Bangladeş

Bangladeş Vizesi - Bangladeş Vize Başvurusu - Bangladeş Vize Ücreti - Bangladeş Konsolosluğu - Bangladeş Vize İşlemleri Hakkında Bilgi VE Hizmetlerimize ilgili Tarafımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Telefon Desteği Alınız.


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


 Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır?

Global Vize Danışmanlık ekibi olarak sizlere Güney Asya Ülkesi olan Bangladeş Vizesi Nasıl Alınır? Aktarmaya çalışacağız..

Bangladeş Vizesi

Bordo pasaporta sahip her Türk Vatandaşı Bangladeş Vizesi almak zorundadır. Resmi pasaporta sahip kişiler ise 90 günü aşmayan seyahatleri için bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. 

Bangladeş vizesi işlemlerinde Bangladeş Konsolosluğu sizden ek evraklar isteyebilir. Bangladeş vize çeşitleri; Bangladeş Turistik Vizesi, Bangladeş Ziyaret Vizesi ve Bangladeş Ticari vizesi olmak üzere 3 çeşittir. Bangladeş vizesi fiyatları bu vize çeşitlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.  

Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evraklar;

En az 9 ay geçerliliği olan pasaport

Varsa eski pasaportun aslı

3 aylık banka hesap dökümü

T.C kimlik fotokopisi

2 adet vesikalık fotoğraf

Otel ve Uçak bilet rezervasyonunun fotokopisi

SSK giriş bildirgesi

Son olarak İngilizce olarak yazılmış çalışma ve izin belgesi

Bangladeş Vize Başvurusu

Bangladeş vize başvurusu formunun eksiksiz bir şekilde, tükenmez kalemle doldurulması oldukça büyük önem arz etmektedir.  Bangladeş Vize Başvurusu sırasında kullanacak olduğunuz pasaportun yeni olmasına yani 10 yılı aşkın bir süredir kullanılmamış olmasına dikkat edin. Aksi takdirde Bangladeş vize işlemlerine başlamanız mümkün değildir. Bangladeş başvuru formunun eksiksiz tamamlanabilmesi için en az 2 adet boş sayfanın pasaportunuzda bulunması gerekmektedir ayrıca seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 9 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. 

Bangladeş Konsolosluğu

Bangladeş vize başvurularınızı Bangladeş Konsolosluğu aracılığıyla yapabileceğiniz gibi Bangladeş Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmaları aracılıyla da vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Bangladeş Konsolosluğu vize başvuru işlemleri randevulu veya randevusuz bir şekilde şahsen yapılabilmektedir. 

Bangladeş Konsolosluğu ortalama olarak Vize başvuru sonuçlarını 7 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Bu süre Konsolosluğunun yoğunluğuna ve resmi, özet vb. tatil günlerinin araya girmesi nedeni ile uzayabilmektedir. Bun nedenle mutlaka Bangladeş vize başvurusu yapacakların en az 30 gün öncesinden vize başvurularını yapmaları önerilmektedir.

Global vize danışmanlık olarak sizlere Bangladeş vizesi alabilmeniz amacı ile tam destek vermekteyiz. Tüm vize işlemlerinizi sizin yerinize hallederek yorulmadan vize almanızı sağlamaktayız. Bizlere 0850 346 68 74 numaralı telefondan rahatlıkla ulaşabilirsiniz…

 Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Global Vize Bangladeş vizesi alabilmektedir.


Bangladeş vizesi işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.


Acentamız Global Vize Bangladeş vizesi almakta tam yetkili acentadır.