alınmaktadır. Gerekli ücreti size verilen hesap numaralarına havale olarak yapabilirsiniz veya şubelerimize nakit olarak ödeyebilirsiniz.(Seda DURAN)

Senegal vize işlemleriniz için herhangi bir yere gelmenize gerek yoktur. Senegal Ankara Büyükelçiliği biz acentalar ile başvuru kabul etmektedir.(Seda DURAN)

Senegal vize işlemleri Ankara Senegal Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. İstanbul da ise Senegal Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. (Seda DURAN)

Senegal vize işlemlerinde şu zamana kadar olumsuz yani red cevabı gelmemiştir. Eğer yine de red ile sonuçlarınırsa red sebebinin ne olduğu öğrenilerek eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilir veya Ankara Senegal Büyükelçiliğine itirazda bulunabilirsiniz.(Seda DURAN)

Senegal vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yapabilirsiniz veya şubelerimize nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. (Seda DURAN)

Senegal turist vize işlem süreci 1 gündür bu süre konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda 3 güne kadar uzayabilmektedir.(Seda DURAN)

Senegal ticari vize işlem süreci 1 gündür bu süre konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda 3 güne kadar uzayabilmektedir.(Seda DURAN)

Bir sorunuz var mı ?

Şubelerimiz

Ankara Şube

Cinnah Cad. No: 29/2 Çankaya / Ankara


+90 312 426 66 60

İstanbul Avrupa Şube

İnönü Mah. Papa Roncalli Sok.No:13/2 Harbiye / Şişli / İstanbul


+90 212 232 00 88

İstanbul Anadolu Şube

Söğütlüçeşme Cad. Derici Zeynel Sk.Karacahan İş Hanı 19/7 Kadıköy İstanbul


+90 216 345 44 66

İzmir Şube

Kıbrıs Şehitleri Cd. No.:66/2 Libabe Apt. Alsancak / İzmir


+90 232 404 07 07

Gaziantep Şube

İncilipınar Mahallesi 3. Cadde Çayırlı İş Merkezi A Blok No:4 Şehitkamil / Gaziantep


+90 342 231 32 33